نکات کلیدی در انتخاب دوربین مداربسته

پخش دوربین مداربسته شبکه و AHD

انتخاب سیستم مداربسته آنالوگ با برندی معتبر

امروزه سیستم مداربسته آنالوگ را به حهت ارزان بودن و ساده بودن نصب آن انتخاب می کنند.. سیستم مدار بسته آنالوگ دارای محدودیت بسیار زیاد در رزولوشن تصویر خروجی هستند که بدون توجه به اینکه از کدام برند دوربین مدار بسته استفاده شده است، تمامی دوربین های انالوگ دارای این عیب بزرگ هستند.
البته در صورتیکه به دنبال طول عمر بالاتر برای تجهیزات خود هستید استفاده از برندهای با کیفیت دوربین و dvr تا حد زیادی نیاز شما را برطرف می کند. اما در صورتی که محدودیت هزینه ای برای انتخاب دوربین مداربسته ندارید استفاده از سیستم مداربسته تحت شبکه می تواند گزینه بهتری با توجه به کیفیت و رزولوشن تصویر و امکانات در دسترس باشد. ناگفته نماند که سیستم های مداربسته نسل جدیدی نیز که از بستر کابل کواکسیال هم استفاده می کنند دارای رزولوشن های تصویری در حد و اندازه های دوربین های آی پی ایجاد می کنند که اگر محدودیت مالی را مرتفع کنید مالک سیستم های تصویری خوبی خواهید بود.

خرید یک برند ناشناخته با نام تایوانی، کره ای، مالزی، روسی، ژاپنی و …

بیشتر برندهای دوربین و دی وی آر بدون شهرت جهانی در واقع محصولات بدون نام ساخت کشور چین می باشند که در ایران یا در محل تولید کننده، برندی خاص برای آنها انتخاب می شود. اگر می خواهید یک برند را به خاطر کشور سازنده آن انتخاب کنید حتما در این مورد برند بررسی کنید. در این صفحه خواهید توانست که لیست ۵۰ شرکت بزرگ تولید کننده تجهیزات حفاظتی و سیستم های مداربسته جهان را ببنید. برندهای موجود در این لیست با اطمینان جزو برندهای معتبر دوربین مدار بسته هستند. 
در صورتی که در انتخاب برند دوربین مداربسته شک و تردید داشتید، می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

انتخاب دوربین های گران قیمت و اجرای آن توسط یک تیم آماتور

اجرای سیستم مداربسته تقریبا به اندازه نوع کالای نصب شده در کیفیت کلی سیستم شما تاثیر گذار است. سعی کنید تا حد امکان تناسب بین مجری و تجهیزات مصرفی را رعایت کنید. به عبارت دیگر، در صورتی که می خواهید از یک کالای ارزان قیمت استفاده کنید استفاده از یک مجری معمولی مناسب تر است، اما در صورت تمایل به خرید تجهیزات با کیفیت حتما از یک مجری معتبر و توانمند برای نصب سیستم مداربسته خود استفاده کنید تا بتواند در هنگام نصب دوربین مدار بسته استانداردهای آن را رعایت کند تا پس از نصب مشکلی برای شما ایجاد نشود.

انتخاب دوربین وریفوکال برای محیط های معمول

لنز دوربین های مداربسته به انواع ثابت و وریفوکال(Varifocal) تقسیم بندی می شوند. لنزهای ثابت معمولا زاویه ای باز دارند و برای استفاده در محیط های بسته مانند اتاق ها و محیطهای عمومی مناسب هستند. در مقابل از لنزهای وریفوکال در مکان هایی استفاده می شود که یا نیاز به تغییر زاویه دید باشد و یا لنز ثابت مناسب برای محیط وجود نداشته باشد. در صورتی که لنز ثابت با زاویه دلخواه شما برای دوربین وجود دارد، استفاده از لنز وریفوکال برای دوربین تنها هزینه اضافه برای آن است. لنز وریفوکال به همراه یک دوربین با کیفیت گزینه خوبی برای زوم کردن تصویر دخل یا پیشخوان و یا میز شما و یا ورودی ها است که می تواند جزییات بیشتری را به خوبی برای شما به نمایش در آورد تا در هنگام مرور و پلی بک کردن تصاویر ضبط شده دی وی آر DVR یا ان وی آر NVR بدون مشکل به اهداف نظارتی خود نائل آیید.

 

 


 مطالب مرتبط:

 

نحوه انتخاب دوربین مداربسته مناسب

دوربین مداربسته و راه حل های مکمل

رنگ بندی مختلف هارد وسترن دیجیتال WD


.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

آموزش نصب دوربین مدار بسته و اعلام سرقت اماکن به صورت عملی و فشرده و پخش و فروش دوربین مدار بسته، DVR و NVR وسایر سیستم های حفاظتی به همکار