راهنمای انتخاب هارد DVR و دوربین مداربسته

هارد دوربین مداربسته1

اهمیت انتخاب بهترین هارد مناسب برای سیستم مداربسته را مشتریان اغلب پس از نصب سیستم متوجه می شوند. از آنجایی که این هارد قرار است تا به صورت دائمی عمل ضبط تصاویر را انجام دهد، باید در انتخاب هارد دیسک مداربسته از کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به هاردهای کامپیوتری برخوردار باشند. در یر چنین المان برای انتخاب بهتر هار ان وی آر و یا دی وی آر آورده شده است:

نوع هارد

نوع هارد استفاده شده در سیستم های مداربسته از نوع هارد دیسک داخلی است. امکان استفاده از هارد های اکسترنال یا فلش درایو برای ضبط دوربین های مداربسته به هیچ عنوان وجود ندارد.

ظرفیت هارد

ظرفیت هارد دوربین مداربسته با توجه به کیفیت تصویر ضبط و زمان ضبط تصاویر مشخص می گردد. هرچه کیفیت تصویر زمان ضبط را بالاتر انتخاب کنیم بالطبع هارد زودتر پر می شود و نیاز به هارد با ظرفیت بالاتر برای ضبط تصاویر می باشد.

برند و گارانتی هارد

هارد دیسک ها دارای برندهای متفاوتی هستند. شرکت WD) Western Digital) با کیفیت ترین شرکت تولید هارد دیسک با ظرفیت های متفاوت است که هاردهای آن در ایران هم قابل دسترس است. در رنگ بندی هاردهای وسترن هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. سعی شود تا به هیچ عنوان از کیفیت هارد دیسک خود نکاهید چون در صورت خرابی هارد هزینه شما به مراتب بالاتر خواهد رفت. هارد دیسک ها دارای شرکتهای متفاوت گارانتی کننده نیز هستند. در بین این گارانتی ها، گارانتی سازگار و الماس دارای شهرت بیشتری هستند. معمولا هاردهایی که این شرکتها گارانتی می کنند کمی گرانتر می باشند.

 

برای دریافت لیست قیمت بروز هارد مخصوص دی وی آر و NVR کلیک کنید.