دوربین مدار بسته تحت شبکه و عوامل مهم در انتخاب آن

نصب و آموزش دوربین مداربسته در شیراز

همانگونه که قبلا نیز گفته شد دوربین مدار بسته تحت شبکه نقطه مقابل دوربین های آنالوگ هستند. البته این تضاد این دو نوع دوربین در نوع ساختار آن ها و مشخصات آن ها است و نه در هدف و بهره برداری.

بر این اساس نکاتی را جهت تهیه و انتخاب دوربین مداربسته شبکه مناسب باید مد نظر قرار داد که برخی از این مشخصات را با هم بررسی میکنیم:

نرم افزار دوربین تحت شبکه

باید به خاطر داشته باشید که نصب دوربین مداربسته تحت شبکه نیازمند نرم افزاری جهت مدیریت تصاویر است. باید دقت کرد که این نرم افزار باید دارای قابلیت هایی باشد تا نیاز ما را از راه اندازی سیستم مدار بسته تامین نماید و با دیگر نرم افزار ها نیز مغایرت و تداخلی ایجاد نکند.

 

توان مصرفی دوربین مداربسته آی پی کمرا 

عملکرد برخی از انواع دوربینهای مدار بسته نیازمند اتصال آنها به شبکه برق جهت تامین توان آن ها است. بنابراین بایستی برق کشی محل نصب را در برق رسانی به سیستم امنیتی مورد توجه قرار داد. بدین منظور باید از یک متخصص برق کشی استفاده کرد تا خروجی های جدید به سیستم اضافه کند و در صورت نیاز نیز راه کارها و تدابیر مناسب را جهت تامین برق سیستم مداربسته در زمان های قطع برق بیاندیشید.

 

ظاهر و فیزیک دوربین مداربسته تحت شبکه

عموما دوربین ها و دیگر تجهیزات مداربسته در رنگ ها و ابعاد و شکل های متنوع تولید می شوند. بهتر است دوربینی را انتخاب کرد که با دکور محل نصب آن همخوانی داشته باشد. این مساله را باید در مورد کابل ها و سیم کشی دوربین مداربسته به طور ویژه مد نظر قرار داد. البته برخی از کارفرمایان ترجیح می دهند که از دوربین ها به عنوان عامل بازدارنده ارتکاب جرم استفاده شود که در این صورت بهتر است از دوربین های دارای کیس فیزیکی بزرگتر مانند انواع دوربین مداربسته صنعتی و یا دوربین مداربسته بالت استفاده شود تا آن ها به وضوح خود نمایی کنند. البته می توان دوربین های کوچکتر را نیز در کاور دوربین مدار بسته قرار داد تا هم محافظت بیشتری ایجاد شود و هم دارای جثه بزرگتری گردد.

 

نظارت دوربین ها

بسیار مهم است که چه کاربری وظیفه پایش و نظارت دوربین های امنیتی را قرار است انجام دهد. در هر صورت بهتر است تا افراد دوره دیده به جهت جلوگیری از آسیب رسانی های احتمالی به سیستم های سالم و فعال استفاده گردد و یا لااقل مدت زمانی هر چند محدود برای آن ها آموزش دوربین مدار بسته در این زمینه برگزار شود.

 

انواع لنزهای مگاپیکسلی در دوربین مداربسته شبکه 

اگر در تصاویر خروجی دوربین های مداربسته دقت کرده باشید برخی دوربین ها تنها ۲۵ درصد مکان را پوشش می دهند و برخی همه اتاق را پوشش می دهند. در واقع دوربین ها به لنزهای مختلفی نیاز دارند. ضمنآ باید دوربین حفاظتی انتخاب کرد که به خوبی هدف اجرای سیستم مداربسته را براورده سازد.

 

رزولوشن در دوربین مداربسته IP Base

 هر چقدر رزولوشن دوربین مداربسته تحت شبکه را بیشتر کرد قدرت بزرگنمایی پس از تصویر برداری و ذخیره سازی، روی تصاویر نیز بیشتر است بنابراین اگر اهدف از نصب دوربین مداربسته اهدافی حیاطی وجود دارد حتما از دوربین های با رزولوشن بالا استفاده کنید که قاعدتا باید هزینه آن را نیز بپردازید.

 

دوربین های مدار بسته بخش مهمی از سیستم امنیتی محل نصب مانند دفاتر، کارگاه ها، کارخانه ها و … هستند که ایمنی افراد و اموال به کیفیت آن ها بستگی دارد. بنابراین همیشه با انتخاب درست رزولوشن تصاویر دوربین ها و نرخ فریم در پایه دوربین امنیتی مناسب را انتخاب و نصب کنید تا مدتی پس از نصب از کار انجام گرفته همچنان راضی باشید!


مطالب مرتبط:

انتخاب زاویه مناسب جهت نصب دوربین مداربسته

عمق دید در دوربین مداربسته

 IP اختصاصی یا آی پی استاتیک چیست؟

 

 

.

.

.

.

 

 

 


آموزش نصب دوربین مداربسته و درب اتوماتیک

(آموزشگاه عملی)


نصب دوربین مداربسته در شیراز و نصب دوربین مداربسته تحت شبکه در شیراز و نصب دوربین مداربسته در مشهد و راه اندازی دوربین مداربسته مشهد و تهران