نحوه انتخاب دوربین مداربسته مناسب

    فروش مستقیم دوربین مداربسته و خرید بدون واسطه دوربین مدار بسته با کیفیت اصلی و قیمت پکیج دوربینهای مداربسته و خرید و فروش و انتخاب بهترین قیمت دوربین مداربسته، DVR و NVR مناسب مغازه، منزل ( منازل یا ساختمان ) و دفاتر کار.

فروش پکیج دوربین مدار بسته و پخش عمده به همکار و مشتری نعیم پردازش npico.ir

در اینجا قصد داریم تا شما بازدید کننده گرامی را به صورت خیلی خلاصه وار راهنمایی کنیم تا یک سیستم مداربسته مناسب و مقرون بصرفه با توجه به کسب و کار یا هدف خود انتخاب کنید. دقت کنید که منظور ما هیچگاه از مقرون بصرفه، ارزان نیست، چراکه به قول قدیمی ها هیچ ارزانی بی حکمت نیست! و به قول یکی از معلم های دوران دبستان، اگر کسی که با یک پرس غذا سیر می شود، دو پرس غذا میل کند اسراف کرده است! پس در وحله اول ما باید نیازها و احتیاجات خود را سنجیده و بر حسب آن ها به انتخاب دوربین مداربسته، دی وی آر یا دستگاه ذخیره ساز را انجام دهیم به طوری که در این بین اسراف نکنیم یعنی اگر مثلا برای فضا و هدفی که دوربین ۱۵۰ هزار تومانی انتظاراتمان را براورده می سازد با انتخاب و هزینه کردن دوربین ۲۰۰ هزارتومانی اسراف نکنیم. پس چند لحظه با ما همراه باشید تا شما را به انتخاب اصولی و مناسب سیستم دوربین مداربسته خود هم از نظر کیفیت و زاویه دید و هم از نظر بهترین قیمت دوربین مداربسته هدایت کنیم:

انتخاب سیستم و بستر دوربین مدار بسته

    انتخاب دوربین مدار بسته مناسب جهت برآورده سازی انتظارات، کار خیلی مشکلی نیست. برای این کار تنها کافیست تا  نیاز خود را بدانید و تا حدی هم در رابطه با قابلیت های دوربین های مداربسته انتخابی خود اطلاعات داشته باشید. بیایید تا کمی در این مورد با هم همراه باشیم:
در ابتدا باید نوع سیستم مداربسته خود را مشخص کنید. سیستم های مدار بسته به دو دسته اصلی آنالوگ و تحت شبکه تقسیم می شوند.
    سیستم مداربسته آنالوگ: ارزان قیمت، ساده و پرکاربرد هستند. تقریبا تمامی دوربین های نصب شده در منازل کوچک، واحدهای تجاری و اداری عادی دوربین آنالوگ می باشند.
  سیستم مداربسته تحت شبکه: دوربین های تحت شبکه (IP Camera) دوربین هایی معمولا پرهزینه تر و اما تخصصی تر هستند. این دوربین ها دارای تکنولوژی جدیدتری نسبت به دوربین های آنالوگ هستند و امکان دستیابی به کارهای تخصصی تر و کیفیت تصویر بسیار بالاتر را برای شما فراهم می کنند. به طور کلی دوربین های مدار بسته شبکه از بسیاری لحاظ از دوربین های آنالوگ بهترند. تنها عیب بزرگ آنها، اگر از تخصص در هنگام کار کردن با آن ها مخصوصا در حالتی که از سرور استفاده شود بگذریم، هزینه بالای آن ها می باشد. اما اگر از نظر هزینه دغدغه ای ندارید حتما به سراغ دوربین های شبکه بروید.

