مانیتور (نمایشگر) مناسب دوربین مداربسته

مانیتور دوربین مداربسته، ال سی دی (LCD) و ال ای دی (LED) دوربین مدار بسته

مانیتور دوربین مدار بسته ال سی دی ال ای دی نعیم پردازش وارد کننده دوربین

در یک سیستم مدار بسته پس از نصب و راه اندازی به نمایشگری احتیاج است تا تصاویر دوربین ها را به صورت زنده و یا پس از ضبط، بتوان در آن مشاهده کرد. این نمایشگر می تواند از انواع مانیتور های LED, LCD و یا CRT انتخاب گردد.

 نکته قابل تامل در این است که بودجه اختصاص یافته برای برای یک مانیتور و نمایشگر دوربین مداربسته چقدر برآورد شده است. این بدان معناست که اگر هزینه در وحله اول مهم نباشد بایستی به دنبال یک نمایشگر خوب باشیم. بنابراین می توان آن را با توجه به تعداد دوربین های متصل به کانال های ورودی دستگاه NVR یا DVR تهیه و نصب کرد. در واقع هرچه تعداد دوربین های مداربسته نصب شده بیشتر باشد، باید نمایشگر یا مانیتور از سایز بزرگتری برخوردار باشد تا ناظر و اپراتور بتواند تمام جزییات را به خوبی مشاهده نماید تا در سزیع ترین زمان عکس العمل مناسب را از خود نشان دهد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که اگر از دوربین های با کیفیت های معمولی در نصب پروژه دوربین مدار بسته خود استفاده نموده اید، نیازی به صرف هزینه بالا برای نمایش تصاویر آن ها نیست. چرا که با توجه به محدویت تصاویر دریافتی از دوربین ها تنها قادر به حد مشخصی از کیفیت خواهیم بود. اما چنانچه از دوربین های با کیفیت و برای مثال دوربین مدار بسته ۴K استفاده می نمایید بهتر است تا از نمایشگرهایی که توانایی نمایش این حد از کیفینت را دارند استفاده شود. این نمایشگرها علاوه بر وضوع و PPI بالا، معمولا دارای زاویه بالایی در جهات نمایش می باشند و اگر بنا بر نصب آن در ارتفاع باشد، به جهت اختلاف زاویه و شعاع دید، کاربر آزادی عمل بهتری خواهد داشت.

همچنین در پروژه های کوچکتر نیز اگر قرار است که نمایشگر یا مانیتوری جدید برای نصب سیستم مدار بسته خریداری شود به زاویه و کیفیت آن حتما دقت نمایید. چراکه معمولا LED های کوچکتر تنها در جهات و زاویه های خاصی دارای تصاویر بهینه می باشند. اخیرا شرکت های ال جی LG و سامسونگ SAMSUNG و همچنین کمپانی بن کیو BENQ تولیدات خوبی در این زمینه داشته اند.

 


مطالب مرتبط:

 

کیفیت رزولوشن ضبط دستگاه DVR

DVR دی وی آر ۹۶۰H چیست؟

ملزومات انتقال تصویر دوربین مداربسته 

 

 


آموزش نصب دوربین مدار بسته