تجهیزات لازم جهت نصب سیستم مداربسته AHD (HD SDI, HD-CVI و آنالوگ)

 آموزش نصب دوربین های مداربسته دیجیتال AHDپخش زنده دوربین مداربسته.نعیم پردازش

   در این مطلب قصد داریم تا علاوه بر آشنایی با دوربین مداربسته آنالوگ، نگاهی به عناصر تشکیل دهنده این سیستم نیز داشته باشیم که جهت نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته AHD (HD SDI, HD-CVI و آنالوگ) هم بکار می رود:

۱٫ دوربین مداربسته آنالوگ: ابتدایی ترین بخش و شاید مهمترین بخش این سیستم است که وظیفه دریافت تصاویر محیط و تبدیل آنها به سیگنال تصویر را برعهده دارد.

۲٫ دستگاه ضبط و ذخیره سازی (DVR): دستگاه مرکزی یک سیستم مداربسته است و تصاویر دوربین را پس از دریافت از طریق کابل کواکسیال، ضبط، نمایش و در برخی موارد انتقال هم می دهد.(در اینجا منظور انتقال تصویر دی وی آر و دوربین مداربسته از طریق اینترنت است که آموزش های مربوطه در مقالات جداگانه آورده شده است).

۳٫ هارد دیسک DVR: در درون کیس DVR نصب می شود و وظیفه ذخیره سازی تصاویر دریافتی دوربین ها را بر عهده دارد. میزان و مدت زمان ضبط DVR به میزان ظرفیت هارد آن و کیفیت ضبط وابسته است.

۴٫ منبع تغذیه دوربین ها: پاور دوربین مدار بسته ولتاژ برق شهر را به ۱۲ ولت کاهش داده و امکان تغذیه کردن دوربین ها را فراهم می آورد که عموما ۱ یا ۲ آمپر هستند.

۵٫ کابل تصویر: در این سیستم معمولا از کابل RG59 استفاده می شود و وظیفه انتقال تصاویر از دوربین ها تا دستگاه DVR را بر عهده دارد.

۶٫ سیم برق: وظیفه انتقال برق از منبع تغذیه دوربین مدار بسته تا دوربینها را برعهده دارد.

۷٫ اتصالات: فیش دوربین کانکتورهای مخصوصی هستند که برای اتصال کابلها به دیگر تجهیزات مداربسته بکار می روند.

   تجهیزات زیرساخت جهت نصب دوربین مدار بسته :

۹٫ داکت: یک حافظ به طور معمول پلاستیکی است که برای حفاظت از کابل و سیم ها در محیط های مسقف به کار می رود. داکت معمولا بر روی دیوار یا سقف نصب می شود و دارای دربی از جنس پلاستیک است که برای پوشاندن سر داکت به صورت کشویی استفاده می شود.

۱۰٫ لوله فلکسی بل یا خرطومی: لوله ای خرطومی شکل و انعطاف پذیر در دو شکل فلزی و فلزی با روکشی پلاستیک نرم است که وظیفه حفاظت کابلها را در محیط های باز برعهده دارد.

۱۱٫ لوله فلزی: لوله ای غیر منعطف است که وظیفه حفاظت کابلها را در برابر عوامل خارجی را در محیط های بیرونی برعهده دارد. لوله فلزی دسترسی به کابلها را به صورت مستقیم غیر ممکن می کند.

۱۲٫ باکس پلاستیکی: معمولا برای جا دادن پاور و آدپتور دوربین مداربسته یا اتصالات جانبی در کنار دوربین و یا مابین انشعابات کابل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تجهیزات اختیاری

۱۳٫ UPS: برق اظطراری سیستم مداربسته وظیفه تامین برق سیستم را در صورت قطع برق شهر و برای مدت زمان محدود و معینی به کار می رود.

۱۴٫ رک: رک دوربین مداربسته وظیفه حفاظت فیزیکی از دستگاه DVR و سایر تجهیزات وابسته به آن را برعهده دارد.

۱۵٫ میکروفن دوربین مدار بسته: آپشنی است که دریافت صدا در محیط نصب و انتقال آن به دی وی ار را میسر می سارد.

 


 

مطالب مرتبط:

 

سری و موازی کردن پاور دوربین مداربسته

راهنمای انتخاب هارد سیستم مداربسته

 

 


آموزش دوربین مدار بسته به صورت عملی

پخش و فروش عمده همکار دوربین مدار بسته و دزدگیر اماکن نعیم پردازش