کیفیت ۱۰۸۰N در دی وی آر DVR های سیستم مدار بسته

dvr دی وی آر 1080n n

رزولوشن تصویری DVR های ۱۰۸۰N براستی چیست؟ این دی وی آر ها همچنین به “دستگاه های ۲ مگ ساپورت” در بازار دوربین مداربسته AHD با کیفیت ۲ مگا پیکسل نیز معروف هستند. در این جا قصد داریم تا این مطلب را کمی به صورت تخصصی بررسی کنیم.

در رقابت شدیدی که این روزها در بین تکنولوژی های دوربین مدار بسته “آنالوگ – اچ دی” مانند دوربین سی وی آی HD-CVI و یا دوربین مداربسته تی وی آی HD-TVI و ای اچ دی AHD به وجود آمده است، هر فروشنده ای تلاش می کند که به سرعت و قیمت مناسبت تری این محصولات را به بازار عرضه کند، در این میان با عرضه پردازنده ۲۴۴۱ از سوی NEXT CHIP (نکست چیپ)، تولید کنندگان دستگاه های دی وی آر به سرعت به سمت تولید دستگاهی برای ضبط تصاویر دوربینهای AHD با کیفیت دو مگاپیکسل رفتند، اما مشکل بزرگی که وجود داشت این بود که پردازنده ای قدرتمند و انبوهی از دستگاه های ۷۲۰p ساخته شده بودند. پس راه چاره!!!؟
با کمی جستجو در اینترنت متوجه خواهید شد که رزولوشنی بنام ۱۰۸۰N اساسا وجود خارجی ندارد. حالا واقعا موضوع چیست؟ پس از آن به فکر طراحی سیستمی برای کنترل هر دو بخش افتادند. به بیان ساده تر، رزولوشن ۱۰۸۰N به دستگاه نسل اول AHD یا همان کیفیت ۷۲۰p که ما به نام AHDM می شناسیم اطلاق می شود که قابلیت نمایش دوربین های ۲ مگاپیکسلی را هم ایجاد می کند.
در واقع کیفیت ۱۰۸۰N معادل ۱۰۸۰*۹۶۰ پیکسل می باشد و به بیان دیگر این دستگاه تنها ایجادگر قابلیت نمایش در دوربین های AHD نسل ۲ مگاپیکسل است و برای ضبط تصاویر رزولوشنی را با حداکثر ۹۶۰*۱۰۸۰ مورد بهره برداری قرار می دهد.
همچنین این دی وی آر ها در ضبط تصاویر دوربین مدار بسته، از نظر سخت افزاری همان سیستم ۷۲۰p می باشند با تغییراتی اندک و در صورتی که دستگاه ۱۰۸۰p واقعی در سیستم AHD می بایست با رزولوشن ۱۰۸۰*۱۹۲۰ ضبط نماید که به آن AHDH هم گفته می شود. بنابراین ۱۰۸۰N=1080*960 و فول اچ دی واقعی یعنی ۱۰۸۰p=1920*1080.
اما همانگونه که می دانیم معمولا دستگاه های دی وی آر با رزولوشن ۱۰۸۰p دارای قیمتی بالاتر نسبت به انواع دیگر هستند. دلیل این امر را می توان این گونه بیان کرد که یک DVR ۱۰۸۰N با یک پردازنده هایسیلیکون مدل ۳۵۲۰ِD هم قابل تولید است. و برای اینکه بتواند ۴ تصویر همزمان را پلی بک نماید به پردازنده ۳۵۲۱ نیاز دارد. این درحالیست که در دی وی ار ۱۰۸۰p به یک پردازنده ۳۵۳۱ برای پلی بک چهار کانال همزمان نیاز است که قیمت بیشتری را برای تولید آن باید پرداخت و نکته دوم اینکه این دستگاه ها به EPROM و RAM بیشتری نیز نیاز دارند.
اما در این بین تولیدکنندگان چینی راه کارهایی برای پایین تر آوردن قیمت و بالابردن کارایی نیز دارند:
استفاده از پردازنده های جدید هواوی (های سیلیکون HISILICON زیر مجموعه هواوی HUAWEI می باشد) برای مثال سری ۳۵۲۰V300 که برای ۱۰۸۰p طراحی شده است و قیمت مناسب تری نسبت به ۳۵۳۱ دارد و امکان استفاده از فرمت H.265 برای کاهش حجم فضای هارد دیسک.
لازم به ذکر است که پردازنده ۳۵۲۰V300 به بازار عرضه شد ولی در کمتر از یک ماه، به دلیل بروز مشکلاتی در تولید از بازار جمع آوری شد که پیش بینی می شود تا فوریه ۲۰۱۶ مجدد به بازار عرضه شود.

اما جمع بندی اینکه:
۱- در خرید، به سخت افزار دستگاه دقت کنید.
۲ – و در نهایت سایز رزولیشن ها را بخاطر بسپارید.
✔️(AHDL(960H)(576*960
✔️(AHDM(720p)(720*1280
✔️(AHDH(1080p)(1080*1920
و اما ۱۰۸۰n برابر است با (۱۰۸۰N (960*1080

در نهایت اینکه با توجه به اخبار به نظر می رسد که این روند رو به پیشرفت همچنان  ادامه دار باشد.

 

 

 


مطالب مرتبط:

 .

چگونه دی وی آر (AHD DVR) 1080P VH از ۱۰۸۰N تشخیص دهیم؟

عیب یابی DVR دی وی آر

عوامل موثر در کیفیت ضبط دستگاه DVR 

انتخاب هارد دیسک مناسب برای DVR

کارت دی وی آر DVR Card چیست؟

تنظیم منو دستگاه DVR دوربین مداربسته

کدک ها و فرمت های ضبط DVR دی وی آر

ذخیره ساز دی وی آر (DVR) چیست؟

انتخاب مکان مناسب برای نصب دی وی آر

DVR دی وی آر ۹۶۰H چیست؟

انتقال تصویر دی وی آر DVR و دوربین مداربسته از طریق لینک وایرلس

 

 

 

 


ورود به صفحه

آموزش دوربین مداربسته


.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

.

.

.

.

.

.

..

..

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

.

.

.

.

.

.


کیفیت ۱۰۸۰N در  DVR چیست؟

فروش همکار دی وی آر فول اچ دی FULL HD

آموزش دوربین مدار بسته

پخش عمده دوربین مدار بسته همکار قیمت

دوربین مداربسته