آموزش اضافه کردن دوربین های (HILOOK) هایلوک به NVR داهوا DAHUA

نحوه رفع‌‌ مشکل اضافه کردن دوربین های (HILOOK) هایلوک به NVR داهوا DAHUA

 

در ادامه مباحث آموزش نصب دوربین تحت شبکه در این مقاله قصد باز کردن مطلبی در خصوص استفاده تلفیقی از دو برند مطرح بازار را داریم. برای اضافه نمودن دوربینهای HiLook از طریق پروتکل ONVIF بر روی دستگاه های برندهای دیگر مانند داهوا (Dahau)، لازم است تا یک حساب کاربری تحت عنوان ONVIF User Account در قسمت صفحه تنظیمات دوربین ایجاد شود که برای این کار لازم است تا مراحل زیر را دنبال نمایید:

 

۱- با اتصال دوربین به یک سیستم کامپیوتر، پس از وارد نمودن IP دوربین “های لوک” در Browser، وارد منوی تنظیمات اصلی دوربین شوید.

۲- پس از آن از طریق تب Configuration در بالای صفحه وارد صفحه تنظیمات دوربین شوید.

۳- سپس از طریق منوی Network وارد منوی Advanced Settings شوید.

۴- سربرگ Integration Protocol را بازکرده و بقیه مراحل را مطابق با تصویر زیر انجام دهید.

 

پس از انتخاب گزینه Add صفحه ای باز می شود که باید در آن مشخصات یک حساب کاربری ONVIF را تعریف کنیم.

 

درصورتیکه مراحل ذکر شده به درستی انجام شده باشند، یک حساب کاربری جدید در لیست اضافه خواهد شد. سپس از طریق دستگاه NVR داهوا (یا دستگاه های مشابه)، به اضافه نمودن دوربین “های لوک” مورد نظر خود از طریق پروتکل ONVIF و حساب کاربری جدید اقدام نمایید.

خطاهای احتمالی:

*در صورتیکه تعداد دوربین ها از یک عدد بیشتر باشد، احتمال بروز خطا در هنگام اضافه نمودن دوربین های دوم به بعد تحت پروتکل ONVIF وجود دارد که جهت رفع این خطا پیشنهاد می شود که در دوربین های مختلف حساب کاربری و رمز عبور یکسان انتخاب نگردد.

*در دستگاه های “ان وی آرداهوا گاهی اوقات پس اضافه نمودن دوربین به صورت ONVIF پیغام خطایی نمایش داده می شود که برای برای رفع این مشکل، دوربین مدنظر را ۲ بار اضافه نموده و با این عمل مشکل رفع خواهد شد و می توان پس از آن ضبط دوربین تحت شبکه تکراری را قطع کرد.

و اما توصیه می شود در مبحث شبکه، برای بهتر و روان کار کردن سیستم و همچنین عدم بروز خطا تا حد امکان هم دوربین های انتخابی تحت شبکه و هم دستگاه ذخیرهع ساز NVR هر دو از یک کمپانی انتخاب گردند تا نیازی به صرف زمان اضافی جهت رفع خطاهای احتمالی در پروژه نباشد. خوشبختانه همه برند های معروف و باکیفیت بازار همانند دوربین های Dahua و همچنین دوربین های HILOOK به قدری دارای تنوع هستند که معمولا نیازی به تلفیق با یکدیگر ندارند و این کار را تنها زمانی انجام دهید که چاره ای به جز انجام آن ندارید. همچنین استفاده از پروتکل onvif را نیز تا حدامکان به حداقل برسانید.