انتخاب نوع دوربین از نظر بدنه و کاربری مورد استفاده

دوربینهای مدار بسته از نظر نوع و شکل ظاهری بدنه و کاربری آن ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می گردند که از انواع پرکاربرد آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
    √ دوربین دام (DOME): دوربین سقفی در انواع دوربین مداربسته دام دید در شب و ساده با شکل نیم دایره است که برای محیط های مسقف اداری، تجاری و یا مسکونی مورد استفاده قرار داده می شود. این دوربین ها می توانند به صورت دوربین دید در شب IR و یا بدوت آن باشند.
    √ دوربین بولت یا بالت: دوربین بولت (Bullet) یک دوربین دیواری به شکل استوانه است که اغلب در محیط های غیر مسقف یا صنعتی با توجه به مقاومت آن ها در مقابل گرد و غبار و آب و رطوبت، نصب می گردد. دوربین بالت معمولا دارای دید در شب یا IR می باشد.
    √ دوربین باکس: دوربین صنعتی یا باکس یک دوربین مکعبی شکل و بدون لنز است و معمولا دارای کیفیت تصویر مناسب تری نسبت به انواع دیگر دوربینهای مداربسته است و به دلیل نداشتن لنز می توان لنز مناسب را با توجه به محیط و محاسبه زاویه مناسب بر روی آن ها نصب کرد. این دوربین ها معمولا در محیطهای صنعتی، روی صندوق های فروشگاهی یا رو به روی راهروها و ورودی ها نصب می شوند. دوربین های صنعتی یا باکس به نوعی فاقد دید در شب IR هستند ولی با توجه به کیفت مطلوب خود قادرند تا با حداقل ترین نور محیط تصویری قابل قبول را ارائه دهند.
    √ دوربین گردان (PTZ): دوربین چرخشی یا دوربین گردان، دوربین هایی با لنز زوم اپتیکال هستند که قادرند تا زاویه خاصی بچرخند. معمولی ترین نوع دوربین گردان تا ۱۸۰ درجه قابلیت چرخش دارد که این چرخش تا ۳۶۰ درجه نیز می تواند انتخاب شود و جزئیات را با اندازه های دلخواه و در جهات مختلف به شما نشان دهند. این دوربین ها معمولا در فضاهای وسیع که نیاز به نظارت چند جهته محسوس است نصب می شوند. در نصب دوربین های گردان می توان از انواع با یا بدون دید در شب IR انتخاب گردند.

    √ دوربین های مینیاتوری (دوربین مخفی): دوربین های مینیاتوری، دوربینهای کوچکی می باشند که با هدف عدم امکان تشخیص دوربین ساخته شده اند. این دوربین ها با اندازه های مختلفی ساخته می شوند و معمولا کیفیت تصویر متوسطی دارند. استفاده از این دوربین ها تنها در محیط ها داخلی امکان پذیر می باشد. 

پس از انتخاب نوع دوربین حال اجازه دهید تا کمی در مورد کیفیت تصویر خود دوربین ها هم صحبت کنیم. کیفیت تصویر دوربین های آانالوگ با واحدی به نام تیوی لاین (TV line) مشخص می شود. تیوی لاین در واقع معادل رزولوشن در سیستم دیجیتال است. برای آشنایی بیشتر با این المان می توانید به جدول زیر هم توجه کنید.

 

کاربرد توضیحات کیفیت تصویر
فضاهای کوچک (تا ۱۰متر مربع)، محیط های دارای اهمیت کمتر
کیفیت تصویر متوسط ۴۲۰TVL الی ۵۲۰TVL
فضاهای متوسط (تا ۲۰ متر مربع)، محیط های با درجه اهمیت متوسط کیفیت تصویر متوسط به بالا ۶۰۰TVL الی ۷۰۰TVL
فضاهای متوسط (تا ۳۰ متر مربع)، محیط های با درجه اهمیت متوسط به بالا کیفیت تصویر بالا ۸۰۰TVL الی ۹۰۰TVL
فضاهای باز یا محیط های با اهمیت بالا بیشترین کیفیت سیستم انالوگ ۱۲۰۰TVL

توجه داشته باشید که کیفیت تصویر ۷۰۰ تیوی لاین کیفیت خیلی بالایی در مقایسه با دوربین دیجیتال نیست و در صورت معادل سازی کیفیت تصویر خروجی حدودا ۰٫۵مگا پیسکل خواهد بود. د حال حاظر و تا زمان نگارش این متن دوربین هایی با کیفیت ۱۲۰۰ تی وی لاین که سنسور تصویرشان ساخت شرکت سونی نیز می باشند در دسترس است که کیفیت بسیار مناسبی را با توجه به هزینه خود به ارمغان آورده اند.

نمونه دیگر و پرکاربرد دوربین ها، دوربین های مداربسته ای هستند که از همان بستر آنالوگ یعنی کابل کواکسیال (معمولا RG59) جهت انتقال تصویر دوربین های مداربسته این نمونه، بهره می برند. از جمله این دوربینها می توان به دوربین های مدار بسته ای اچ دی (AHD) و دوربین مداربسته اچ دی سی وی آی (HD-CVI)، HD-TVI و یا HD-SDI اشاره کرد که در مقالات دیگر به صورت مفصل به هر کدام از این انواع پرداخته شده است. خروجی تصویر این دوربین ها نیز بر حسب مگاپیکسل محاسبه می شود که دارای کیفیت های مختلفی تا ۴ مگا پیکسل (در حال حاضر) هستند. خصوصیت اساسی این دوربین ها در واقع کیفیت بالاتر آن ها نسبت به نسل قبلی خود و تا حد مگاپیکسلی هستند که در عین حال دارای قیمت های بسیار مناسب تری نسبت به نصب دوربین مداربسته شبکه دارند.

اگر بخواهیم دسته بندی شبیه به جدول بالا را برای این نوع از دوربین ها برای جمع بندی بیشتر نیز در نظر بگیریم می توان به صورت زیر این کار را انجام داد که اتفاقا پیشنهاد ما به شما نیز درصورتی که نیاز به ثبت تصاویر خارق العاده ای ندارید از جدول زیر است. خارق العاده از دید ما یعنی یک دوربین تمام عیار که نسبت به ثبت اتفاقات منحصر بفرد به هیچ عنوان کم نیاورد. مثلا تشخیص چهره به صورت کاملا واضح در فاصله صد متری یا تشخیص  شماره چک پول و امثال این ها که نیاز به دوربین هایی ویژه با قیمت هایی به نسبت بالا می باشد. دوباره یادآوری می کنیم که به طور قطع بیش از ۹۵% از پروژه های نصبی دوربین مداربسته در اماکن مختلف همچون آپارتمان ها، منازل، دفاتر کار، مغازه ها، کارگاه ها و حتی بعضا کارخانه های بزرگ نیز با همین دوربین های زیر انتظارات صاحب هایشان را برآورده می سازند و شما نیازی به هزینه کردن آنچنانی برای فعالیت های مرسوم و روزمره ندارید مگر اینکه یا خود تاکید به نصب و استفاده از همچین دوربین هایی داشته باشید و یا فروشنده سرزبان دار باشد و شما را اغوا کند! پس بدون نگرانی می توانید با توجه به جدول زیر سیستم مداربسته مناسب رفع احتیاجات و نیازهای خود را برگزینید.

کاربرد توضیحات کیفیت تصویر
فضاهای کوچک (تا ۱۰متر مربع)، محیط های دارای اهمیت کمتر
کیفیت تصویر مناسب یک ۱ مگا پیکسل (HD یا ۷۲۰P)
فضاهای متوسط (تا ۲۰ متر مربع)، محیط های با درجه اهمیت متوسط کیفیت تصویر  بالا ۱٫۳ مگا پیکسل (۹۶۰P)
فضاهای متوسط و باز (تا ۳۰ متر مربع)، محیط های با درجه اهمیت متوسط به بالا کیفیت تصویر خیلی بالا دو ۲ مگاپیکسل ( Full HD یا ۱۰۸۰P)
فضاهای خیلی باز یا محیط های با اهمیت خیلی بالا کیفیت تصویر عالی سه ۳ یا ۴ چهار مگاپیکسل

.

لازم به ذکر است که این مجموعه خرسند است تا مشاور شما در انتخاب دوربین مدار بسته خود با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت باشد درحالی که امیدواریم با مطالعه مطالب و اطلاعات فوق تا حد زیادی به شناسایی نیازهای شما مشتری عزیز در انتخاب یک سیستم مدار بسته مناسب و با توجه به مکان و سطح انتظار، کمک کرده باشیم.

 بنابراین براحتی می توانید تا با استفاده از توضیحات و جداول فوق، سیستم مورد نظر خود را که با توجه به اهداف و مقعیت نصب قرار است برآورد کننده انتظارات شما مشتری گرامی باشد، انتخاب کرده و پس از برقراری ارتباط با مشاورین ما با آسودگی خاطر در اقصی نقاط ایران عزیر به ثبت سفارش تجهیرات مطلوب با بهترین کیفیت، بهترین قیمت و خدمات پس از فروش سیستم مدار بسته خود را با کارت گارانتی و شناسنامه خریداری کنید. لازم به ذکر مجدد است که برای راحتی در انتخاب و بالا بردن قدرت تصمیم گیری جهت انتخاب پکیج هایی متنوع از لحاظ کیفیت و قیمت تدارک دیده شده است که لینک آن را ادامه می بینید. این پکیج ها با توجه به انتخاب شما به گونه ای انتخاب شده اند اند تا بتوانند انتظارات مورد نظر در هر پروژه ای را برآورده سازند، برای مثال چه هدف تنها گذاشتن و نصب دوربین مداربسته برای دریافت برخی از مجوزها از برخی ارگان ها در محل کسب باشد که در این حالت شاید نیازی به پرداخت هزینه زیادی نباشد و چه اهدافی مانند تشخیص پلاک خودرو با دوربین مداربسته و یا تشخیص چهره افراد به صورت واضح.

