کاربرد ویدئو سرور (Video Server) چیست؟

   ویدئو سرور یک مبدل ویدئویی است که سیگنال های آنالوگ خروجی دوربین های آنالوگ را به سیگنال دیجیتال تبدیل می کند. از طریق نصب ویدئو سرور می توان یک دوربین مداربسته آنالوگ را در یک شبکه وارد کرد و در شبکه تصاویر آن را مشاهده کرد. در واقع کاربرد آن در نسل قبلی دی وی آر هایی است که قابلیت اتصال به شبکه در آنها وجود نداشته است. نکته قابل تامل، وضعیت کیفی ویدئو سرورها در رزولشن تصویر خروجی آنها است. چنانکه اگر که رزولوشن دوربین مصرفی بالا باشد ولی از مبدل ضعیفی استفاده شود کیفیت تصویر دوربین تقلیل خواهد یافت.
رزولوشن خروجی تصویر ویدئو سرورها مشابه استاندارد کیفیتی DVRها هستند. ویدئو سرورهای مناسب معمولا کیفیت تصویر خروجی ۴CIF) D1) یا بالاتر از آن دارند. عامل بعدی در ویدئو سرورها، تعداد کانالهای ورودی آنهاست. این دستگاه ها معمولا به صورت ۱،۲ یا ۴ کانال ساخته می شوند.
نکته حائز اهمیت این است که در زمان انتخاب ویدئو سرور، توجه داشته باشید که پروتکل ویدئو سرور شما باید با دوربین ها و سرور ضبط شما همخوانی داشته باشد.

کاربردهای سرور ویدئو

   از رایج ترین کاربرد های ویدئو سرور ها برای انتقال بی سیم تصاویر در شبکه دیجیتال است. از آنجایی که اکثر انتقال دهنده های بی سیم برد بالا، دیجیتال هستند امکان انتقال مستقیم دوربین های آنالوگ از طریق این آنتن ها وجود ندارد که بنابراین نیازمندیم تا قبل از انتقال تصاویر دوربین، آنها را به صورت دیجیتال در آورده که این عمل توسط ویدئو سرور ها صورت می گیرد.
از کاربردهای ویدئو سرورها استفاده آنها در سیستم های هیبریدی یا هایبرید است. سیستم های هایبرید سیستم هایی هستند که به صورت همزمان از دوربین های مدار بسته آنالوگ و شبکه کاربری دارند و از آنجایی که دستگاه های DVR هایبرید تنوع خیلی کمی دارند معمولا استفاده از آنها مشکلات زیادی ایجاد می کنند. از این رو در سیستم های مداربسته از طریق استفاده از ویدئو سرور دوربین های آنالوگ را بر طبق پروتکل های شبکه منطبق کرده و همه آنها را در یک سیستم یکپارچه شبکه دریافت و ذخیره می کنند.

آیا قادر به استفاده از DVR به جای Video Server هستیم؟

در واقع این کار امکان پذیر است. البته توجه دارید که در انتقال تصویر کامپیوتری DVRها تصاویر به صورت Sub stream منتقل می شوند که رزولوشن Sub stream همه DVRها از روزولشن اصلی یعنی(Main stream) کمتر است و انتقال تصویر از طریق DVR به جای Video Server دچار کاهش رزولوشن یا نرخ فریم تصویر دریافتی خواهید بود. البته دستگاه های دی وی آری هم موجود است که انتقال تصویر خوبی را برای ما مقدور می سازد.

 


مطالب مرتبط

 

انتقال تصویر DVR و NVR با استفاده از بارکد

انتقال تصویر دوربین مدار بسته و اهداف آن

ملزومات انتقال تصویر دوربین مداربسته 

انتقال تصویر دی وی آر و دوربین مداربسته از طریق لینک وایرلس

آموزش نصب دوربین تحت شبکه

 

 


ورود به صفحه

آموزش دوربین مداربسته


 

.

.

.

.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


آموزش دوربین مداربسته

آموزش دوربینمداربسته

آموزشکده دوربین مداربسته

آموزش گاه دوربین مداربسته

فروش و آموزش دوربین مداربسته