کاربرد دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

دوربین مداربسته وایرلس و دوربین مداربسته بیسیم و دوربین بدون سیم دید در شب و دوربین بدون نیاز به سیم کشی.

دوربین مداربسته وایرلس بیسیم WIRELESS CAMERA نعیم پردازش پخش دوربین بیسیم npico.ir

   دوربین مداربسته بدون سیم یا وایرلس به طور کلی به دو بخش بی سیم آنالوگ و بی سیم دیجیتال تقسیم بندی می شوند. هر یک از این سیستم ها از تکنولوژی متفاوت و خاص خود  جهت انتقال اطلاعات استفاده می کنند.

دوربین بی سیم آنالوگ

دوربین بی سیم انالوگ با  تبدیل سیگنالهای تصاویر به سیگنال های رادیویی امکان انتقال انها را فراهم می کند که خروجی فرکانسی این دوربین ها با توجه به برد آنها متفاوت است اما امروز استفاده از آنها تا حد زیادی به دلایل مختلف محدود شده است.
دوربین های بی سیم آنالوگ در کنار سادگی و قیمت ارزان خود دلرای اشکالات زیادی هستند که کاربرد انها را محدود می کنند.
در مرحله اول سیگنال این دوربین ها به شدت به شرایط محیطی و نویزهای الکترومغناطیسی حساس است. در واقع در صورتی که موانع موجود  زیاد باشند یا شرایط جوی مرطوبی در محل وجود داشته باشد سیگنال دوربین به شدت افت خواهد کرد.
در مرحله دوم برندهای معتبر دوربین های مداربسته امروزه کمتر تمایلی برای تولید این دسته از دوربین های نشان میدهند و متاسفانه تنها دوربین های بی سیم قابل دسترسی در بازار ایران دوربین های با برندهای ناشناخته است که معمولا عمر مفید بالایی نیز ندارند.

دوربین بی سیم دیجیتال (IP Camera)

(برای اطلاعات بیشتر در رابطه با دوربین های مداربسته وایفای مقاله دوربین مداربسته WiFi را مطالعه کنید.)
دوربین های شبکه بی سیم معمولا از تکنولوژی وای فای (Wifi) برای انتقال دیتا  استفاده می کنند. این تکنولوژی امکان انتقال حجم بسیار بیشتری از اطلاعات با سرعتی به مراتب بالاتر را فراهم می اورد. فرستنده های دیجیتال حساسیت کمتری نسبت به نویز و شرایط محیطی دارند.
البته معمولا دوربین هایی که خود دارای آنتن وای فای هستند از برد انتقال زیادی برخوردار نیستند و برای استفاده حرفه ای از دوربین ها به صورت بی سیم می بایست از انتن های دیجیتال حرفه ای استفاده شود.

چرا کاربرد دوربین های بی سیم محدود است؟

کاربری دوربین های بی سیم خیلی محدود تر از دوربین های عادی مداربسته است. این موضوع یک دلیل منطقی دارد. این دوربین های به صورت کلی از ثبات زیاد مناسبی برخوردار نیستند. به ویژه در مورد دوربین های بی سیم آنالوگ این موضوع به مراتب قابل درک تر خواهد بود.

فرستنده های آنالوگ و دیجیتال دوربین مداربسته

برای ارسال اطلاعات به صورت آنالوگ یا دیجیتال می توان از فرستنده گیرنده های آنالوگ یا دیجیتال ارسال اطلاعات استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این فرستنده می توانید مقالات فرستنده رادیویی آنالوگ دوربین مداربسته یا نانو استیشن را مطالعه کنید.

.


مطالب مرتبط:

.

دوربین مداربسته دام (Dome) چیست؟

دوربین مدار بسته بالت چیست؟

دوربین مداربسته اسپید دام (چرخشی، گردان یا PTZ) چیست؟

آموزش نصب دوربین تحت شبکه

.

.

.

.

نعیم پردازش: پخش و فروش همکاری دوربین مدار بسته، دی وی آر و ان وی آر NVR

آموزش نصب دوربین مداربسته در بندرعباس و بوشهر و فروش عمده همکار دوربین مداربسته در کازرون اعلام سرقت اماکن