بازیابی رمز و پسوورد DVR هایک ویژن فراموش شده

ریست رمز دی وی آر و رمز دستگاه HILOOK و HIKVISION

    در ادامه مطالب و مقالات قبلی که در ارتباط با بازیابی یا ریست کردن نام کاربری (یافتن پسوورد مادر) دی وی آر و ان وی آر ها (DVR یا NVR) ارائه شد، قصد داریم تا در این مقاله نیز در ارتباط با بازیابی پسوورد فراموش شده در دستگاه های هایک ویژن صحبت کنیم. همان طور که می دانید فراموش کردن نام کاربری یا پسوورد دستگاه های نصب شده برای مشتریان به امری عادی تبدیل شده است که روند بازیابی پسوورد را برای نصابان و فروشندگان کمی پیچیده کرده است.

در این بین برای برای یافتن پسوورد مادر دستگاه های Hikvision یا به عبارت بهتر ریست کردن پسوورد DVR و NVR های هایکویژن به صورت نرم افزاری شیوه ای مطرح است که در ادامه می توانید ببینید. در واقع پسوورد مادر یا کارخانه ای اولیه دستگاه های هایکویژن برای نام کاربری Admin مقدار ۱۲۳۴۵ به عنوان کلمه عبور دستگاه می باشد که در صورتی که این مقادیر تغییر نیافته باشد می توان دوباره به منوی دی وی آر یا NVR دسترسی داشت. این یوزرنیم و پسوورد در دستگاه های قدیمی تر کاربرد دارد که اخیرا شرکت هایک ویژن این رمز عبور اولیه را حذف نموده و در ابتدای راه اندازی دستگاه ذخیره ساز از مدیر درخواست کلمه عبور جدید را می کند که به عنوان بخشی از ویزار دستگاه ها باید این کلمه عبور را که می بایست ترکیبی از عدد و حروف کوچک و بزرگ باشد، انتخاب گردد. در واقع با این روش هایک ویژن سعی در بالا بردن امنیت سیستم های دوربین مداربسته خود را داشته است.

نحوه ریست رمز هایک ویژن:

روند بازیابی پسوورد جدید برای ذخیره سازهای هایکویژن زیاد ساده نیست. ازین رو از این راهنما برای توضیح دادن آن استفاده می کنیم.

  • نخست نرم افزار SADP یا (Search for Active Device Protocol) را دانلود کنید. (آخرین ورژن از نرم افزار در اینجـــــا موجود است.)
  • نرم افزار دانلود شده هایک ویژن را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده و دستگاه DVR یا NVR را از طریق اتصال کابل شبکه به کامپیوتر وصل کنید.
  • با باز نمودن نرم افزار نصب شده، نرم افزار دستگاه موردنظر را شناسایی می کند. (در غیر این صورت اتصال کابل شبکه را بررسی کنید.)
 • بر روی نرم افزار قسمت the product with the Lost Password را انتخاب کنید. (ممکن است در ورژن های مختلف نرم افزار این نام کمی متفاوت باشد.) با انتخاب این گزینه نرم افزار آدرسی برای ذخیره یک فایل می خواهد. یک فولدر برای آن معرفی کنید تا فایل خروجی را برای شما ذخیره کند.
 • نرم افزار یک فایل با پسوند Xml و با نام DeviceKey تولید می کند.
 • حال می توانید فایل حاضر را مستقیما به هریک از پیام رسان های ما در این صفحه ارسال کنید تا پسورد جدید برای شما ساخته و ارسال شود.
 • بعد از ریست شدن پسوورد در صورتی که پسوورد به صورت فایل به شما داده شد. مجدد دستگاه را به کامپیوتر وصل کرده قسمت New Password را انتخاب کرده و فایل را Import کنید و در صورت دادن رمز در قسمت Key وارد کنید و رمز جدید دلخواه خود را جایگزین نمایید. توجه نمایید که پسورد جدید باید یک رمز ترکیبی مشتمل بر حداقل یک حرف بزرگ، حروف کوچک و اعداد باشد.
 • نکته مهم؛ در فرایند تولید رمز دستگاه به هیچ عنوان نباید خاموش و روشن شود در غیر اینصورت هزینه اضافی بدنبال خواهد داشت.

روش های دیگری نیز در دستگاه های DVR کاربرد دارد که از آن جمله می توان از فلش کردن دستگاه دی وی ار یا ان وی آر، یاد کرد.


مطالب مرتبط:

.

ریست رمز HILOOK و پسورد هایلوک (DVR، NVR و دوربین تحت شبکه IP Camera) هایلوک

باز گرداندن پسوورد دستگاه feleer

چگونه دی وی آر (AHD DVR) 1080P VH از ۱۰۸۰N تشخیص دهیم؟

نرم افزار دوربین مداربسته ویوتک Vivotek

عیب یابی DVR دی وی آر


آموزش دوربین مداربسته

پخش دوربین مدار بسته

یافتن رمز و پسورد فراموش شده دی وی آر و ان وی آر