دوربین مدار بسته بیسیم یا دوربین Wifi

دوربین بیسیم وای فای نعیم پردازش پخش عمده دوربین مدار بسته شیراز NPICO.IR

   دوربین مداربسته wifi نوعی از دوربینهای مداربسته بدون سیم هستند. این دوربین ها از طریق شبکه های بدون سیم wifi اقدام به انتقال تصاویر دوربینهای مدار بسته می کنند. البته در مورد دیگری نیز در دوربین های مداربسته آنالوگ مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از یک جفت رادیو گیرنده و فرستنده آنالوگ است که توسط آن هریک از دوربینهای آنالوگ را می توان انجام داد کهدر اینجا بحث ما اینگونه رادیو ها نیست و در مقاله ای جداگانه به آن پرداخته شده است که در قسمت آموزش نصب دوربین مداربسته می توانید آن را نیز بررسی کنید. سعی داریم تا در این مقاله کمی بیشتر با دوربین مداربسته بی سیم شبکه آشنا شویم.

تفاوت شبکه های wifi با دیگر شبکه های بی سیم در چیست؟

همه شبکه های بیسیم یا وایرلس از طریق امواج رادیویی دیتا را ارسال و دریافت می کنند. این ارسال در یک فرکانس خاص صورت می پذیرد که معمولا بین ۲٫۴MHZ مگا هرتز یا ۵٫۸ مگا هرتز است که به کانال های مختلفی در هر کدام از فرکانس های یاد شده تقسیم بندی می شوند. در شبکه های وایرلس wifi ارسال دیتا تحت پروتکل های استاندارد وای فای(wifi) صورت می پذیرد که هم امینیت بیشتر دارد و هم اینکه از به وجود آمدن تداخل اطلاعات در کانال مورد بهر برداری جلوگیری می کند. به طور کلی استفاده از شبکه وای فای از بسیاری جهات بهتر از استفاده از شبکه های رادیویی آنالوگ محسوب می شود.

نحوه عملکرد دوربین های بیسیم wifi 

 نکته ای که باید بدان توجه گردد اینست که دوربین مدار بسته WIFI به صورت عمومی و حرفه ای از دوربین های شبکه هستند. همچنین دوربینهای مداربسته آنالوگ به طور کلی امکان استفاده از قابلیت wifi را دارا نیستند. یک دوربین شبکه wifi دقیقا همانند یک دوربین شبکه عادی عمل می کند که به یک فرستنده wifi داخلی متصل شده است و با این ماژول شبکه امکان برقراری ارتباط بین مودم و روترهای وایرلس ایجاد می شود. در واقع در این دوربین ها نیاز به کابل کشی شبکه مرتفع می شود.

نحوه تبدیل کردن دوربین مداربسته به دوربین بیسیم

  به راحتی می توان با اتصال دوربین مداربسته شبکه به یک اکسس پوینت (access point) و به طور مستقیم یک دوربین وای فای ساخت. در این مقاله که به صورت مجزا به آن پرداخته شده، شما قادرید تا یک یا چند دوربین آی پی کمرا را به دوربین وای فای شبکه تبدیل کنید.

نحوه دریافت تصویر دوربین مداربسته بیسیم

اگر از لپ تاپ برای دیدن تصاویر استفاده شود، دسترسی به این دوربین ها و رویت تصاویر آنها بسیار راحت است. کافی است که آن ها را به طور بیسیم در شبکه wifi لپتاپ شناسایی و تصاویر دوربین ها را بر روی نرم افزار CMS سی ام اس دوربین ببینید.
در صورت استفاده از سرور یا NVR باید برای دریافت اطلاعات دوربین ها از یک اکسس پوینت استفاده کنید. اکسس پوینت مانند یک سوئیچ بی سیم اطلاعات را از چند دستگاه متفاوت پس از دریافت، به دستگاه ضبط کننده منتقل می کند.

میزان پهنای باند دوربین شبکه های بی سیم

یکی از مشکلات عدیده در شبکه های بی سیم پهنای باند محدود در آن ها است. بیشتر دوربینهای wifi در بهترین حالت از rate ارتباطی ۱۱n پشتیبانی می کنند که امکان ارسال اطلاعات تا ۱۵۰Mbs را فراهم می آورد. در نتیجه استفاده از شبکه بی سیم برای اتصال تعداد زیاد دوربین با تعداد دوربین دارای رزولوشن های بالا اصلا توصیه نمی شود.
برای رفع این اشکال می توان شبکه های بیسیم را به صورت ترکیبی ساخت که از چندین شبکه بی سیم به نحوی که به وسیله یک شبکه کابلی به هم متصل شوند را طراحی کرد.

برد دوربین مداربسته بیسیم wifi

روش مخصوصی برای به دست آوردن دقیق مسافت و برد در سیستم های Wifi به ویژه در میحط های داخلی وجود ندارد. اما شرکت های تولید کننده دوربینهای مداربسته رنجی تجربی را برای دوربین های تولید شده توسط خود را ارائه می دهند. به طور معمول دوربین بیسیم wifi در محیط های داخلی(Indoor) بردی بین ۲۰ تا ۵۰ متر و در محیط های بیرونی(Outdoor) بردی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر را دارند. البته شرایط موقعیت نصب نیز تاثیر بسیار زیادی در میزان برد مفید این نمونه از دوربین ها دارد که توصیه اکید ما این است که برای بوجود نیامدن مشکلات احتمالی و اختلال در زمان نصب دوربین مدار بسته، همیشه سعی کنید دوربین را در فاصله ای به مراتب پایین تر از برد مفید ذکر شده ی آن نصب کنید.

 

 

 

 


مطالب مرتبط:

.

مقایسه ی NVR و سرور در سیستم مداربسته شبکه

پهنای باند (Bandwidth) در دوربین های مداربسته تحت شبکه و دیجیتال

دوربین مدار بسته تحت شبکه و عوامل مهم در انتخاب آن

آنتن نانو استیشن (NanoStation) چیست؟

.

.

.

.

.


آموزش نصب دوربین مدار بسته شبکه (آی پی کمرا) IP Camera

پخش و فروش عمده و همکار دوربین مداربسته