آر جی ۵۹ (RG59) کابل تصویر دوربین مداربسته

rg59-cable-cctv-%da%a9%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-rg59-%d9%86%d8%b9%db%8c%d9%85-%d9%be%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b2%d8%b4-%d9%be

   کابل تصویر دوربین مداربسته در دسته کابل های کواکسیال قرار دارد که به آن RG59 گویند. آر جی ۵۹، از نظر ساختمان کلی کاملا شبیه کابل های مورد استفاده جهت آنتن تلویزیونی می باشد که تنها تفاوت آن در قطر مغزی و حجم شیلد آن است. کابل های تصویر RG59 در کیفیت های کاملا متفاوتی تولید می شوند. با کیفیت ترین کابل RG59 کابلهای با شیلد و مغزی مس معروف هستند.

خصوصیات کابل آر جی RG

همانگونه که ذکر شد، از مهمترین خاصیت این کابل قطر مغزی در آن است. در کابلهای RG59 قطر مغزی بین ۱٫۲ تا ۱٫۸ میلیمتر است. جنس مغزی کابل می تواند از مس، المینیوم و یا آلیاژی از مس باشد.
اطراف مغزی کابل یک لایه پلاستیکی فوم مانند آن را احاطه کرده که معمولا رنگی سفید یا شفاف دارد. این عایق نقش جدا کردن مغزی از شیلد را عهده دار است.
در مرحله بعد ار آن یک لایه فویل نیز روی عایق فوم مانند قرار گرفته و در پی آن یک لایه از شیلد بافته شده آن ها را احاطه کرده است. شیلد و فویل اطراف کابل برای جذب نویز محیط به کار می روند. به ویژه در مسیرهای طولانی ضخامت و جنس شیلد از اهمیت بالایی برخوردار می شوند.
در نهایت، یک لایه PVC در اطرف کابل است که کابل را عایق و از رطوبت و… محافظت می کند.

طول کابل

کیفیت کابل تصویر به ویژه در مسافت های طولانی میتواند تاثیر خیلی زیاد بر روی کیفیت تصویر دوربین ها داشته باشد. کابلهای RG59 دارای محدودیت طول تا ۵۰۰متر هستند. برای استفاده از کابل تا چنین مسافتی نیز باید حتما از کابل با کیفیت استفاده کرد. در صورتی که نیزا به انتقال سیگنال تا فواصل بیشتر از ۵۰۰متر بود می توان از تقویت کننده استفاده کرد و یا انتقال را از طریق آنتن یا فیبر نوری انجام داد.
قیمت کابل تصویر دوربین مداربسته با توجه به کیفیت آن می تواند کاملا متفاوت باشد.

افت سیگنال در کابل دروبین مداربسته

اگرچه با تجربه، طول کابل مجاز در کابل کشی دوربین مداربسته به صورت تقریبی مشخص می شود اما روش اصلی به دست آوردن میزان استاندارد طول کابل کشی با توجه به جدول میرایی سیگنال (attenuation) کابل است. تولید کنندگان حرفه ای کابل تصویر به همراه کابل خود جدولی از میزان میرایی کابل ارائه می دهند که مشخص می کند هر متراژ از کابل چه مقدار افت سیگنال ایجاد خواهد داشت.
از طریق این صفحه خواهید توانست میزان افت سیگنال ایجاد شده در کابل را در متراژهای مختف محاسبه کنید. برای استفاده از این جدول توجه داشته باشید که کابل رایج مورد استفاده برای دوربین های مداربسته کابل RG59/U است که فرکانس سیگنال های PAL حدود ۴٫۴Mhrz خواهد بود. هر قدر افت سیگنال شما بر حسب dB افزایش یابد سیگنال دریافتی در محل نمایش دوربین با نویز بیشتری همراه خواهد بود. برای دوربین های آنالوگ عادی حداکثر افت سیگنال را می توان ۱۰dB در نظر گرفت.

کابل تصویر RG58 و کابل تصویر RG6 و کابل تصویر RG11 نیز از دیگر انواع کابل های تصویر است که بسته به نیاز در کاربرد ها و پروژه های دوربین مداربسته از آن ها استفاده می شود.

.


مطالب مرتبط:

.

کابل شبکه در دوربین مداربسته

کابل برق مداربسته چیست؟

 

.

.

.


نعیم پردازش: دوربین مداربسته (آموزش – فروش به همکار و قیمت عمده)

آموزش دوربین مداربسته و پخش عمده به همکار