انتقال تصویر دوربین مداربسته و ملزومات آن

%d8%a7%d9%86%d8%aa%d9%82%d8%a7%d9%84-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d9%88-%d9%86%d8%b5%d8%a8-%d9%88-%d9%be%d8%ae

    انتقال تصویر دوربین مداربسته از نیازهای مشتریان این سیستم ها می باشد. در این مطلب سعی داریم تا در مورد محدودیت ها و پیش نیازها و ملزومات انتقال تصویر صحبت خواهیم کرد.

انتقال تصویر دوربین مداربسته یعنی چه؟

 سیستم مداربسته در حالت پیش فرض امکان نمایش تصاویر دوربین های مداربسته در محل ضبط را فراهم می آورد. به دریافت تصاویر بر روی تجهیزاتی به جز دستگاه ضبط تصاویر، انتقال تصویر دوربین مدار بسته می گویند. این انتقالتصویر می تواند بر روی یک رایانه شخصی (لپتاپ و دسکتاپ) و یا تلفن همراه یا موبایل و تبلت باشد. البته اصول انتقال تصویر در تمامی این تجهیزات ثابت است.

انتقال تصویر بدون اینترنت چگونه انجام می شود؟

همان طور که گفته شد دیدن تصاویر دوربین های شما بر روی هر وسیله به جز دستگاه ضبط تصاویر انتقال تصویر نامیده می شود. از طریق ایجاد یک شبکه داخلی مابین تجهیزات شبکه و دستگاه ذخیره ساز می توان یک انتقال تصویر بدون اینترنت را ایجاد کرد. در صورتی که یک شبکه یکپارچه سیمی یا بی سیم بین محل ضبط تصاویر دوربین ها و محل دیدن آنها ایجاد شود، امکان انتقال تصویر بدون اینترنت هم وجود دارد.

در شبکه های بی سیم، برای فواصل کم تا شعاع صد متری می توان از شبکه های بی سیم وای فای (wi-fi) استفاده نمود. برای فواصل بیشتر برای مثال فواصل چند ده کیلومتری امکان استفاده از آنتن های رادیویی مانند نانو استیشن یا سیستم های شبکه ماهواره ای از گزینه های دیگر است.
با توجه به محدودیت زیاد سرعت اینترنت و استیبل نبودن آن در ایران استفاده از شبکه های داخلی برای ایجاد انتقال تصویر بسیار مناسب تر است. از طرف دیگر با وجود هزینه های اولیه بالا هزینه های دوره ای را به شدت کاهش داده و همچنین سرعت انتقال تصاویر هم به شدت بالا خواهد رفت.

نحوه عملکرد انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق اینترنت

در اجرای یک انتقال تصویر اینترنتی، سیستم مداربسته وارد فضای اینترنت می شود و از این طریق می توان در هر مکان که امکان دسترسی به اینترنت  میسر باشد تصاویر دوربین های خود را ببینید. در ادامه به پاسخ دادن به برخی از مرسوم ترین سوالات در رابطه با انتقال تصویر اینترنتی مداربسته خواهیم پرداخت:

آیا برای انجام انتقال تصویر به دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP نیاز است؟

خیر، سیستم های مداربسته آنالوگ هم می توانند امکان انتقال تصویر را بوجود آورند. امکانات انتقال تصویر در سیستم های آنالوگ و شبکه از یکدیگر خیلی متفاوت نیستند. پس اگر می خواهید از سیستم مداربسته آنالوگ برای خود استفاده کنید نگران اجرای انتقال تصویر نباشید. (برای مقایسه مشروح این دو سیستم مطلب تفاوت سیستم مداربسته آنالوگ و شبکه را مطالعه کنید.)

انجام انتقال تصویر از طریق اینترنت چه بستر هایی نیاز است؟

نحوه انتقال تصاویر از طریق اینترنت کار پیچیده ای نیست و به بستر پیچیده ای هم نیاز نخواهد داشت. نیازهای اصلی جهت انتقال تصویر این امکانات هستند:

  • دستگاه DVR، NVR یا سرور با قابلیت اتصال به اینترنت: دستگاه مرکزی که برای ذخیره تصاویر از آن استفاده می شود باید امکان اتصال به شبکه را داشته باشد. امروزه تقریبا تمامی دستگاه های ضبط کننده دوربین مداربسته و دی وی آر ها این قابلیت  را دارا هستند.
  • دسترسی به اینترنت در محل ضبط تصاویر: در محل ضبط تصاویر دوربین ها نیاز به اینترنت می باشد. بهتر است در این محل برای اینترنت خود درخواست IP Static یا IP Valid هم داده باشید. گرچه امکان انتقال تصویر بدون آی پی استاتیک هم وجود دارد اما این کار ممکن از کمی انتقال تصویر شما را بی ثبات کند یا از سرعت آن بکاهد.
  • اینترنت در محل رویت تصاویر: باید برای دیدن تصاویر دوربین ها به اینترنت دسترسی داشت. در واقع پس از انجام انتقال تصویر اینترنتی شما خواهید توانست در هر محلی تصاویر دوربین های خود را به طور زنده و مستقیم مشاهده کنید.

انجام انتقال تصویر اینترنتی و هزینه های آن

  انجام انتقال تصویر هیچ گونه هزینه ای به جز آماده سازی بستر اینترنتی مورد نیاز و اجرای آن توسط کارشناس نخواهد داشت. امروزه اکثر تجیهزات ضبط مداربسته امکان انتقال تصاویر اینترنتی را در خود دارند و حتی در صورت عدم استفاده از این قابلیت همیشه امکان انجام آن را در آینده وجود خواهد داشت.

