آموزش تصویری نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته شبکه IP Camera و NVR

آموزش دوربین آی پی و اموزش نصب دوربین مداربسته ایپی کمرا تحت شبکه IP و اموزش دوربین مداربسته و اموزش نصب و تنظیم ان وی ار NVR

نحوه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته شبکه ip camera

  دوربین مداربسته تحت شبکه یا آی پی کمرا (IP Camera) امروزه به عنوان مبحثی داغ در بازار سیستم های نظارت تصویری در حال رشد روز افزون است. چنانچه خود ما نیز به عنوان وارد کننده دوربین مداربسته و پخش کننده دوربین مدار بسته به همکار همواره سعی کرده ایم تا مدلهای مختلف با قابلیت های مختلفی از انواع این دوربینها را تهیه و در بین همکاران و شرکت های همکار پخش و عرضه کنیم. در این مقاله قصد داریم تا به صورت تصویری و خلاصه وار مطالبی آورده شود که بتواند نحوه راه اندازی دوربین آیپی تحت شبکه و ان وی آر (NVR) را پوشش داده و بتوان به صورت عملی از آن در جهت نصب و راه اندازی دوربینهای شبکه استفاده نمود. سعی شده است تا در بین و انتهای این متن نیز زیر لینک های آورده شود که هم باعث شلوغی نشود و هم در صورت علاقه مندی بیشتر بتوان به صورت کامل تر در صفحات دیگر از آن استفاده کرد.

اساس کار دوربینهای مداربسته شبکه همانند دوربین های مدار بسته نسل قبلی خود یعنی آتالوگ ها هستند (مقاله دوربین مدار بسته آنالوگ در اینجا آورده شده است و تفاوت سیستم آنالوگ و شبکه را از اینجــا می توانید دنبال کنید). یعنی توسط لنز دوربین تصاویر و نور محیط اسکن شده به سنسور تصویر برخورد داده می شود و سپس توسط سنسور و پردازنده(هایی) به سیگنال تصویری تبدیل و آماده ارسال و استفاده می شوند. خروجی اصلی دوربین مداربسته آیپی (IP) عموما کانکتوری است که قابلیت اتصال به شبکه به عنوان یک نود را دارا است. البته در برخی موارد خروجی BNC نیز برای آن ها در نظر گرفته شده است که در اینجا قصد ورود به جزییات بیشتر و اینکه چگونه این اتفاقات موجب تولید تصویر و تبدیل و بهره برداری می شوند را نداریم و اجازه دهید تا به همین جا در این باب بسنده کنیم.

ذخیره سازی در این سیستم توسط ان وی آر ها (NVR) Digital Network Recorder صورت می پذیرد که با توجه به برند و شرکت سازنده برای اهداف متنوعی طراحی، ساخته و عرضه می شوند که دارای قابلیت ها و تعداد ورودی های مختلفی هستند. در زیر شکل سه نمونه از آن ها را می توانید ببینید.

پخش و واردکننده دوربین مداربسته نعیم پردازش

آموزش نصب دوربین مداربسته و ان وی آر نعیم پردازش nvr

آموزش نصب nvr ان وی آر نعیم پردازش وارد کننده و پخش دوربین و دزدگیر

دستگاه های همانند نمونه آخر در کارهای معمولی کاربری بیشتری دارند و از قیمت هایی به مراتب پایین تر نیز برخوردارند.

