پریست (Preset) دوربین مداربسته چرخشی و گردان

نحوه پریست (Preset) دان به دوربین مداربسته چرخشی و گردان و تنظیم گردش خودکار و اتوماتیک دوربین مداربسته اسپید دام.

نحوه راه اندازی دوربین اسپید دام speed dome نعیم پردازش پخش عمده همکار دوربین مدار بسته آمووزش نصب npico.ir

 

همانطور که می دانیم انواع مختلفی از دوربین مداربسته وجود دارند که دارای کاربردهای منحصر بفرد خود می باشند که در این بین می توان به انواع دوربین های دام یا بالت با قابلیت دید درشب اشاره داشت. اما دوربینهای مدار بسته گردشی یا چرخشی نیز یکی از انواع دوربین ها است که در سیستم مداربسته کاربرد ویژه و خاصی دارد.

 دوربین Speed dome با توجه به گستره ی دیدی که در اختیار کاربر می گذارد در مناطق و مکان های حساس بسیار پر طرفدار است. امکان چرخش در جهات مختلف و زوم یا واید کردن صحنه از امکاناتی است که این دوربین ها در اختیار می گذارند که در مقالات قبلی در ارتباط با ویژگی های این دوربینها، به صورت مفصل صحبت شده است.

از امکاناتی که دوربین گردان در اختیار کاربر می گذارد امکان کنترل دوربین توسط جوی استیک، DVR و یا باکس فرمان دوربینهای چرخشی است. علاوه بر این با استفاده از امکان دیگری که به آن پریست (Preset) دوربین گردشی گفته می شود، امکان اسکن نقطه به نقطه صحنه و تنظیم برای هدف های خاص فراهم می شود که بسته به دوربین انواع مختلفی دارند.

با تنظیم پریست (Preset) دوربین اسپیددام می توان اینگونه بیان کرد که در واقع کاربر را مجهز به تعداد زیادی دوربین ثابت می کند که اتفاقا دارای کیفیت بالایی هم است. در این صورت با صرف هزینه ای به مراتب مقرون به صرفه (در حالت کلی و با توجه به هدف در محل نصب) می توان اهداف را با جزییات بیشتری داشت. اجازه دهید تا با یک مثال این مطلب را بیشتر تشریح کنیم.

نحوه تنظیم پریست (Preset) دوربین چرخشی گردشی

تصور کنید که منطقه ای با وسعت زیاد و بدون محدودیت دید و مانع در اختیار باشد. در این صورت می توان با تنظیمان Preset برای دوربین مدار بسته چرخشی در جهات و زوایای مختلف و همچنین با زون یا تله کردن لنز به تصاویری دست یافت که هدف از نصب را ارضا کند. مثلا اگر دوربین اسپید دام (Speed Dome) را در کارخانه ای نصب کرده باشیم می توانیم با تنظیم و برنامه ریزی Preset (پریست) در نقاط مختلف آن را کانفیگ کنیم. درب ورودی، خیابان ورودی، انتهای کارخانه، هریک از دیوارهایی که در دید مستقیم دوربین اسپید دام هستند، نقاط مختلف پارکینگ و نقاط دیگر مناطقی خواهند بود که قادریم تا با همین دوربین چرخشی Speed Dome به نظاره آن ها بنشینیم.

در واقع پس از تنظیم این پریست ها، دوربین به صورت خودکار به نقطه مورد نظر رفته، زوم یا تله و فوکوس می شود و پس از گذشت مدت زمان در نظر گرفته شده در تنظیمات Preset دوربین به نقطه ی بعدی می رود و این روند به ازای تمام Preset ها تکرار خواهد شد.

همچنین در انواع مختلفی از این دوربین ها، قابلیت Auto Tracking نیز وجود دارد..

.

.


مطالب مرتبط:

.

نحوه مشاهده تصاویر دوربین مداربسته از راه دور

دوربین مداربسته و گزینه موشن دتکشن Motion Detection در دی وی آر

دوربین مدار بسته و کیفیت ۱۰۸۰N در دی وی آر DVR

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


 نعیم پردازش:دوربین مدار بسته

آموزش دوربین مداربسته و آموزش نصب تخصصی دوربین اسپید دام

پخش فروش عمده همکار دوربین مداربسته

نحوه تنظیم خودکار چرخش دوربین چرخشی SPEED DOME اسپید دام چرخشی