دوربین مداربسته آنالوگ یعنی چه؟

  پخش و فروش عمده همکار دوربین مدار بسته اچ دی نعیم پردازش npico.ir

    یکی از اجزای سیستم مداربسته آنالوگ، دوربین مدار بسته آنالوگ (Analog CCTV) است که یک تجهیز الکترونیکی است و برای دریافت تصاویر و تبدیل آنها به سیگنال های الکترونیکی تصویر در این سیستم به کار گرفته می شود. این کار در دوربین مداربسته به وسیله یک سنسور الکترونیکی یا Imaging Sensor صورت می پذیرد و یکی از انواع CCD ،CMOS, DIS, HDIS, AHD, HDSDI, HDCVI, HD-TVI  و یا نمونه های پیشرفت یافته آن ها است.

در این دوربین ها، خروجی دریافت شده توسط سنسور پس از ارسال به یک تقویت کننده به طور مستقیم به خروجی فرستاده می شود. به همین دلیل این دوربین ها از سادگی زیادی برخوردارند و در تولید بسیار کم هزینه می باشند. سیگنال های ارسال شده توسط دوربین برای ساده سازی مطابق با یکی از استانداردهای تلویزیونی رایج PAL یا NTSC به دستگاه ذخیره ساز DVR ارسال می گردد. از این طری می توان دوربین انالوگ را به طور مستقیم به تلویزیون متصل کرده و تصاویر آن را مشاهده کرد.
دوربینهای مداربسته آنالوگ نسل قدیمی تر از سیستمهای مدار بسته را تشکیل می دهند که امروزه رفته رفته در حال از رده خارج شدن هستند و در مقایسه با دوربین های مداربسته تحت شبکه یا دیجیتال از عیوب بزرگی برخوردارند که یکی از بزرگترین آنها محدود بودن کیفیت تصویر در این دوربین ها است. البته نباید مزیت آن یعنی ارزان قیمت بودنش را فراموش کرد چرا که خیلی از افراد ممکن است نیازی به آن کیفیت تصویری بالای ذکر شده را نداشته باشند.

رزولوشن تصویر دوربین مداربسته

رزولوشن تصویر بزرگترین المان کیفیت تصویری در دوربین ها است که در دوربین های انالوگ این خصوصیت را با تیوی لاین (TVL) نمایش می دهند. طبیعتا هر قدر تیوی لاین دوربین بالاتر باشد کیفیت تصویر آن نیز بالاتر خواهد بود. بزرگترین اشکال دوربین های مداربسته انالوگ محدودیت شدید کیفیت تصویر در آنهاست.


مطالب مرتبط:

نحوه انتخاب دوربین مداربسته مناسب

انتقال تصویر دوربین مدار بسته و اهداف آن

دستگاه ویدئو سرور (Video Server) چیست؟

 

 

 

 

 

 


واردات و فروش عمده دوربین مداربسته

آموزش دوربین مدار بسته عملی