پیشنهاد ما به مشتریان ارجمند این مجموعه این است که حتما قیمت و نمونه کیفیت های تهیه شده را ببینید. با توجه به مقیاس کار این مجموعه و پخش و فروش عمده محصولات مداربسته به همکاران، پیشنهادات شگفت انگیزی برای مشتریان خود داریم! همچنین جهت تسریع در خدمات دهی هرچه سریعتر به شما مشتریان محترم، امکان ارسال بار از سه انبار تهران، شیراز و مشهد مقدس در همه ی استان ها، شهرستان و بخش های میهن عزیزمان میسر باشد. از این صفحه می توانید پکیج های آماده شده با تنوع قیمت و کیفیت را با توجه به اطلاعات داده شده در جدول فوق براحتی انتخاب و سفارش دهید.


جهت مشاهده نمونه کیفیت تصاویر ضبط شده هر یک از پکیج ها و انتخاب بهتر نیز می توانید در کانال تلگرام فروش پکیج دوربین مداربسته عضو شوید.


 

فروش پایان یک معامله نیست، آغازگر یک تعهد دائمیست…


 

.

.


نعیم پردازش: آموزش نصب دوربین مدار بسته

نصب و فروش دوربین مدار بسته و پخش و فروش به همکار

فروش پکیج های دوربین مداربسته

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


انتخاب دوربین مداربسته

فروش پکیح دوربین مداربسته ارزان قیمت

بهترین کیفیت دوربین مدار بسته

بهترین قیمت دوربین مداربسته

بهترین دوربین مناسب خانه

بهترین دوربین برای مغازه مداربسته

بهترین و ارزانترین دوربین مداربسته مغازه و کارگاه و کارخانه و دفتر کار

فروش پکیج آماده دوربین مداربسته

خرید پکیج دوربین و DVR دی وی ار

فروش و پخش عمده به همکار دوربین مدار بسته مشتری

CCTV Package Camera

دوربین مداربسته ارزان

چند نکته در انتخاب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته اچ دی HD چیست؟

میزان برد دید دوربین مداربسته 

راهنمای انتخاب دوربین مدار بسته

خرید دوربین مدار بسته 

نصب دوربین مدار بسته 

فروش دوربین مداربسته 

نصب دوربین مداربسته دید در شب

فروش دوربین مدار بسته با تشخیص چهره

نصب و فروش دوربین مدار بسته ارزان

فروشگاه دوربین مدار بسته به قیمت عمده

فروش دوربین مدار بسته پلاک خوان

فروشگاه فروش دوربین و دی وی ار و دزدگیر

قیمت دستگاه dvr

قیمت پک کامل دوربین مداربسته

پکیج دوربین مدار بسته ارزان

پکیج دوربین مداربسته ahd

پک دوربین مداربسته ارزان

پک دوربین مداربسته ahd

قیمت دستگاه dvr 8 کانال قیمت

پک دوربین مداربسته آی پی

فروش دوربین ایپی کمرا

قیمت دوربین مداربسته

قیمت دوربین ip ای پی و ان وی آر

قیمت فروش ان وی آر

دوربین مداربسته پلاک خوان

قیمت دوربین و nvr

قیمت هارد دوربین مدار بسته و دی وی آر

قمت فروش دوربین با کیفیت

دوربین مداربسته اصلی

 خرید دوربین پلاکخوان

خرید دوربین مدار بسته پلاک خوان

خرید دوربین مدار بسته تشخیص چهره

دوربین مدار بسته واضح

خرید دی وی آر ۴ کانل و ۸ کانال و ۱۶ کانال

قیمت DVR 8 کانال و ۱۶ کانال

قیمت دی وی آر ۴ کانل و ۸ کانال و ۱۶ کانال

فروش برق اضطراری دوربین مدار بسته