حداکثر متراژ کابل کشی در دوربین مداربسته تحت شبکه NVR و IP Camera و CAT 5,6,5 E,6 E,6 SFTP

 نحوه کابل کشی برای دوربین شبکه و متراژ مفید در کابل کشی شبکه و دوربین IP CAMERA و NVR سوییچ.

بدیهی است که هر اندازه کابل مورد استفاده در پروژه از انواع مرغوب آن انتخاب شده باشد می توان فاصله بیشتری را بدون افت سیگنال در دوربین مداربسته شبکه پوشش داد. به عبارت دیگر در این حالت ping time  و packet loss پایین تری در سیستم مدار بسته اتفاق خواهد افتاد. بر این اساس انواع مختلفی از کابل های شبکه در بازار موجود است که هر کدام نیز دارای چندین درجه کیفی مختلف و با قیمت های متنوعی هستند.

از کابل شبکه cat5 معمولی می توان برای حدودا ۴۰ تا ۵۰ متر و در حالت بدون POE را انتظار داشت که باز هم به وابستگی مستقیمی به شرایط محیطی و نوع مرغوبیت کابل دارد و ممکن است این متراژ را تا ۱۰۰ متر هم بتوان افزایش داد اما توصیه اینست که برای فواصل بالای ۵۰ متر از کابل های با کیفیت تر به جهت عدم افت سیگنال، استفاده گردد. قابلیت POE روی این نوع کابل شبکه نهایتا تا ۱۰ متر امکان پذیر خواهد بود و در صورتیکه از دوربین مداربسته ای استفاده کنیم که دارای LED یا IR های مادون قرمز در این دوربین مداربسته پرتعداد باشد، استفاده از این نوع کابل به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

در نظر داشته باشید که ممکن است تا بدون هیچ مشکلی در نور معمولی و مناسب، تصویر دوربین به خوبی دریافت شود ولی به محض اینکه دوربین در حالت IR یا دید در شب دوربین مداربسته برود تصویر خروجی قطع گردد.

کابل cat 5e برای تقریبا متراژی بالغ بر ۷۰ الی ۸۰ متر و همچنین با ۲۰ متر POE و کابل cat6 معمولی حدودا تا ۱۰۰ متر در حالت معمولی و با متراژی حدود ۵۰ متر POE و کابل CAT6 SFTP برای ۱۳۰ تا ۱۴۰ متر و ۷۰ الی ۸۰ متر poe مناسب است. از کابل شبکه cat 6 sftp که دارای تست فلوک Fuluk باشد می توان تا حدود ۲۰۰ مترکابل کشی و در حدود ۱۰۰ متر poe را انتظار داشت.

در صورتیکه کابل کشی در پروژه های دوربین مدار بسته شبکه IP بیش از ۲۰۰ متر باشد راه حل های منطقی تری را می توان پیشنهاد نمود که رایج ترین آن برقراری لینک های وایرلس برای دوربین مداربسته می باشد که می توان برای استفاده از وایرلس از Access Point یا رادیو بهره گرفت.

 

 


مطالب مرتبط:

.

نحوه نصب دوربین مداربسته گردشی و متحرک اسپید دام Speed Dome

آموزش تبدیل دوربین مداربسته به دوربین وایرلس!

کابل شبکه در دوربین مداربسته

تفاوتهای دوربین شبکه و آنالوگ 

دوربین شبکه ONVIF چیست؟

 

 


ورود به صفحه

آموزش دوربین مداربسته


.

..

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


CCTV Course

آموزش دوربین مداربسته

آموزش دوربینمداربسته

اموزش نصب دوربین مداربسته

آموزش دوربین مدار بسته

نصب و فروش دوربین مداربسته

قیمت کابل شبکه دوربین مداربسته