تفاوتهای دوربین مداربسته شبکه و آنالوگ ۱

IP-vs-Analog-Surveillance---دوربین مداربسته

     در نصب دوربین های مداربسته تحت شبکه و دوربینهای مدار بسته انالوگ تفاوت های اساسی نسبت به یکدیگر وجود دارد. این بدین معناست که تمامی تجهیزات مورد استفاده در این دو دسته و گروه دارای تفاوت با هم هستند و می توان این گونه بیان کرد که فقط در خروجی و هدف، یعنی همان ساختن تصویر برای سیستم مداربسته، دارای اشتراک هستند. پس انتخاب درست این سیستم ها در ابتدا بسیار ضروری است چرا که در صورت نیاز به تغییر سیستم شما مجبور خواهید بود تمام تجهیزات نصب شده و زیرساخت را از ابتدا بنا کنید.

و اما در ادامه…

   √  سیستم مداربسته آنالوگ: نسل قدیمی تر از دوربین مداربسته است که به علت سادگی و کم هزینه بودن آن، همچنان بسیار محبوب می باشد. بیشتر سیستم های مداربسته نصب شده در مکان های کوچک، متوسط و حتی بزرگ از این نوع هستند. دوربین های مدار بسته آنالوگ عموما دارای کیفیت تصویر ضعیفی هستند و برای کاربری های بسیار اولیه و ابتدایی مناسب هستند. البتهدر سال های اخیر دوربینهایی معرفی شدند که غلی رغم استفاده از بستر آنالوگ، دارای کیفیت های تصویر مگاپیکسلی هستند. (لینک این قسم از دوربین ها در مقاله دوم مقایسه آورده شده است)

   √  سیستم مداربسته شبکه: نسل جدیدتر دوربینهای مداربسته حاضر است. این سیستم رفته رفته در حال جایگزین شدن به جای سیستم مداربسته انالوگ می باشد. دوربین مدار بسته تحت شبکه از کیفیت و قابلیت های به مراتب بالاتری نسبت به سیستم آنالوگ برخوردارند.

کدام یک برای انتخاب مناسب است؟

انتخاب بین سیستم انالوگ و شبکه عملا بحث محدودیت های مالی است. در صورتی که امکان پرداخت هزینه های سیستم شبکه را داشتید حتما از این سیستم استفاده کنید اما اگر این هزینه ها برای شما زیاد بود و نیاز به یک سیستم ساده و اولیه داشتید دوربین های انالوگ را گزینه خوبی برای شما می باشد. بنابراین بایستی به نوعی مقدار هزینه و سرمایه گذاری خود را از قبل در ذهن داشته باشید.

 

 


مطالب مرتبط:

.

 دوربین مداربسته انالوگ چیست؟

اجزای تشکیل دهنده دوربین مداربسته آنالوگ

عمده تجهیزات اصلی سیستم مداربسته آنالوگ

.

.

.

.

.

.

.

.

.


نعیم پردازش: لیست قیمت دوربین مداربسته

 آموزش نصب دوربین مدار بسته


آموزش دوربین تحت شبکه مداربسته و نصب ای پی کمرا در شیراز و پخش و فروش همکار دوربین مداربسته در شیراز، جنوب کشور و ایران.