سرعت اینترنت مورد نیاز برای انتقال تصویر دوربین مداربسته

سرعت اینترنت مورد نیاز جهت اجرای انتقال تصویر با توجه به تعداد و کیفیت تصویر در دوربین ها و کیفیت دستگاه دی وی آر متفاوت خواهد بود. برای محاسبه دقیق این فضا باید از ابزار محاسبه فضای هارد و پهنای باند دوربین مداربسته استفاده گردد و پهنای باند مورد نیاز را محاسبه کرد. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که معمولا نرم افزارهای انتقال تصویر در صورت پایین بودن سرعت اینترنت شما تعداد فریم و کیفیت تصویر را کاهش می دهند تا امکان نمایش تصاویر فراهم شود. با این حال سعی کنید در صورت نیاز به انتقال تصویر اینترنتی همواره بالاترین سرعت قابل انتخاب را برگزینید تا سرعت خوبی در مشاهده دوربین ها از طریق اینترنت داشته باشید چراکه با توجه به محدودیت سرعت اینترنت احتمالا سرعت کافی را نخواهید داشت.
سعی کنید سرعت اینترنت در محل ارسال اطلاعات (محل ضبط) را بالاتر در نظر بگیرید چرا که سرعت ارسال اطلاعات در سیستم های اینترنتی معمولا کمتر از سرعت دریافت آنهاست.

اجرای انتقال تصویر دوربین مداربسته و  حجم دانلود اینترنتی 

پاسخ به این سوال کاملا به شرایط و نوع مصرف شما بستگی دارد. طبیعتا هر چه استفاده از  اینترنت بالاتر باشد و انتقال تصویر با کیفیت و تعداد دوربین بیشتری صورت پذیرد، حجم بیشتری از اینترنت را مصرف خواهید شد. البته تمامی این موارد به میزان تماشای تصاویر دوربین ها وابسته است. اگر مدت زمان مشاهده تصاویر دی وی آر، زیاد تماشا کنید طبیعتا نیازمند حجم بیشتری از اینترنت خواهید بود. با این حال پس از مدتی شما میزان حدودی مصرف حجمی سیستم مداربسته خود را با توجه به میزان نیاز خود به دست خواهید آورد و نیازی ندارید که از ابتدای نصب سیستم مداربسته اطلاعی از میزان حجم مورد نیاز داشته باشید.

انتقال تصویر بر روی چه تجیهزاتی قابل انجام است؟

 بیشتر دستگاهای مداربسته امکان انتقال تصویر بر روی این تجهیزات را فراهم می کنند:

  • انواع کامپیوتر و لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز Windows یا مک او اس MAC OS: ممکن است نرم افزار انتقال تصویر  امکان انتقال تصویر را روی نسخه های خیلی جدید یا خیلی قدیمی از این سیستم عاملها را فراهم نکند در این صورت می توان به وبسایت تولید کننده مراجعه کرد و نرم افزار مناسب را در صورت وجود دانلود کرد. ضمنا برخی از برندها و محصولات مداربسته امکان انتقال تصویر بر روی لینوکس را فراهم می کنند.
  • انواع تلفن همراه هوشمند یا تبلت با سیستم عامل اندروید Android، آی او اس IOS و ویندوز موبایل: ممکن است نرم افزار انتقال تصویر شما امکان انتقال تصویر را روی نسخه های خیلی جدید یا خیلی قدیمی از این سیستم عامل ها را فراهم نکند.

آیا انتقال تصویر دوربین مداربسته دارای کیفیتی متفاوت است؟

بلی، کیفیت انتقال تصویر دوربین مداربسته معمولا با توجه به المان هایی چون میزان ثبات و سرعت نرم افزارهای انتقال تصویر آنها مشخص می شود. برندهای معتبر دوربین مداربسته معمولا هزینه زیادی را برای ساخت و ارتقای نرم افزارهای خود پرداخت می کنند. یکی از بزرگترین مزیت های استفاده از برندهای بین المللی دسترسی به نرم افزارهای به مراتب با ثبات تر و سریع تر است. همچنین امکان دانلود آخرین نسخه های نرم افزار از وبسایت رسمی شرکت هم وجود دارد.

 

 

 

 


مطالب مرتبط

 

انتقال تصویر DVR و NVR با استفاده از بارکد

انتقال تصویر دوربین مدار بسته و اهداف آن

انتقال تصویر دی وی آر و دوربین مداربسته از طریق لینک وایرلس

دستگاه ویدئو سرور (Video Server) چیست؟

 

 

 


ورود به صفحه

آموزش دوربین مداربسته


 

 

 

.

.

.

.

 

.

.

.

.

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


پخش و فروش عمده همکاری دوربین مداربسته

لیست قیمت دوربین مدار بسته

انتقال تصویر دوربین مداربسته در شیراز

 

انتقالتصویر دوربین مداربسته در مشهد

انتقال تصویر دوربین مداربسته در تهران

آموزش مداربسته

انتقال تصویر دوربینمداربسته

طریقه و نحوه انتقال تصویر دوربین مداربسته

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته در بوشهر

انتقال تصویر دوربین مدار بسته شیراز

انتقال تصویر دوربینمداربسته

آموزش دوربین مداربسته