دوربین مداربسته و POE (پی او ای)

  POE در دوربین مداربسته تحت شبکه به چه معناست و نحوه استفاده از POE دوربین شبکه IP Camera با استفاده از سوییچ POE و NVR ان وی آر POE دار.

%d9%be%d8%ae%d8%b4-%d8%b9%d9%85%d8%af%d9%87-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%b4%d8%a8%da%a9%d9%87-poe-%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%88-%d9%81%d8%b1

Power Over Ethernet یا POE قابلیتی است که در برخی از وسیله ها مانند دوربین مدار بسته شبکه مورد که یکی از اجزای اصلی سیستم مداربسته شبکه است، استفاده قرار می گیرد. در واقع با این عمل وسیله دیگر نیازی به تامین تغذبه مجزا خواهد داشت و صرفا با استفاده از همان کابل شبکه متصل شده به آن، هم اتصال خط دیتا و هم تغذیه برای آن تامین خواهد شد. برای مثال در این جا با توجه به این که هدف ما تمرکز بر روی سیستم های مداربسته است، چنانچه از دوربینی دارای پی او یی (POE) استفاده گردد دیگر نیازی به فراهم کردن تغزیه و آداپتور مجزا برای دوربین نخواهد بود و صرفا با همان کابل متصل شده به آن، تغذیه مورد نیاز برای راه اندازی دوربین مداربسته نیز تامین خواهد شد.

لازم به ذکر است که در صورت بهره وروی و استفاده از دوربین شبکه با قابلیت POE باید حتما سوییچ یا NVR نیز از این قابلیت حمایت کند.

معمولا هزینه و قیمت دوربین مدار بسته دارای POE از دیگر انواع آن که فاقد این قابلیت باشند بیشتر است و این امر در مورد ان وی آر یا سوییچ های دارای POE نیز صادق است. معمولا دوربین هایی که دارای POE هستند دارای یک سوکت تغذیه مجزا نیز می باشند تا بتوان در صورت فقدان سوییچ شبکه یا NVR و POE دار با تامین تغذیه از یک پاور مجزا آن ها را راه اندازی نمود.

 


مطالب مرتبط:

.

تفاوتهای دوربین مداربسته شبکه و آنالوگ (۱)

دوربین شبکه ONVIF چیست؟

مقایسه ی NVR و سرور در سیستم مداربسته شبکه

.

.

.

.

.

.

.

.


نعیم پردازش: لیست قیمت دوربین مداربسته

آموزش دوربین مدار بسته شبکه POE IP Camera