آموزش انتقال تصویر مداربسته با سیم کارت های ۳G و ۴G

نحوه انتقال تصویر DVR و دوربین مدار بسته از طریق مودم سیم کارتی ۳G و ۴G

انتقال تصویر دی وی آر dvr از طریق سم کارت

امروزه استفاده از اینترنت همراه به مانند قبل دیگر امری لوکس به حساب نمی آید، چنانچه این نوع اینترنت سیمکارتی که توسط اپراتورهایی نظیر ایرانسل، رایتل و همراه اول عرضه می شود در دسترس همگان وجود دارد. در این آموزش قصد داریم تا یکی از روشهایی را برای آموزش انتقال تصویر دی وی آر از طریق تری جی و فور جی (۳G و ۴G) بیان کنیم که به هر دلیل نمی خواهیم یا نمی توانیم از اینترنت ADSL برای انتقال تصویر دوربین مداربسته استفاده کنیم. با این روش از اینترنت همراه تری جی ۳G و یا ۴G (فور جی) سیم کارت های اپراتورهایی چون همراه اول، ایرانسل و یا رایتل استفاده خواهیم نمود.

برای این آموزش حتما دستگاه دی وی آر مورد استفاده لازم است تا این قابلیت را داشته و ساپورت کند که اکثر ظبط کننده های حرفه ای بازار را میتوان در این گروه قرار داد و به عبارت دیگر فول امکانات باشند. برای مثال دی وی آر سامسونگ ۴ کانال و DVR سامسونگ ۸ و ۱۶ کانال موجود و یا برخی از دستگاه های موجود در سبد فروش نعیم پردازش، این قابلیت را دارا هستند و مدل هایی از برندهای دیگر که در هنگام خرید می توانید این موضوع را مد نظر داشته باشید و به آن اشاره کنید.

برای انتقال تصویر از طریق سیم کارت روی دی وی ار ما نیاز به یک مودم ۳G همراه داریم که به وفور در بازار قابل تهیه است. پس از تهیه دانگل مودم استاندارد و تهیه سیم کارت اپراتوری که اینترنت خوبی را در محل نصب شما ایجاد کند و بسته اینترنتی خریداری شده برای آن، ابتدا توسط کامپیوتر یا هر وسیله دیگر جهت اطمینان از ارتباط مطمئن شوید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته و dvrبا استفاده از سیم کارت و مودم 3g

پس از اطمینان از عملکرد صحیح دانگل و اتصال به اینترنت همراه، با ذکر چند نکته، برای آشنایی با نحوه انتقال تصویر دی وی آر از طریق سیم کارت مراحل زیر را طی کنید:

پس از اتصال دانگل به دستگاه می بایست تنظیمات مربوطه را انجام دهید:

  1. وارد بخش تنظیمات شبکه Network ددی وی آر شوید:

انتقال تصویر دی وی آر از طریق سیم کارت

۲-  وارد بخش سرویس شبکه NetService دی وی آر شوید.

اموزش انتقال تصویر dvr ncr ip camera cctv با استفاده از سیم کارت موبایل

۳- سپس گزینه تنظیمات بی سیم Wireless Config دی وی آر  را انتخاب نمایید.

wireless config.نظیمات لازم برای انتقال تصویر dvr بدون اینترنت از طریق سیمکارت

۴- در این صفحه می بایست تنظیمات سیم کارت را انجام دهید تا دستگاه به شبکه اینترنت سیم کارت متصل گردد.

الف) تیک گزینه Enable را صفحه باز شده بزنید تا فعال شود.

ب) در قسمت Type نوع شبکه را انتخاب نمایید، برای این کار می توان از گزینه Auto استفاده نمایید با این حال پیشنهاد می شود اگر از صحت عملکرد شبکه ۳G در محل اطمینان دارید این گزینه را بر روی WCDMA قرار دهید.

پ) می توانید در بخش Wireless AP نام اپراتور را وارد نمایید برای مثال Irancell 

ت) در قسمت Dial Number می بایست کد اتصال به شبکه مربوط به سیم کارت را وارد نمایید که این کد توسط اپراتور داده می شود. برای سیم کارت های موجود در ایران می توانید از کد های زیر استفاده نمایید (در صورت وجود مشکل می بایست با اپراتور سیم کارت تماس حاصل نمایید) البته ممکن است که این کدها تغییر یابند.

