آموزش نحوه آپگرید (Upgrade) و آپدیت کردن دی وی آر و NVR ها

آموزش آپگریت کردت DVR و NVR و دوربین مداربسته و فایل آپدیت DVR طریقه و آموزش بروزرسانی نرم افزار دی وی آر دوربین مدار بسته و نحوه بروزرسانی و upgrade دوربین مداربسته شبکه IP Camera و آپگرید دی وی ار و ان وی ار و نحوه آپدیت دی وی آر NVR dvr.

نحوه آپگریت کردن DVR دی وی آر نعیم پردازش آموزش و پخش فروش عمده همکار دوربین مداربسته npico.ir

 

  همگی همکاران در امر نصب دوربین مداربسته حتما تا به حال با گزینه بروزرسانی، آپکرید (Upgrade) در DVR یا NVR ها برخورد داشته اند. این گزینه در واقع آپشنی است که ممکن است در طول کل زمان نصب و کارکرد دستگاه در سالیان متمادی، حتی یکبار هم به یک رجوع ساده به این گزینه نیازی نباشد! بروزرسانی نرم افزار دی وی آر یا آپگرید NVR قابلتی را در دسترس قرار می دهد که توسط آن می توان به ارتقا نرم افزار دستگاه و رفع باگ های احتمالی و یا اضافه نمودن امکانات جدید به دستگاه دست یافت. حسن گزینه Upgrade دستگاه را می توان در این دانست که برای ارتقا نرم افزاری ان وی آر یا دی وی آر خود، نیازی به جابجایی فیزیکی دستگاه و حمل آن به مرکز خدمات و گارانتی تولید کننده نبوده (در اکثریت موارد) و براحتی با داشتن فایل مورد نظر می توان این کار را انجام داد.

در این آموزش قصد داریم تا نحوه آپگرید و بروزرسانی دستگاه های ذخیره ساز DVR یا ان وی آر را بررسی کنیم. برای این منظور می توان دو راهکار را بیان کرد که در ادامه به تشریح آن ها خواهیم پرداخت. در انجام بروزرسانی نرم افزاری DVR ها لازم است که نکات زیر را رعایت کرد که این موارد با توجه به تجربه به آن ها دست یافته شده است:

  •  لازم است تا پیکربندی فلش دیسک حتما از نوع FAT باشد.
  •  تنها فایل آپدیت دستگاه (با توجه به مدل) که نیاز به آپدیت دارد در فلش دیسک کپی شود.
  •  مطلقا از طریق شبکه دستگاه را آپدیت نشود.
  •  در برخی موارد ممکن است که اتصال موس باعث عدم راه اندازی فلش دیسک شود، بنابراین بهتر است موس را از درگاه USB دستگاه جدا کنید.
  •  در روند پروسه آپدیت کاملا دقت نمایید تا سیستم به هیچ عنوان خاموش یا ریست نگردد.
  •  در صورتی که پس از تلاش های مجدد نمی توانید دستگاه را آپدیت کنید با بخش فنی شرکت خریداری دستگاه تماس بگیرید.

 در مرحله نخست لازم است تا از طریق منوی DVR وارد بخش Upgrade شده و سپس به انجام تغییرات پرداخته شود.

آموزش آپدیت کردن dvr ان وی آر دوربین مداربسته نعیم پردازش npico.ir پخش عمده

 

مراحل آپگرید و آپدیت DVR و NVR:

در هر دو راه حل در صورتی که دستگاه نیاز به بروزرسانی یا آپگرید نیاز داشته باشد لازم است تا در ابتدا فایل مورد نظر دستگاه مربوطه با توجه به مدل DVR یا NVR انتخاب گردد. پس از آن، فایل حاضر را از حالت فشرده خارج کرده و در روت یک فلش دیسک که حاوی هیچ گونه اطلاعات دیگری نباشد منتقل، و نهایتا آن را از طریق پورت USB موجود به دستگاه ذخیره ساز متصل می کنیم. در مرحله بعد، به منوی اصلی رفته و زیر منوی System Tools را انتخاب و سپس وارد بخش System Maintenance (ممکن است در برخی از ذخیره سازها دسترسی به این بخش کمی متفاوت باشد) شده و در ادامه با انتخاب گزینه شروع (Start) وارد پروسه آپدیت شدن نرم افزار دستگاه خواهیم شد.

دقت کنید که در این مرحله پس از گذشت مدت زمانی با پیامی مبنی بر ریست شدن دستگاه ذخیره ساز مواجه می شویم که با تایید آن سیستم مجددا راه اندازی خواهد شد که در اینصورت عملیات آپگرید، بروزرسانی یا آپدیت با موفقیت انجام می پذیرد.

 

راه حل دوم به فلش دستگاه دی وی آر (AHD یا آنالوگ) مربوط می شود و این درصورتی است که بتوان دستگاه را از طریق نرم افزاری (و نه الزام به فلش سخت افزاری و با استفاده از فلش آی سی DVR) فلش کرد. در این صورت لازم است تا فایل فلش مورد نظر را با توجه به مدل DVR مورد نظر تهیه و انتخاب نموده و سپس فایل را از حالت فشرده  مانند حالت قبلی خارج نموده و در روت اصلی فلش دیسک و بدون هیچ گونه پوشه اضافه یا داده دیگری انتقال داد و آن را به ذخیره ساز مورد نظر متصل کرد. در واقع همه ی نکات و موارد این روش با روش اول یکسان است و تنها تفاوت در این است که پس از اتصال فلش دیسک دستگاه را خاموش و روشن نموده و پس از سپری شدن مدت زمان لازم، دستگاه به صورت خودکار ریست می شود که در این حالت می توان فلش دیسک را از آن جدا کرد.

لازم به ذکر است که فیلم آموزش نحوه آپگرید کردن و دی وی آر و NVR ها را می توانید در این قسمت مشاهده نماید.

 

 


مطالب مرتبط:

.

دوربین مداربسته با قابلیت UTC (کنترل منو دوربین از راه دور با DVR)

نحوه تنظیمات active X جهت انتقال تصویر در IE (اینترنت اکسپلورر)

نحوه تشخیص فعال یا غیر فعال بودن سرور P2P در انتقال تصاویر

چگونه دی وی آر (AHD DVR) 1080P را از ۱۰۸۰N تشخیص دهیم؟

کیسه های سیلیکون درون دوربین مداربسته برای چیست؟

.

.

.

.

.

 

 

نعیم پردازش: آموزش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه و AHD

پخش همکار و فروش عمده دوربین مدار بسته، DVR و NVR