 اما پس از انتخاب دوربین شبکه مورد نظر با توجه به خصوصیات، انتظارات و کیفیت (می توانید مقالات مربوط به نحوه انتخاب و کیفیت دوربین های شبکه آی پی را نیز بررسی کنید)، بایستی وارد فاز نصب و راه اندازی دوربینهای مدار بسته شویم. برای این منظور توپولوژی های گوناگونی وجود دارد که با توجه به شرایط و محیط نصب و مقدار هزینه اختصاصی جهت پروژه سیستم مداربسته می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد. برای مثال استفاده از سرور های دوربین مدار بسته شبکه و استفاده از نرم افزار دوربینمداربسته تحت شبکه. در روش دیگر استفاده از NVR ها برای ذخیره سازی و تجمیع دوربین های شبکه است که آن هم مدل و ساختارهای گوناگونی دارند و در برخی مدلها آنقدر دست کاربر باز است که حتی می توان بر روی آن ها از فرم ورهای (Firm Ware) سفارشی نیز استفاده کرد (مقایسه سروز و NVR در سیستم مدار بسته شبکه را از اینجــا می توانید دنبال کنید).  باز هم اجازه دهید تا سخن را کوتاه کنیم و به سراغ آموزش نصب و کانفیگ NVR و دوربین مدار بسته شبکه هایی بپردازیم که امروزه سهم قابل توجهی از محصولات بازار را به خود اختصاص داده اند و معمولا شامل دوربینهای ۱، ۱٫۳ و ۲ مگاپیکسلی هستند. (مقایسه رزولوشن در دوربین های دیجیتال در اینجا آورده شده است).

 برای راه اندازی دوربین های شبکه در وهله اول نیاز به راه اندازی یک بستر شبکه با پهنای باندی متناسب با نیاز و تعداد دوربین ها، فاصله و مشخصات دیگری داریم. در اینجا لازم است تا ارتباطات مابین دوربین ها و دستگاه برقرار شود.

در زیر نحوه یک ارتباط بین دوربین شبکه و NVR را می بینید که دوربین را باید در یکی از پورت های آزاد سوییچ نشان داده شده در شکل زیر جای داد. دقت کنید که اگر تعداد دوربین های شما همسان با تعداد پورت های شبکه نباشد می توانید از سوییچ های با ظرفیت های مختلف و مناسب پروژه خود استفاده کنید.

آموزش نصب دوربین مداربسته و ان وی آر در نعیم پردازش

پس از برقراری ارتباط، به سراغ دوربین(ها) و دستگاه ذخیره ساز ان وی آر می رویم. NVR ها بسته به مدل معمولا دارای یک پورت شبکه در پشت دستگاه هستند که در تصاویر بالا نمونه هایی از آن ها را دیدیم. در مرحله اول بایستی وارد صفحه تنظیمات دستگاه شده و به منوی شبکه وارد شوید و آی پی دستگاه، مودم و دوربین ها را در یک رنج قرار دهید.

آموزش کانفیگ دوربین مداربسته تحت شبکه و nvr نعیم پردازش وارد کننده دوربین مداربسته

   پس ارتباط بین دوربین شبکه ای که قبلا برق آن تامین شده است با دستگاه ان وی ار، بایستی وارد صفحه تنظیمات و سرچ یا جستجوی دستگاه شوید و دوربین مورد نظر را بیابید. در این مرحل دقت کنید که اگر دوربین های مورد استفاده دارای نام کاربری و پسورد هستند در قسمت مربوطه وارد گردند تا پس از اضافه کردن هر کدام از آن ها بتوانند براحتی به دستگاه معرفی گردند.

نعیم پردازش آموزش و فروش عمده همکار دوربین مداربسته شبکه

که پس از آن با انتخاب آن می توانید تنظیمات دیگری از قبیل نام و ساعت و تاریخ را برای آن تنظیم کنید.

پخش فروش واردات و آموزش نصب nvr dvr نعیم پردازش

 

.

.

.

 


ورود به صفحه ی

آموزش نصب دوربین مداربسته شبکه (IP Camera)

.


مطالب مرتبط:

.

حداکثر متراژ کابل کشی در دوربین مدار بسته تحت شبکه NVR و IP Camera

آموزش تغییر آی پی (IP) در دوربین مداربسته شبکه و NVR

رنگ بندی استاندارد کابل شبکه برای دوربین مداربسته IP

آموزش فعال سازی تشخیص حرکت در DVR و NVR

پهنای باند (BANDWITH) در دوربین های مداربسته تحت شبکه و دیجیتال

نحوه انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق سیم کارت

انتقال تصویر بدون نیاز به IP آی پی استاتیک دی وی ار

 

.

.

.

 


نعیم پردازش وارد کننده دوربین مدار بسته و پخش و فروش همکار DVR، دوربین تحت شبکه و NVR