آموزش تغییر آی پی (IP) در دوربین مداربسته شبکه و NVR

نحوه تغییر آیپی آدرس دوربین شبکه و آموزش نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه و اموزش نصب و کانفیگ ان وی آر NVR و دوربین IP آی پی کمرا و نحوه تغییر آی پی در NVR داهوا DAHUA

CCTV IP Camera Training and IP Change

پخش عمده و آموزش نصب و کانفیگ دوربین تحت شبکه و ان وی آر nvr نعیم پردازش npico.ir

    از سلسله آموزشهای نصب دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP Camera قصد داریم تا در این مقاله به طور خلاصه بخشی از نحوه کانفیگ کردن NVR برای تجمیع تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه بپردازیم. همان طور که می دانیم هر دوربین شبکه با یک آی پی آدرس نامگذاری می شوند که در زمان تولید این نمونه از دوربین ها درصورتیکه در حالت آی پی ثابت توسط کارخانه سازنده بنا شده باشد، تمامی نمونه های تولیدی از این دوربین آی پی، دارای آدرسی یکسان هستند که در نتیجه در زمان کانفیگ ان وی آر می تواند مشکل ساز باشد.

مشکلی که از آن صحبت می کنیم درواقع تداخل آی پی آدرس ها یا IP Conflict در یک سیستم تحت شبکه است که در این صورت ادامه روند را دچار مشکل می کند. آی پی کانفلیکت به معنای یکسان بودن آدرس IP بیش از یک دیوایس در یک شبکه واحد است که در این صورت لازم است تا تغییراتی برای آن ها لحاظ گردد. برای این منظور قصد داریم تا تغییر و ثبت IP آدرس های دوربین مداربسته تحت شبکه را در مقاله با یکدیگر بررسی کنیم.

تغییر آی پی دوربین شبکه می تواند از دو طریق انجام پذیرد. اول از طریق صفحه مروزگر و یا در روش بعد از طریق خود NVR، که در ابن مطلب، تشریح تغییر IP Address دوربین شبکه از طریق ان وی ار (NVR) را مشاهده خواهیم نمود.

نحوه تغییر IP آدرس دوربین مدار بسته شبکه ( آی پی کمرا )

برای این منظور پس از راه اندازی دستگاه ذخیره ساز و دوربین(های) تحت شبکه، مراحل زیر را انجام دهید.

پس از اتصال دوربین شبکه جهت یافتن آدرس IP دوربین می توان وارد منوی اصلی NVR شد.

آموزش کانفیگ ان وی آر NVR و دوربین مداربسته شبکه در نعیم پردازش npico.ir

پس از آن با استفاده از مسیر زیر در ان وی آر، به ثبت تغییرات لازم قدام نمود،

Main Menu > Setting > Camera > Registration یا Remote

نحوه تنظیم کردن nvr و دوربین شبکه نعیم پردازش آموزش و پخش و فروش عمده دوربین شبکه npico.ir

  پس از ورود به صفحه مورد نظر در بالای سمت چپ این صفحه، می توانید زیرمنوی Remote را مشاهده کنید که با انتخاب این گزینه صفحه ای همانند شکل بالا باز شده که دارای دو قسمت می باشد. از قسمت بالای آن می توان جهت یافتن و شناسایی دوربینهای شبکه و قسمت پایین آن برای اضافه کردن (Add کردن دوربینIP) استفاده کرد. در همین صفحه و با استفاده از گزینه  DEVICE SEARCH شروع به پیدا کردن IP آدرس دوربین ها می کنیم که پس از لحظه ای می توان IP دوربین های متصل به شبکه جاری را در قسمت بالا دید.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که در نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته IP، حتما باید رنج شبکه، دوربین ها و NVR یکسان باشند. در تصویر زیر آیکون مشخص شده در کنار نام دوربین ها را می بینید که با فشردن این آیکون می توان به تغییر IP هر یک از دوربین ها در صورت لزوم اقدام کرد.

نحوه بر طرف کردن ip conflict در دوربین مدار بسته شبکه و ان وی آر نعیم پردازش آموزش نصب

 

با فشردن این آیکون صفحه جدیدی باز می شود که در صورت لزوم می توانید تغییرات دلخواه را در آن اعمال کنید.

 

نحوه تنظیم و کانفیگ nvr dahua ان وی آر داهوا نعیم پردازش npico.ir

برای مثال  تصور کنید که آی پیدوربین ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰۸ باشد، در این صورت لازم است تا حتما آی پی آدرس NVR و یا دوربین های دیگر نیز در این رنج باشد. توجه نمایید چنانچه دو دستگاه در یک شبکه (مثلا دو دوربین آیپی) دارای آدرس های یکسانی باشند، NVR دچار خطا شده و IP Conflict به وجود خواهد آمد. ضمنا برای اعمال شدن تغییرات نیز حتما باید نام کاربری و رمز عبور دوربین مدار بسته شبکه را وارد نمود که عموما پسوورد مادر و نام کاربری این دوربین ها به طور پیشفرض admin/admin  می باشند. پس از مراحل بالا، با انتخاب گزینه OK یا SAVE اجازه ذخیره اطلاعات تغییر یافته را می دهیم که دستگاه با پیام Successfully Operated یا successful IP modification ذخیره سازی این تغییرات را اعلام خواهد کرد.

آموزش کانفیگ کردن و راه اندازی کردن دوربین مدار بسته IP NVR شبکه داهوا پخش عمده و فروش نعیم پردازش npico.ir آموزش

 با اعمال مراحل بالا در صورت نیاز)، تغییر IP  می توان تغییر IP Address را برای تمامی دوربین هایی که قرار است در یک شبکه واحد مورد استفاده قرار گیرند به کار برده می شود که همان طور که قبلا نیز ذکر شد با استفاده از مرورگر یک سیستم کامپیوتر نیز براحتی این کار میسر خواهد بود.

نعیم پردازش آموزش نصب و راه اندازی آی پی کمرا دوربین شبکه و ان وی آر داهوا پخش عمده dahua فروش NPICO.IR

پس از انجام مراحل بالا باید بتوانید تصویر یا تصاویر دوربینهای مداربسته شبکه متصل به “ان وی آر” در پروژه خود را ببینید.

 

 


مطالب مرتبط:

.

آموزش تصویری نصب دوربین مدار بسته شبکه IP Camera و NVR

آموزش فعال سازی تشخیص حرکت در DVR و NVR داهوا (DAHUA)

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و ایرادات پس از نصب

دوربین مداربسته با قابلیت UTC (کنترل منو دوربین از راه دور با DVR)

آموزش نصب هارد دیسک در DVR (دی وی آر) و NVR

سرور و NVR در سیستم مداربسته تحت شبکه

 

.

.

.

.

 

نعیم پردازش: آموزش دوربین مدار بسته تحت شبکه (IP Camera)

پخش و فروش عمده انواع دوربین مدار بسته