ریست پسورد Hikvision و بازیابی رمز هایک ویژن (فوری)

ریست پسورد دی وی آر Hikvision و ریکاوری و بازیابی رمز دوربین مداربسته هایک ویژن و دی وی آر و NVR هایک ویژن (از راه دور) و آموزش بازیابی پسوورد دستگاه هایک ویژن HILOOK و HIKVISION Password Recovery.

    در ادامه مطالب و مقالات قبلی که در ارتباط با بازیابی یا ریست کردن نام کاربری (یافتن پسوورد مادر هایکویژن) دی وی آر و ان وی آر ها (DVR یا NVR) ارائه شد، قصد داریم تا در این مقاله نیز در ارتباط با بازیابی پسوورد فراموش شده در دستگاه های هایک ویژن صحبت کنیم. همان طور که می دانید فراموش کردن نام کاربری یا پسورد دستگاه های نصب شده برای مشتریان به امری عادی تبدیل شده است که روند بازیابی رمز دستگاه ها را برای نصابان و فروشندگان کمی پیچیده کرده است.

در این بین برای برای یافتن پسوورد مادر دستگاه های Hikvision یا به عبارت بهتر ریست کردن پسورد DVR و NVR های هایکویژن به دو صورت نرم افزاری و سخت افزاری می توان اشاره داشت؛

ریست پسورد سخت افزاری هایکویژن:

در این شیوه لازم است تا آیسی روی مین برد دی وی آر، NVR یا دوربین مداربسته تحت شبکه هایک ویژن HIKVISION با وسایلی تخصصی و با لزوم احتیاط کامل جدا شود و پس از پروگرام شدن توسط پروگرامر متصل به یک سیستم کامپیوتری دوباره آن را بر روی برد  DVR یا ان وی آر نشاند که در اصلاح به این عمل فلش کردن DVR دی وی آر، پرو کردن، ریست بایوس و … گفته می شود. این عملیات کاری بسیار حساس وپیچیده و با ریسک بالا است چراکه با دستکاری برد دستگاه اگر تعمیرکار مهارت کافی نداشته باشد ممکن است عیوب جدیدی را دستگاه در آینده بهم زند.

اما نگران نباشید! راه حل دوم ریست پسورد هایک ویژن به صورت نرم افزاری ست که در ادامه به آن نیز اشاره خواهد شد.

ریست پسورد نرم افزاری هایکویژن:

در روش دوم شیوه ای مطرح است که در ادامه می توانید ببینید. در واقع پسورد مادر یا کارخانه ای اولیه دستگاه های هایکویژن برای نام کاربری Admin مقدار ۱۲۳۴۵ به عنوان کلمه عبور دستگاه می باشد که در صورتی که این مقادیر تغییر نیافته باشد می توان دوباره به منوی دی وی آر یا NVR دسترسی داشت.

البته این شیوه یوزرنیم و پسورد در دستگاه های قدیمی تر کاربرد دارد که اخیرا شرکت هایک ویژن این رمز عبور اولیه را حذف نموده و در ابتدای راه اندازی هر یک از دستگاه های ذخیره ساز تولید خود، از مدیر درخواست کلمه عبور جدید را می کند که به عنوان بخشی از WIZARD و مراحل راه اندازی دستگاه برای اولین مرتبه، می بایست کلمه عبور را که ترکیبی از اعداد و حروف کوچک و بزرگ باشد، انتخاب گردد تا ادامه روند راه اندازی دستگاه میسر شود. در واقع با این روش هایک ویژن سعی در بالا بردن امنیت سیستم های دوربین مداربسته خود را داشته است.

نحوه ریست رمز هایک ویژن از راه دور:

روند بازیابی رمز و پسورد فراموش شده برای ذخیره سازهای هایکویژن به سادگی دستگاه های دیگر موجود در بازار نیست. ازین رو از این راهنما برای توضیح دادن آن استفاده می کنیم و چنانچه رمز دستگاه خود را فراموش کرده اید، پس از مطالعه این راهنما با ارسال موارد خواسته شده در ادامه برای تیم فنی نعیم پردازش می توانید به ریکاوری پسورد دستگاه هایکویژن خود برسید.

نخست لازم است تا نرم افزار SADP یا (Search for Active Device Protocol) را دانلود کنید. (آخرین ورژن از نرم افزار در اینجـــــا موجود است.)

نرم افزار دانلود شده هایک ویژن را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده و دستگاه DVR یا NVR را از طریق اتصال کابل شبکه به کامپیوتر وصل کنید.

با باز نمودن نرم افزار نصب شده، نرم افزار دستگاه موردنظر را شناسایی می کند. (در غیر این صورت اتصال کابل شبکه را بررسی کنید.)

بر روی نرم افزار قسمت یا Forget Password Lost Password را انتخاب کنید. (ممکن است در ورژن های مختلف نرم افزار این نام کمی متفاوت باشد.) با انتخاب این گزینه نرم افزار یک مسیر برای ذخیره یک فایل از شما می خواهد. یک فولدر برای آن معرفی کنید تا فایل خروجی را برای شما ذخیره کند.

نرم افزار یک فایل با پسوند Xml و با نام DeviceKey تولید می کند.

حال می توانید فایل حاضر را مستقیما به هریک از پیام رسان های ما در این صفحه به همراه عکس QRcode در کف دستگاه ارسال کنید تا پسورد جدید برای شما ساخته و ارسال شود.

نکته مهم؛

در فرایند تولید رمز دستگاه به هیچ عنوان نباید خاموش و روشن شود در غیر اینصورت هزینه اضافی بدنبال خواهد داشت.

بعد از ریست شدن پسوورد هایکویژن در صورتی که پسوورد به صورت فایل به شما داده شد. مجدد دستگاه را به کامپیوتر وصل کرده قسمت New Password را انتخاب کرده و فایل را Import کنید و در صورت دادن رمز به صورت حروف و عددی، آن را در قسمت Key وارد کنید و رمز جدید دلخواه خود را جایگزین نمایید.

در این مرحله اگر درست جلو رفته باشید پس از فشردن دکمه ی Confirm در نرم افزار باید پیغام success را مشاهده کنید که این به معنای تغییر رمز به رمز جدید می باشد.

و پس از خاموش و روشن کردن دستگاه، با همین رمز جدید قادر به استفاده از دستگاه خواهید بود. (توجه نمایید که پسورد جدید باید یک رمز ترکیبی ۸ کاراکتری مشتمل بر حداقل یک حرف بزرگ، حروف کوچک و اعداد باشد.)

نکته مهم؛

در فرایند تولید رمز دستگاه به هیچ عنوان نباید خاموش و روشن شود در غیر اینصورت هزینه اضافی بدنبال خواهد داشت.

روش های دیگری نیز در دستگاه های DVR کاربرد دارد که از آن جمله می توان از فلش زدن دستگاه دی وی ار یا ان وی آر Hikvision، و یا TTL یاد کرد.


.

.

.

.

.

مطالب مرتبط:

.

ریست رمز HILOOK و پسورد هایلوک (DVR، NVR و دوربین تحت شبکه IP Camera) هایلوک

باز گرداندن پسوورد دستگاه feleer

چگونه دی وی آر (AHD DVR) 1080P VH از ۱۰۸۰N تشخیص دهیم؟

نرم افزار دوربین مداربسته ویوتک Vivotek

عیب یابی DVR دی وی آر


.

.

.

.

.

آموزش دوربین مداربسته

پخش دوربین مدار بسته

.

.

.

.

آموزش یافتن رمز و پسورد فراموش شده دی وی آر و ان وی آر HIKVISION هایکویژن