ONVIF در دوربین تحت شبکه به چه معناست؟

 

    دوربین های مداربسته تحت شبکه جهت ارسال و دریافت دیتای خود از پروتکل مخصوص به خود برای ایجاد ارتباط بهره می برند. این پروتکل برای آی پی کمرا مانند زبان سخن گفتن برای انسان است. از این رو دوربین ها با پروتکل های مختلف امکان برقراری ارتباط تحت یک نرم افزار را در یک شبکه واحد نخواهد داشت و این موضوع باعث محدودیت های زیادی در بین دوربین های شبکه بوجود خواهد آورد. بر این اساس یک انجمن جهانی برای ایجاد یک استاندارد عمومی در ساخت و ارتباط دوربین های مداربسته تحت شبکه شکل گرفت که به  ONVIF معروف است. واژه Onvif کوتاه شده عبارت Open Network Video Interface Forum (به معنی انجمن باز ارتباط ویدئویی شبکه) است.

onvif-main-logo دوربین مداربسته شیراز

 انجمن انویف با هدف ایجاد استانداردی جهانی و واحد جهت ارتباط دوربین های شبکه مداربسته و بدون توجه به تولید کنندگان این دوربین ها شکل گرفته است. باید بدانید که در صورت نصب یک دوربین شبکه آی پی کمرا بدون امکانات ONVIF امکان اضافه کردن یک دوربین با یک مارک متفاوت در همان شبکه ایجادی وجود نخواهد داشت. از این رو عملکرد و هدف این انجمن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

اهداف انجمن ONVIF را می توان به صورت کلی این گونه نام برد:

  •         استاندارد کردن ارتباط بین تجهیزات حفاظتی تحت شبکه
  •         امکان استفاده از دوربین های مدار بسته مختلف بدون توجه به مارک یا برند در شبکه واحد
  •         امکان دسترسی همه تولید کننده ها و شرکت ها به تکنولوژی ارتباطی ONVIF

 

نکته که می توان در اینجا بدان اشاره داشت اینست که دوربین های تحت پروتکل ONVIF با وجود هزینه ی بالاتری که دارند اما امکانات بسیار مهمی را در اختیار قرار می دهند و از آن جمله می توان به امکان تعمیر، نگهداری و گسترش سیستم مداربسته شبکه بدون وجود نگرانی در مورد امکان هم خوانی یا عدم مچ شدن پروتکل دوربین ها از آن ها یاد کرد. حمایت کردن دستگاه NVR از ONVIF نیز بدیهی است.

 


مطالب مرتبط:

.

حداکثر متراژ کابل کشی در دوربین مداربسته تحت شبکه

سیستم مداربسته تحت شبکه یا دیجیتال چیست؟

کیفیت تصویر در دوربین های مداربسته شبکه

مقایسه ی NVR و سرور در سیستم مداربسته شبکه

 

 

 

 

.

.

.

.

..

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


نصب دوربین مداربسته شبکه

آموزشگاه

آموزش نصب دوربین مداربسته IP

اموزش مداربسته

آموزش نصب دوربین مدار بسته

فروش عمده دوربین مداربسته و دزدگیر و درب برقی

لیست قیمت دوربین مداربسته نعیم پردازش