تعریف دوربین مداربسته

نحوه نصب انواع دوربین مداربسته و آموزش نصب و مونتاژ دوربینهای مداربسته و فروش و نصب  و بهترین قیمت دوربین های مدار بسته و IP Camera تحت شبکه از برند های معتبر دوربین مداربسته با گارانتی معتبر و عمر بالا بدون افت کیفیت.

%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d9%86%d8%b9%db%8c%d9%85-%d9%be%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b2%d8%b4-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af

  دوربین مدار بسته یک وسیله یا دیوایس الکترونیکی است که پس از دریافت تصاویر آن ها رابه یک دستگاه ضبط کننده DVR یا NVR یا نمایش دهنده منتقل می کند تا دیگر اهداف نصب دوربین مدار بسته را فراهم آورد.

کاربرد دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته معمولا دو استفاده اصلی دارند:

  1. کاربری امنیتی: از دوربین مداربسته برای افزایش امنیت در محل نصب استفاده می گردد که این افزایش امنیت می تواند شامل پیشگیری یا پیگرد اعمال خرابکارانه باشد.
  2. کاربری نظارتی: از دوربین مداربسته برای نظارت بر عملکرد افراد یا تجهیزات در محل نصب استفاده می شود.

 

سیستم های دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته به طور کلی به دو دسته دوربینهای آنالوگ و شبکه تقسیم بندی می شوند. (برای اطلاع از تفاوت این دو سیستم می توانید این مقاله را نیز مشاهده کنید)

  • دوربین مداربسته انالوگ: سیستم مداربسته آنالوگ را می توان نسل قدیمی تر دوربین های مداربسته معرفی کرد. این دوربین ها به دلیل سادگی و ارزان قیمت بودن هنوز هم دارای استفاده زیادی هستند. در واقع خروجی کارکرد در این سیستم را سیگنال هایی با شکل موج سینوسی تشکیل می دهد.
  • دوربین مداربسته شبکه یا دیجیتال: دوربین های مداربسته تحت شبکه نسل بعدی دوربین های مدار بسته هستند. این دوربین ها با وجود گران قیمت بودن به دلیل قابلیت های بسیار خوب و کیفیت تصویر بالاتر در حال جایگزینی به جای دوربین های انالوگ هستند. و به زبان ساده خروجی این سیستم به منظور تحلیل ۰ و ۱ می باشد.

انواع دوربین های مداربسته چه انالوگ و چه دیجیتال، معمولا از تجهیزات مشترکی ساخته می شوند. مهمترین بخش یک دوربینمداربسته چیپ تصویر آن است. این چیپ تصویر وظیفه تبدیل رشته های نوری به اطلاعات دیجیتال را برعهده دارد. قیمت دوربین های مداربسته با توجه به قابلیت های آنها و کیفیت ساخت آنها متغییر می باشد.

 

 

طریقه و نحوه نصب دوربین مداربسته

 افراد با اطلاعات فنی متوسط می توانند با گذراندن یک دوره کوتاه به سادگی بسیاری از اصول نصب این تجهیزات را بیامورند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با طریقه نصب تجهیزات مداربسته و فراگیری حرفه ای آن و در مدت زمان کم، می توانید در دوره های عملی آموزش نصب دوربین مداربسته نعیم پردازش شرکت کنید.

 

 


مطالب مرتبط:

.

کاربرد دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

ساختار دوربین مداربسته دام چگونه است؟

دوربین مداربسته چرخشی و گردان یا PTZ چیست؟

 

 

 

.

.

.

.

 

 


 

نعیم پردازش: واردات و فروش همکار و عمده دوربین مدار بسته

آموزش دوربین مداربسته شبکه IP

پاسخ دهید

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند *