دوربین مداربسته پین هول یا Pinhole مینیاتوری چیست؟

دوربین های مداربسته پین هول یا دوربین مینیاتوری از انواع دوربین های مدار بسته مخفی هستند که خصوصیت اصلی آنها اندازه کوچک و نا محسوس بودن کاربری آنها است.

استفاده های دوربین مینیاتوری یا مخفی

دوربین مداربسته مخفی معمولا در محیط هایی استفاده می شوند که نیاز به مشاهده تصاویر به صورت غیر محسوس وجود داشته باشد. شاید بدنه خود دوربین مخفی مینیاتوری کوچک نباشد اما لنز این دوربین ها به اندازه ای کوچک است که معمولا می توان از طریق ایجاد سوراخی کوچک به اندازه یک سر سوزن ته گرد تصاویر را به وسیله این دوربین ها گرفت.
دوربین های مخفی مینیاتوری معمولا با کیفیت هایی در حدود متوسط با توجه بهعدم حرفه ای بودن کاربرد، مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد دوربین مینیاتوری به عنوان دوربین مخفی

استفاده از دوربین های مداربسته به صورت مخفی معمولا حساسیت های زیادی را ایجاد می کند. گرچه این کار به صورت عمومی منع شده است اما در شرایط خاص و در صورت داشتن مجوز میتوانید اقدام به این کار کنید.
برای نصب دوربین مخفی معمولا دوربین را پشت یا داخل یک وسیله مخفی می کنند. نصب دوربین به این صورت به مهارت خاصی نیاز دارد اما معمولا محدودیت های سیم کشی و نصب این دوربین ها کمی با انتظارات مشتریان از دوربین های مخفی متفاوت است.

دید در شب دوربین های میناتوری

به طور معمول، دوربین های مینیاتوری فاقد قابلیت دید در شب یا IR هستند. دلیل اصلی این امر این است که در صورت نیاز به استفاده از دید در شب برای دوربین، مخفی کردن آن به مراتب مشکل تر خواهد شد. این دوربین ها همچنین معمولا دید مناسبی را در نور کم نخواهند داشت و برای گرفتن تصویری مناسب باید برای دوبین، نور مناسبی ایجاد گردد. این ضعف را نیز می توان به این دلیل عنوان کرد که استفاده از این نوع دوربینهای مداربسته همم گیر نیست و لذا تنها تعداد محدودی توسط هر تولید کننده دوربین مدار بسته، تولید می شود.

زاویه دید دوربین های مینیاتوری و دوربین مخفی

دوربین مخفی یا مینیاتوری تقریبا همیشه دارای لنزهای ثابت هستند. لنزهای رایج این دوربین ها لنزهای ۲٫۸میلیمتر (~۸۵ درجه) یا ۳٫۶(~۷۰ درجه) میلیمتر است.


مطالب مرتبط:

.

دوربین مداربسته اچ دی HD چیست؟

 دوربین مداربسته AHD چیست؟

دید در شب مادون قرمز (IR) مداربسته چیست؟

 

 

.

.

.

.

.

 


خرید و فروش همکار دوربین مداربسته و پخش عمده دوربین مدار بسته

پاسخ دهید

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *