POE Extender یا افزایش دهنده طول کابل شبکه

نحوه افزایش طول کابل شبکه برای مسافت بیش از ۱۰۰ متر و کابل کشی شبکه با طول بالا و تقویت کننده سیگنال کابل شبکه یا ریپیتر کابل شبکه کابل شبکه و رابط افزایش طول کابل شبکه

POE Network Extender

افزایش دهنده طول کابل شبکه POE EXTENDER

همانگونه که می دانید حداکثر طول کابل کشی در شبکه های کامپیوتری مسافتی در حدود ۱۰۰ متر می باشد که البته جنس و نوع کابل شبکه مورد استفاده نیز بر روی این مسافت بسیار تاثیر گذار است؛ به طوری که در صورت استفاده از کابل های شبکه با کیفیت پایین تر و یا نویز الکترومغناطیسی زیاد در محیط انجام پروژه شبکه یا کابل کشی شبکه برای نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه،می تواند متراژ مجاز کابل کشی را از این مقدار نیز به مراتب کمتر کند. تصور کنید که در پروژه ای نیاز به استفاده از کابلکشی شبکه با طول بیش از ۱۰۰ متر باشد که در این صورت با توجه به روال معمول در سیم کشی شبکه با مشکل مواجه خواهید شد. اما برای برون رفت از این مشکل راه حل هایی نیز وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از افزایش دهنده طول کابل شبکه یا POE Exender است که امکان کابل کشی شبکه را برای طول و مسافت های بالاتر از ۱۰۰ متر نیز امکان پذیر می سازد.

در واقع برای افزایش طول کابل کشی در شبکه های کامپیوتری، راه حل های مختلفی مورد استفاده قرار می گیردکه در زیر به برخی از مهمترین آن ها اشاره شده است:

استفاده از سوئیچ ها در بین مسیر می تواند سبب شود که طول کابل کشی افزایش یابد. این افزایش نهایتا قادر است تا ۵ سوئیچ متصل به هم را پوشش دهد که طول کابل کشی را در بهترین حالت و با استفاده از کابل های با کیفیت، به ۵۰۰ متر برساند. استفاده از سوئیچ یک عیب بزرگ دارد و آن هم نیاز تامین تغذیه آن در محل نصب سوئیچ خواهد بود که به راحتی می توانید تجسم کنید که اگر مسیر عبور کابل در یک لوله یا کانال باشد، نصب سوئیچ برای تقویت سیگنال تا چه اندازه مشکل خواهد بود.

استفاده از فیبر یا لینک و آنتن وایرلس جهت افزایش طول شبکه نیز مرسوم است که این روش بهترین جایگزین برای مسیرهای طولانی تر از ۵۰۰ مترخواهد بود. در صورتی که مسیر کابل کشی بیش از ۵۰۰ متر طول داشته باشد، تنها راه حل استفاده از فیبر نوری یا آنتن و لینک بیسیم رادیویی برای انتقال اطلاعات و یا تصاویر دوربین های مداربسته خواهد بود.

و نهایتا استفاده از افزایش دهنده کابل شبکه که می تواند به عنوان راه کار افزایش دهنده طول کابل معرفی شود با علم به این که این راه حل، تنها در سیستم های POE کار می کنند. این دستگاه ها از طریق تغذیه POE موجود در کابل شبکه تغذیه شده و اطلاعات را تقویت می کنند. در بهترین حالت می توان از ۵ افزایش دهنده طول استفاده کرد که طول کابل را نهایتا به ۵۰۰ متر خواهد رسانید.

مشخصات افزایش دهنده های طول کابل شبکه

افزایش دهنده های طول کابل به لحاظ استفاده، تجهیزاتی بسیار ساده و کوچک هستند که کمک شایانی در طراحی یا اجرای سیستم مدار بسته و در موارد خاصی که محدودیت هایی را در انجام آن ایجاد می کنند، در دسترس قرار می دهند. این دستگاه ها نیازی به تغذیه خارجی ندارد و از طریق تغیه POE موجود در کابل شبکه برق رسانی می شوند، بنابراین دقن کنید که استفاده از آنها در شبکه های غیر POE بی فایده است.

نحوه افزایش دادن کابل شبکه برای دوربین مداربسته شبکه با مسافت بالای 100 متر-نعیم پردازش اموزش دوربین
این دستگاه ها معمولا برای محیط های داخلی طراحی شده اند پس در صورت نیاز به نصب آن ها در محیط های خارجی و فضای باز لازم است تا از باکس های مناسب دارای عایق بندی برای این کار استفاده کنید تا دستگاه را از خطر نفوذ رطوبت و گرد و غبار در امان دارد.

 


 

مطالب مرتبط:

آموزش و نحوه سوکت زدن کابل شبکه

رفع مشکل فریز شدن تصویر در دوربین مدار بسته شبکه (IP Camera)

آموزش تغییر آی پی (IP) در دوربین مداربسته شبکه و NVR

  افزایش دهنده طول کابل HDMI با استفاده از کابل شبکه

 

 


POE Extender اکستندر پی او یی یا افزایش دهنده طول کابل شبکه


نعیم پردازش: آموزش دوربین مدار بسته

پخش و فروش عمده دوربین های مداربسته و تجهیزات جانبی به همکار