نحوه مشاهده تصاویر دوربین مداربسته از راه دور

 کنترل دوربین از راه دور و نحوه کنترل دوربین مدار بسته از راه دور و مشاهده تصویر زنده دوربین مداربسته با موبایل و دسترسی راه دور به دوربینهای مداربسته نصب شده با اینترنت.

47-LCD-CCTV-Monitor-for-CCTV-System-PM470NX-1-300x268

  از قابلیتهای اکثر دستگاه های  DVR  موجود در بازار امروز در سیستم دوربین  مداربسته آنالوگ یا دیجیتال این امکان یعنی مشاهده تصاویر همه دوربین های مداربسته از راه دور و از طریق اینترنت گنجانده شده است. برای دستیابی به چنین امکانی لازم است مقدماتی مانند اینترنت و IP اختصاصی را از قبل تهیه کنیم تا در موقع اتصال بتوانیم بدون مشکل به کانفیگ کردن دی وی آر برای انتقال تصویر دوربین های مداربسته دست یابیم.

NVR ها و اکثر دستگاه های DVR  دارای یک پورت شبکه جهت اتصال به شبکه  هستند که از طریق این پورت و با یک کابل شبکه می توان اتصال بین این دستگاه و مودم را برقرار نمود.

بنابراین لازم است تا در مکانی که دوربین های مداربسته نصب شده اینترنت نیز در دسترس باشد تا بتوان از مکان های دیگر با اتصال به DVR  خود  تصویر دوربینها را به طور زنده و لایو مشاهده کرد. برای اتصال به DVR از طریق اینترنت لازم است یک نرم افزار در کامپیوتری که قصد دارید با آن از راه دور تصاویر دوربین ها را مشاهده کنید نصب کنید. این نرم افزار معمولا به همراه دستگاه های DVR در یک CD  یا DVD  گذاشته می شود.

پخش زنده دوربین و انتقال تصویر مداربسته و فروش و پخش عمده نعیم پردازش NPICO.IR

در صورتی که قصد داشته باشید از طریق موبایل یا تبلت نیز تصاویر مداربسته را بطور زنده مشاهده کنید می توانید نرم افزار های مخصوص هر نوع سیستم عامل (Android,IOS,JAVA,…)  را درصورتی که به همراه دستگاه DVR عرضه شده است را بر روی دستگاه مورد نظر خود نصب کنید.

ممکن است سوالاتی برایتان پیش بیایدکه چگونه پس از نصب DVR  به مودم و نصب نرم افزار در یک کامپیوتر به DVR  خود متصل شویم؟ در تنظیمات نرم افزار چه آدرس و چه رمز عبوری را وارد کنیم تا به DVR  متصل شویم و تصاویر را مشاهده کنیم؟

در ابتدای این نوشتار ذکر شد که نیاز به یک IP  استاتیک نیاز خواهید داشت. برای دریافت IP  اختصاصی (و یا همان استاتیک) لازم است که به شرکت های ارائه دهنده اینترنت تماس بگیرید.

پس از انجام مراحل دریافت IP یک آدرس مانند ۱۲۱٫۱۴۲٫۱۴٫۱۰۳  به شما اختصاص داده خواهد شد.

در تنظیمات DVR  نیز بخشی وجود دارد که در آن جا می توانید رمز عبور دستگاه خود را تغییر دهید.

به دلیل متفاوت بودن تنظیمات دستگاه ها پیشنهاد می گردد در صورتی که قصد انجام چنین کاری را دارید  انجام آن را به یک متخصص سیستم های امنیتی بسپارید.

در لینک زیر که آموزش تنظیمات دقیق DVR می باشد و توسط مهندسین گروه نپاکو تهیه شده است می توانید با نحوه انجام این کار به طور تخصصی تر آشنا شوید.

.

آموزش نحوه انتقال تصاویر با دستگاه DVR

.

.


مطالب مرتبط:

.

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته و ایرادات پس از نصب

آموزش تغییر آی پی (IP) در دوربین مداربسته شبکه و NVR

تکنولوژی AHD در دوربین مداربسته چیست؟

فیلتر IR cut در دوربین مداربسته چیست؟

Digital noise reduction) DNR) چیست؟

آموزش نصب دوربین تحت شبکه

.

.

.

.

.

.

آموزش نصب دوربین مداربسته

فروش و پخش عمده همکار دوربین مداربستهفروش عمده دی وی آر DVR در شیراز و جنوب کشور و دوربین مداربسته CCTV

نعیم پردازش پیشرو در سیستمهای نظارت تصویری و راه کارهای مکمل امنیتی