آموزش تغییر IP دوربین تحت شبکه با کامپیوتر

نحوه تغییر IP دوربین شبکه با کامپیوتر و آموزش تغییر آی پی دوربین آیپی کمرا و NVR و آموزش عوض کردن IP در دوربین شبکه.

How to change the IPC Camera IP Address with PC

همان طور که می دانید هر دوربین مداربسته تحت شبکه در یک شبکه کامپیوتری محلی، باید آی پی آدرس منحصر به فردی را دارا باشد و چنانچه در یک شبکه حداقل دو دستگاه دارای IP آدرس یکسانی باشند، در این حالت دو دیوایس دچار تداخل شده و شبکه را با اختلال مواجه می سازند. اما در اکثریت غریب به اتفاق دوربینهای مداربسته شبکه خریداری شده، معمولا این IP در صورتی که در حالت DHCP از طرف سازنده، تنظیم نشده باشد، دارای یک مقدار واحد هستند که در نتیجه لزوم تغییر این IP Address برای مواقعی که در آن شبکه بیش از یک دوربین قراز است استفاده شود محسوس است.

نحوه تغییر IP دوربین مداربسته تحت شبکه با کامپیوتر

برای انجام تغییر آی پی دوربین شبکه، لازم است تا در ابتدا به منوی IP Camera دسترسی پیدا کرد. این دسترسی را می توان با استفاده از ورود آدرس استاتیک دوربین که معمولا بر روی کارتن و یا لیبل پشت دستگاه نوشته شده است در اینترت اکسپلورر ویندوز Windows یا سافاری مک بوک اپل ایجاد نمود. در این حالت معمولا برای اولین بار پس از درخواست به دوربین باید Activex های لازم بر روی سیستم لود، ذخیره و نصب شود که با اجازه به پیغام ظاهر شده این امر میسر می شود.

پس از آن با ورود نام کاربری و پسوورد و رمز عبور دوربین شبکه به صورت معتبر می توان برگه تنظیمات دوربین را مشاهده نمود. در این حالت با ورود به منوی دوربین شبکه، وارد قسمت Network دوربین شده و مقدار آی پی آدرس دوربین را با توجه به کلاس شبکه لوکال خود انتخاب کنید و دیگر پارامترهای لازم جهت اتصال معتبر در شبکه مانند Subnet mask، Gateway و حتی DNS را می توانید از همین صفحه تنظیم کنید. پس از اعمال تغییرات لازم، با فشردن دکمه Save، ثبت تغییرات انجام می شود که ممکن است در این حالت دستگاه نیاز به ریست شدن داشته باشد.

دقت نمایید که در نصب و پیکربندی دوربین های شبکه، حتما از یکسان نبودن آدرس های دوربین آی پی خود اطمینان یابید که درغیر این صورت می تواند با اختلال ایجاد شده در شبکه، انرژی و زمان زیادی را از شما بگیرد. همچنین لازم به ذکر است که در صورتی که از بیش از یک دستگاه DVR یا NVR در شبکه خود بهره می برید، با همین روش می توانید براحتی به تغییر آی پی ادرس آن ها پرداخته و به طور صحیح و همزمان از همه دیوایس های شبکه خود استفاده نمایید.

 

فیلم آموزشی این مقاله را می توانید از اینـــجا مشاهده و دانلود نمایید.

 


مطالب مرتبط:

 

آموزش تصویری نصب دوربین مدار بسته شبکه IP Camera و NVR

آموزش فعال سازی تشخیص حرکت در DVR و NVR داهوا (DAHUA)

سرور و NVR در سیستم مداربسته تحت شبکه

 

 

 

 

 

 

 

نعیم پردازش: آموزش تخصصی نصب دوربین مداربسته (IP Camera)

واردات، تولید و پخش عمده دوربین مداربسته با گارانتی معتبر

آموزش نحوه تغییر دادن آیپی دوربین شبکه و اموزش نصب دوربین و NVR