سیستم مداربسته آنالوگ چیست؟

نصب آموزش دوربین مداربسته شیراز22.

   سیستم مداربسته آنالوگ نمونه ای از سیستم مدار بسته است که در مقابل سیستم تحت شبکه قرار دارد. امروز سیستمهای تماما انالوگ دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند و اصطلاح سیستم مداربسته انالوگ که امروزه به کار می برد در واقع بیانگر خصوصیات و کابری های سیستم های نیمه انالوگ است.

چرا این سیستم را انالوگ می نامند؟

در سیستم دوربین مداربسته انالوگ تصاویر دریافت شده به وسیله دوربین به صورت آنالوگ به دستگاه ضبط کننده ارسال می شوند. در گذشته کار ضبط تصاویر نیز در دستگاه VCR به صورت انالوگ صورت می گرفت اما امروزه دستگاه های ضبط انالوگ از رده خارج شده اند.

اجزای سیستم انالوگ

می توان گفت که برخی از تجهیزات مورد استفاده در تجهیزات مداربسته در دو سیستم انالوگ و تحت شبکه مشترک هستند اما برخی از تجهیزاتی که مختص سیستم آنالوگ هستند در زیر آورده شده است :

  • دوربین مداربسته انالوگ: تصاویر دریافتی را به صورت سیگنالهای آنالوگ به خروجی می فرستد.
  • سوییچر: تعویض کانالها و تصاویر دوربین مداربسته در نمایشگر.
  • کواد: تبدیل صفحه نمایش را به چهر قسمت مساوی تقسیم می کند.
  • دستگاه DVR: تصاویر را از دوربین دریافت کرده آنها به صورت دیجیتال در آورده و امکاناتی چون نمایش، ضبط و تغییرات دیجیتال بر روی آنها را فراهم می کند.
  • کابل کواکسیال RG59: وظیفه انتقال سیگنالهای آنالوگ تصویر از دوربین به Switcher , Quad ,  DVR را بر عهده دارد.

مزایای سیستم آنالوگ

هزینه پایین: مهمترین مشخصه و قابلیت سیستم های آنالوگ هزینه کم آنها می باشد. این موضوع امکان استفاده از این دوربین ها را برای بسیاری از مصرف کننده گان ایجاد می کند.

کیفیت تصویر نسبتا قابل قبول: امروزه کیفیت دوربین های مداربسته آنالوگ ار می توان از ۳۸۰ تا ۱۲۰۰ تی وی لاین در بازار یافت که می توانند نیازها را برآورده کنند.
سادگی: سادگی سیستم آنالوگ امکان نصب آن توسط افراد با اطلاعات فنی متوسط را به وجود می آورد و عیب یابی آن در آینده را کم هزینه تر و سریعتر میکند.
سرعت فریم زنده: در دوربین های آنالوگ همچنین در صورت افزایش کیفیت هیچ افت فریمی در خروجی ایجاد نمی شود اگرچه ممکن است در زمان ضبط در دستگاه DVR تعداد فریم های تصویر کاهش یابند.


مطالب مرتبط:

.

تفاوتهای دوربین مداربسته شبکه و آنالوگ (۱)

تفاوتهای دوربین شبکه و آنالوگ (۲)

دستگاه ان وی آر (NVR) در مداربسته چیست

.

.

..

.

.

.

.

.


دوربین مدار بسته: پخش و فروش عمده به همکار

آموزش نصب دوربین مدار بسته شبکه و AHD

 سیستم های امنیتی و نظارت تصویری نعیم پردازش پیشرو در ارائه راه کارهای جامع امنیتی تصویری و کلاس آموزش تخصصی دوربین مداربسته در شیراز