نرم افزار دوربین مداربسته ویوتک Vivotek

نرم افزار دوربین شبکه

در استفاده از دوربین های تحت شبکه یا همان آی پی کمرا (IP Camera) نیاز به نرم افزاری داریم تا بتوانیم مدیریت تصاویر را روی یک سرور مدیریت کنیم. از سلسله نرم افزارهای نام برده شده در مقاله های قبلی که جنبه کاربردی نیز دارند قصد داریم تا در این صفحه به نرم افزار مدیریت تصاویر ویووتک Vivotek ST7501 بپردازیم.

نرم افزار Vivotek ST7501 با امکاناتی همچون مدیریت آسان و ضبط قابل اطمینان در ضبط و نمایش تصاویر دوربین های مداربسته جزو نسل جدید نرم افزارها می باشد. ST7501 متشکل از سه بخش می باشد:

  • سرور (ST7501 Server) برای ضبط تصاویر دوربین ها
  • کلاینت (ST7501 Live Client) [I] نمایش تصاویر دوربین های نصب شده و همچنین اطلاعات و مدیریت سیستم
  • نرم افزار پخش (ST7501 Playback) جهت سرچ و پخش تصاویر ضبط شده توسط سرور سیستم مداربسته

این امکان وجود دارد که همه ی این نرم افزارها را روی یک رایانه و سرور نصب نمود و یا اینکه برحسب برآورده کردن نیازهای موردی و امنیتی، هرکدام را در مکانی جداگانه و روی یک سیستم مجزا نصب نمود.

نرم افزار سرور (ST7501 Server) امکان ضبط همزمان تا ۳۲ کانال دوربین تحت شبکه (Stream) را روی شبکه فراهم می آورد و نرم افزار کلاینت (ST7501 LiveClient) نیز امکان مشاهده ی (Real-Time) تصاویر زنده دوربین های مداربسته را موجب می شود. با استفاده از نرم افزار پخش یا همان (ST7501 Playback) می توان تصاویر ضبط شده را با امکاناتی نظیر سرچ، فهرست و ذخیره به صورت فایل قابل پخش در سایر نرم افزارها خروجی گرفت و یا اصطلاحا (Export) نمود. با نصب (LiveClient) و پخش (Playback) بر روی دو سیستم مجزا می توان تصاویر زنده و تصاویر ضبط شده را همزمان مشاهده کرد. نرم افزار مذکور با کلیه دوربین های تحت شبکه و ویدیو سرور (Video Server) های ویوتک سازگاری کامل دارد.

شرکت ویوتک Vivotek نیز یکی از پیشگامان سیستم نظارت تصویری و دوربین مداربسته آی پی تحت شبکه، محسوب می گردد.