دوربین مداربسته صنعتی یا Box Camera

دوربین های مداربسته صنعتی شیراز
دوربین مداربسته صنعتی

 

 دوربین مداربسته صنعتی نوع قدیمی تر و سنتی تر دوربین های مدار بسته می باشد. این دوربین ها جهت استفاده هم در داخل ساختمان و هم در محیط بیرون از ساختمان کاربرد دارند. اگر می خواهید سیستم امنیتی خود را در بیرون از ساختمان و در یک محیط باز و حفاظت نشده ای نصب کنید، قطعاً نیاز به دوربین هایی دارید که در برابر شرایط جوی و در برابر باد و باران های قوی مقاوم باشند و همچنین تا حدی هم فکری به حال جلوگیری از  اعمال خرابکارانه و آسیب رسانی فیزیکی به دوربین های مداربسته توسط خرابکاران و سارقان را هم در ذهن داشته باشید.

 این نوع دوربین های مداربسته که با نام های دوربین مداربسته باکس (Box Camera CCTV) یا Body Camera نیز شناخته می شوند دوربین هایی با کیفیت تصویر متوسط به بالا هستند. این دوربین ها عموماً فاقد لنز هستند و با توجه به کاربرد دوربین مداربسته می بایست لنز مناسب برای آن انتخاب شود. دوربین های مداربسته باکس برای نصب داخلی طراحی شده اند اما در صورت نیاز به نصب خارجی می توانید با نصب کاور دوربین مداربسته فلزی یا کامپوزیتی و قرار دادن دوربین مداربسته در آن از این دوربین ها در مکان های مختلف محافظت کنید.  باید بدانید که حداقل نور مورد نیاز برای دوربین های مداربسته باکس به نسبت کمتر از بقیه دوربین های مداربسته است و از این جهت این دوربین ها تصویر بهتری را در شب برای شما ایجاد خواهند کرد.

دوربینهای مداربسته صنعتی تحت شبکه IP دارای رزولوشنهای مختلف از D1 تا ۵ مگا پیکسل و بالاتر بوده که هر چه رزولوشن بالاتر باشد کیفیت تصاویر ایجاد شده بالاتر خواهد بود. به عنوان مثال رزولوشن دوربین ۱ مگا پیکسل برابر ۸۰۰*۱۲۸۰ و رزولوشن دوربین ۳ مگا پیکسل برابر  ۱۵۳۶*۲۰۴۸ می باشد. بیشتر دوربینهای مداربسته صنعتی بدون لنز می باشند و به این جهت به آنها دوربین صنعتی گفته می شود که با توجه به نیاز می توان از لنزهای متفاوتی مانند لنز ثابت یا فیکس، لنز وریفوکال با فاصله کانونی متغییر و یا لنز زوم استفاده نمود. از کاربرد دوربین مداربسته صنعتی در فضای باز و فضای داخل استفاده می گردد. یکی از ویژگی های مهم این دوربین ها توابع پردازش تصویری است که در طراحی آن ها لحاظ شده است. در مکان ها و شرایطی که نیاز به قابلیت های خاص از قبیل BLC , HLC WDR, ATR , ATW و … می باشد، بیشتر سراغ دوربین های مداربسته صنعتی می رویم. برروی این دوربین ها هنگام خرید نه پایه وجود دارد، نه لنز و نه کاور ضد آب و تک تک این اقلام باید به طور جدا گانه و با توجه به کاربرد و نیاز تهیه شوند. در واقع یکی از قابلیت های این نوع دوربین مداربسته همین انعطاف پذیری بالای آنهاست و برای شرایط نصب خاص می توان پایه های خاص برای فواصل بسیار کم یا زیاد، لنز های متفاوت و یا برای شرایط آب و هوایی خاص کاور های ضد آب و یا کاور های دید در شب و یا کاور های فن دار استفاده کرد. 

پخش و فروش عمده دوربین مداربسته صنعتی به همکار