ویدئو بالن Video Balun در دوربین مداربسته چیست؟

 نحوه نصب ویدئو بالن و آموزش نصب بالون دوربین مدار بسته و قیمت ویدئو بالن AHD و HD CVI و آنالوگ و HD-TVI.

آموزش نصب دوربین مداربسته
ویدئو بالن دوربین مداربسته

 

   قطعه ویدئو بالون (Video Balun یا UTP balun) یک قطعه یا تجهیز الکترونیکی در سیستم های مداربسته است که بیشتر آن را به عنوان یک تقویت کننده در کابل کشی های سیستم مداربسته آنالوگ می شناسند.

عملکرد ویدئو بالون چگونه است و چطور کار می کند؟

   سیستم های مدار بسته انالوگ اطلاعات تصویر را به صورت سیگنال به دستگاه مرکزی ارسال می کنند. به سیستم ارسال سیگنال در دوربین های مداربسته سیستم نامتقارن می گویند. در این سیستم سیگنال از طریق دو سیم که یکی دارای سیگنال و دیگری زمین  است منتقل می شود. سیم زمین شده معمولا به صورت شیلد در اطراف سیم سیگنال قرار گرفته است. در مقابل سیستم انتقال سیگنال نامتقارن یک سیستم انتقال سیگنال متقارن نیز وجود دارد. در این سیستم هر دو سیم دارای سیگنال هستند. این سیگنال ها با هم دارای تقارن هستند و در صورت وارد شدن امواج نویز به صورت نامتقارن به سیگنال اصلی آنها را در انتهای مسیر حذف می کنند.

آیا ویدئو بالون تقویت کننده سیگنال تصویر دوربین مداربسته است؟

   ویدئو بالون ها انواع مختلفی دارند. نوع ساده آنها را ویدئو بالون پسیو Passive نام می نهند. ویدئو بالون های پسیو هیچ گونه تقویتی بر روی سیگنال شما انجام نمی دهند و تنها سیگنال را از نوع نامتقارن به متقارن تغییر می دهند. مزیت این ویدئو بالون ها عدم نیاز به تغذیه در محل تبدیل می باشد. ویدئو بالون های پسیو قابلیت انتقال سیگنال تا فاصله ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ متری را برای شما فراهم می کنند و ویدئو بالون پسیو را در اصطلاح علمی Video Balun Auto Transformer نیز نامیده می شود.
نوع دوم ویدئو بالون ها، ویدئو بالون های اکتیو Active هستند که در این نوع در کنار تبدیل سیگنال، تقویت سیگنال نیز انجام می شود. مزیت اصلی این نوع ویدئو بالون امکان ارسال سیگنال تا مسافت طولانی تر است. بسته به نوع کابل و نوع ویدئو بالون، این ویدئو بالون ها امکان ارسال اطلاعات تا فاصله ۱۵۰۰متری را فراهم می کنند. البته ویدئو بالون های اکتیو نیازمند به تغذیه نیز می باشند و از نظر هزینه گرانتر هستند و بنابراین این روش نیز یکی از راه های انتقال تصویر برد بالا محسوب می شود.

 

 

 


 مطالب مرتبط:

 

 تعویض دوربین های آنالوگ قدیمی با دوربینهای اچ دی

 چگونه دی وی آر (AHD DVR) 1080P VH از ۱۰۸۰N تشخیص دهیم؟

باز گرداندن پسورد دی وی آر در دوربین مداربسته

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


آموزش نصب دوربین مداربسته (دوره های فشرده)

پخش و فروش عمده همکار انواع دوربین مداربسته

نحوه نصب ویدئو بالن

قیمت ویدئو بالن

راه حل نصب دوربین مداربسته در آسانسور