پروگرام و فلش DVR با استفاده از پروگرامر

آموزش نحوه فلش کردن DVR دی وی آر با استفاده از پروگرامر و نحوه بازگردانی پسوورد DVR و رمز فراموش شده در دی وی آر و ان وی آر و نحوه تعمیر DVR هک شده

آموزش طریقه و نحوه فلش کردن دی وی آر و NVR نعیم پردازش اموزش دوربین مدار بسته و تعمیر DVR

گاها اتفاق می افتد که بنا به دلایلی نیاز به فلش کردن (فلش DVR) دی وی آر محسوس می شود. برای مثال در زمانی که سیستم عامل DVR دچار مشکل شده باشد و در صفحه بایوس یا لودینگ می ماند با استفاده از فلش کردن IC فلش دی وی آر می توان آن را تعمیر کرد. یا در زمانی که پسوورد دی وی آر فراموش شده باشد، می توان با فلش زدن DVR مشکل را حل کرد و رمز عبور را به پسوورد اولیه باز گرداندو یا در مواردی این چنین همچون هک شدن دی وی آرها و باقی ماندن دستگاه در صفحه بوت. در هر حال چنانچه نیاز به فلش کردن DVR نیاز باشد، می توان با استفاده از تکنیک زیر به ریختن فایل فلش مجدد بر روی آن دست یافت که در ادامه توضیح داده شده است.

در مقاله آموزش تعمیرات DVR کمی در ارتباط با دانش اولیه قسمت های مختلف دی وی آر سخن به میان آمد. سعی خواهد شد تا در اینجا توضیحات اولیه مربوط به تکنیک فلش زدن DVR و یا ان وی آر ها آورده شود. IC فلش یک آی سی حافظه می باشد که برنامه “Firmware دستگاه بر روی آن نصب می شود.

بعضا در اثر عواملی سهوی یا عمدی، نرم افزار راه انداز دستگاه ها دچار مشکل می شوند و در این زمان DVR از انجام عملکرد طراحی شده برای آن عاجز می ماند و مثلا در صفحه لودینگ باقی مانده و یا اصلا دستگاه روشن نمی گردد. همچنین همان گونه که در بالا نیز اشاره شد، در زمان فراموشی رمز عبور DVR و عدم دسترسی به نرم افزار های رمز یاب مخصوص آن دستگاه خاص، تنها راه حل  مشکل به فلش کردن ان وی آر با دی وی آر منتهی می شود. آی سی های فلش به شکل های مختلفی از ۸ تا ۵۶ پایه بر روی ذخیره ساز ها وجود دارد،

در دستگاه های دی وی آر قدیمی تر، معمولا به صورت ۴۸ و ۵۶ پایه می باشند و در دستگاه های جدید به صورت ۸ پایه و یا ۱۶ پایه استفاده شده اند. جهت فلش کردن آی سی ها نیاز به دستگاهی به نام پروگرامر (Programmer) می باشد که از نمونه تولیدات پر کاربرد موجود در بازار، پروگرامر TNM است و در مدل های ۲۰۰۰ و ۵۰۰۰ به یافت می شود. 

پروگرمر آی سی فلش دی وی آر nvr dvr programmer ic نعیم پردازش آموزش پراگرام آی سی 

جهت قرار دادن آی سی IC فلش بر روی پروگرامر، نیاز به مبدل SMD به DIP می باشد. این مبدل ها در مدل های مختلف جهت آی سی های متفاوت در بازار موجود هستندکه برای این عمل باید آیسی فلش با استفاده از هیتر بادی از روی برد برداشته و پس از قرار دادن بر روی مبدل بر روی سوکت پروگرامر قرار داده شود تا آماده ریختن برنامه و پروگرم کردن شود.

 نحوه پروگرم کردن vr دوربین مداربسته نعیم پردازش آموزش دی وی آر و فلش دی وی آر

 پس از قرار دادن آی سی بر روی مبدل سوکت پروگرامر، با اجرای نرم افزار پروگرامرو انتخاب فایل فلش  (Dump FIle) مربوط به دستگاه DVR یا NVR و فشردن دکمه پروگرام، دستگاه شروع به کپی کردن فایل ها خواهد نمود. توصیه می شود تا حتما قبل از کپی فایل جدید روی آ ی سی، یک نسخه از فایل قبلی ذخیره گردد تا در صورت نیاز اطلاعات قبل از فلش را در دسترس داشته باشید.

 

آموزش تعمیرات دی وی آر و نحوه پروگرام کردن dvr و nvr نعیم پردازش پخش عمده دوربین و dvr

دقت کنید که هر فایل فلش DVR خاص و مخصوص برای آن دستگاه می باشد و چنانچه سعی در استفاده از فایل فلش غیر مرتبط شود، دستگاه روشن نخواهد شد و ممکن است باعث آسیب به دستگاه نیز گردد.

آموزش نحوه فلش زدن توسط پروگرامر

.

.

.


:مطالب مرتبط

.

عیب یابی کاربردی دوربین مدار بسته، NVR و دی وی آر (۳)

نحوه تعویض کابل OSD (منو دار) در دوربین مدار بسته

آموزش نحوه آپگرید (Upgrade) و آپدیت کردن دی وی آر و NVR ها

رفع مشکل فریز شدن تصویر در دوربین مدار بسته شبکه (IP Camera)

 

.

.

.

.

نعیم پردازش: آموزش دوربین مدار بسته به صورت تخصصی

پخش عمده همکار دوربین، DVR و سیستم های نظارت تصویری

پروگرام کردن دی وی آر و NVR و فلش DVR با استفاده از پروگرامر