برد رله (کیت رله) دستگاه اعلام سرقت و دزدگیر اماکن

آموزش نصب برد و کیت رله اعلام سرقت و نحوه ساخت برد رله دزدگیر اماکن و نحوه کنترل وسایل برقی با استفاده از SMS اس ام اس دزدگیر اعلام سرقت اماکن.

کنترل وسایل برقی از راه دور با اس ام اس SMS و برد رله دزدگیر اماکن اعلام سرقت اسمارت نعیم پردازش

   همان طور که می دانید امروزه سیستم های اعلام سرقت اماکن تا جایی پیشرفت کرده اند که می توان توسط آن علاوه بر تولید صدای آژیر پس از تحریک، با تماس به شماره تلفن های ذخیره شده در دستگاه، هشدار اعلام سرقت را به صورت صوتی برای آن افراد پخش کرد تا بدین وسیله بتوان از وقوع سرقت پیشگیری کرد. با رشد این صنعت امروزه شاهد پنل اعلام سرقت هایی هستیم که با استفاده از تلفن کننده های سیم کارتی قابل کنترل می باشند که توسط این نمونه از تلفن کننده ها، می توان در محل هایی که یا خط شهری تلفن وجود ندارد و یا بنابه دلایلی استفاده از سیمکارت بهتر می باشد، امینیت سیستم دزدگیر ااماکن را بالاتر برد.

یکی از کاربردهای دستگاه اعلام سرقت اماکن مجهز به تلفن کننده سیم کارتی، اعلام هشدار پیامکی انواع رفتارهای سیستم به مدیران سیستم است که براحتی ادمین دستگاه را در جریان روند تحولات و تغییرات ایجاد شده در محیط دستگاه دزدگیر سیم کارت خور قرار می دهد با رشد روز افزون این نمونه از دستگاه ها، امروزه می توان آن ها را به عنوان یک سیستم هوشمند ساختمان (BMS) در سطح کوچک نیز دانست و کنترل وسیله های برقی (از راه دور) برای یک محیط را به دست چنین سیستم هایی سپرد. مثلا تصور کنید که می خواهید قبل از رسیدن به منزل کولر گازی روشن شود تا در لحظه ورود به منزل در گرمای کلافه کننده تابستان و بعضا شرجی، هوای مطبوعی را در منزلل داشته باشید! با به طور مثال در مزرعه پرورش قارچ یا تولیدات گلخانه ای محصولات و سیفیجاتی که از محل سکونت مشتری شما دور است، شرایطی را فراهم کنید که طبق زمان خاصی شیر برقی آب در محل باز شده و آبیاری را شروع نماید. و یا تصور کنید که در زمانی که بیرون از خانه بودید و حال در زمان بازگشت به هر دلیلی امکان استفاده از ریموت درب کنترلی میسر نباشد، براحتی می توانید با ارسال یک فرمان به سیستم مرکزی اعلام سرقت، در را باز کنید و بسیاری موارد و مثال های دیگر همچون روش و خاموش کردن ساده یک چراق برق از راه دور و یا استفاده در کنترل سیستم اطفاء حریق با اعلام سرقت.

برای استفاده کردن از چنین قابلیی در یک دستگاه اعلام سرقت اماکن به یک برد رله دزدگیر اماکن نیاز می باشد در واقع با استفاده از اتصال این برد رله به خروجی رله (های) دزدگیر یا اعلام سرقت اماکن، می توان دستگاه هایی که با برق ۲۲۰ ولت متناوب کار می کنند و اصولا جریان زیادی نیز می کشند را کنترل کرد. در واقع استفاده از برد رله بدان دلیل است که خروجی OUT دزدگیرها جریان پایین با ولتاژ مستقیم در زمان تحریک خود دارند که قطعا نمی توان به وسیله آن موارد توان بالاتر را کنرل کرد.

کیفیت ساخت این برد رله اعلام سرقت در ایجاد یا عدم ایجاد خطا برای دستگاه در زمان استفاده از این آپشن کاملا مشهود است به طوری که اگر نیاز به اتصال و کنترل دستگاه به مصرف کننده های سه فاز، جریان بالا و یا سلفی باشد، می تواند با ایجاد Load Bar ی که در زمان استارت برای آن ایجاد می شود، دستگاه اعلام سرقت و برد رله را نیز متاثر کند و در نتیجه باعث هنگ کرد و در نتیجه بروز خطا در پنل و فرمان های آن و جتی آسیب به آی سی های دستگاه شود. از این رو است که معمولا اکثر تولید کنندگان دستگاه دزدگیر و اعلام سرقت اماکن (حتی برند های با سابقه و صاحب نامی چون کلاسیک و جی ام کا) در ایران، استفاده و کاربرد خروجی رله ها را در بارهای سلفی منع می کنند.

خوشبختانه با ارتقا و رشد تکنیک ها و ادوات الکترونیکی این مشکل نیز حل شده و تنها دستگاه اعلام سرقی که از برد رله ایزوله دزدگیر با امکان اتصال به تمامی مصرف کننده ها (حتی بارهای سلفی با جریان بالا) تولید شده دزدگیراسمارت (SMART) می باشد (تا زمان نگارش این مطلب) که بخوبی عملکرد خود را نیز نشان داده است.

همچنین جهت خرید اعلام سرقت سیم کارتی Smart و برد مدار رله طراحی شده منحصر بفرد آن می توانید با بخش فروش تماس حاصل کنید.


مطالب مرتبط:

.

سنسور وزنی PET PIR دتکتور اعلام سرقت اماکن چیست؟

کاربرد expander اکسپندر دزدگیر اماکن چیست؟

استفاده از اعلام سرقت بعنوان اعلام حریق

نحوه اتصال و سیم بندی سنسور دود و حرارت به پنل دزدگیر و اعلام سرقت

 

.

.

 


نعیم پردازش: تولید، واردات و فروش پخش عمده دزدگیر و اعلام سرقت اماکن و تجهیزات جانبی وابسته.

آموزش نصب دزدگیر و اموزش اعلام سرقت اماکن