    • کد همراه اول:  #۹۹*
    • کد رایتل:  #۹۹*
  • کد ایرانسل:  #۹۹*

ث) در قسمت User Nmae و Password نیز مقداری وارد نکنید و در صورتی که متنی وجود دارد آن را پاک نمایید.

دکمه OK را فشرده و پس از تایید صفحه اختیار منتظر بمانید تا دستگاه راه اندازی مجدد شود. پس از راه اندازی مجدد دستگاه چراغ نشان گر دانگل به رنگ سبز و یا آبی به صورت آبی رنگ تغییر خواهد یافت (پس از چند دقیقه که سیم کارت خود را در شبکه ثبت کند به صورت ثابت در می آید)

چشمک زدن چراغ دانگل نشان دهنده عدم اتصال می باشد.

در صورتی که چراغ راهنمای دانگل ثابت شد، به معنای اتصال شما به اینترنت است. برای اطمینان بیشتر می توانید به صفحه مربوط به تنظیمات سیم کارت مراجعه نموده و در بخش IP Address می توانید IP خود را مشاهده نمایید. در این حالت IP گرفته شده در این روش به صورت پویا است و برای انتقال تصویر می بایست از سیستم بدون آی پی استاتیک یا همان P2P استفاده نمایید که برای مشاهده نحوه انتقال تصویر دی وی آر بدون آی پی استاتیک می توانید به صفحه آموزش مربوطه مراجعه کنید.

ضمنا لیست مودم های تست شده که می توان برای این اتصال از آن ها استفاده کرد در زیر آورده شده است. فقط ذکر این نکته که قبلا چک کنید که با دستگاه شما با کدام سازگاری دارد؛ در نظر داشته باشید که حتما سیم کارت مورد استفاده از هر یک از اپراتورهای همراه اول، رایتل، ایرانسل یا تالیا (بسته به اینکه در محل مورد نصب شما کدامیک بهترین سیگنال دهی را داشته باشد)  بدون پین کد باشد.

نتایج ازمون نحوه ارتباط نوع مودم مارک مودم
OK EVDO EC1261 HUAWEI
OK WCDMA EM770W HUAWEI
OK WCDMA E176G HUAWEI
OK, don’t support sending

text message., but have no effect. Can use smoothly.

WCDMA E1550 HUAWEI
OK TD-SCDMA ET128 HUAWEI
OK WCDMA E177 HUAWEI
OK WCDMA E173 HUAWEI
OK, don’t support sending text message., but have no effect. Can use smoothly. WCDMA E1550 HUAWEI
OK WCDMA AD3812 ZTE
OK WCDMA U6300 ZTE
OK WCDMA K3806-Z ZTE
OK WCDMA U7300  ZTE

 

همچنین برای انتقال تصویر دوربین مداربسته تحت شبکه یا DVR و NVR می توانید از مودم سیم کارت خور نیز با سهولت بیشتر استفاده نمایید که دراین حالت نیاز به هیچ گونه تنظیمات اضافی در دستگاه یا مودم نبوده و تنها کافیست سیمکارت دارای اینترنت را وارد خشاب سیم کار مودم نموده، و از طریق یکی از پورت های LAN مودم، با یک کابل شبکه ارتباط با DVR یا NVR مورد استفاده را برقرار کرده و مراحل مربوط به انتقال تصویر DVR از طریق P2P (همچون حالتی که با مودم های ADSL ) انجام می گیرد را انجام دهید.


مطالب مرتبط:

.

نحوه اتصال چشمی دزدگیر یا سنسور PIR به دی وی آر DVR         

  دوربین مداربسته سیمکارتی

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


آموزشگاه و آموزش نصب دوربین مداربسته 

آموزش نصب دوربین مداربسته شبکه 

آموزش شبکه کردن دوربین مداربسته 

وارد کننده دوربین مداربسته wifi

دوربین مداربسته سیم کارت خور

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

انتقال تصویر dvr با سیم کارت

انتقال تصویر دی وی آر با سیم کارت