آموزش نصب دزدگیر (اعلام سرقت) اماکن و مساله Load Bar

سوال یکی از دوستان که پاسخ داده شده است؛

سیستم اعلام سرقتی که قبلا نصب بوده و عملکردی بدون مشکل داشته، مدتی است که در زمان قطع و وصل برق شروع به فعال نمودن آزیر به صورت خطا می کند. آیا احتمال می دهید که مساله رخ داده ناشی از باطری آن باشد!؟

پاسخ:
خیر !
وقتی برق متناوب دچار نوسان شود یا به اصطلاح قطع و وصل شود، باعث ایجاد یک Load Bar در مسیر جریان می شود که اگر دستگاه اعلام سرقت (یا موارد مشابه) درمقابل این بار اضافی محافظت نشده باشد، ایجاد یک تحریک را دستگاه باعث شده و پس از چندین بار قطع و وصل حتی می تواند منجر به معیوب شدن و سوختن آی سی دستگاه شود.

و اما برای حل این مشکل چه کاری باید کرد!؟

پاسخ:
می توانیم به جرات بگوییم که اکثر دستگاه های اعلام سرقت موجود در بازار، حتی آن هایی که صاحب نام و معروف هستند ( که بدلایلی از ذکر برند آن ها در اینجا معذور هستیم ) در قبال این نویز یا نوسانات هیچ گونه ایزولاسیونی صورت نگرفته است!!! در واقع این عمل در زمانی روی می دهد که یک بار سلفی جریان بالا (مانند موتورهای سه فاز، کولرها، برخی از موتورهای کرکره برقی یا جک هی بازویی و …) در مدار قرار گرفته باشند. در زمان استارت برای روشن شدن از آن جا که نیاز به جریان بالایی دارند، تولید یک سری هارمونیک ها با دامنه بالاتر کرده که بروی فرکانس برق شهر سوار می شوند که اگر سیستم های الکترونیکی در مقابل این عمل ایزوله نشده باشند براحتی آسیب دیده و حتی در برخی موارد سوختن دستگاه را به دنبال دارد. در موارد جزیی تر این سیگنال ها دستگاه را دچار سردرگمی کرده و باعث به وجود آمدن فرمان های اشتباه و بروز خطا می شود، چنانچه قبلا نیز ذکر شد اکثر سازندگان دزدگیرهای اماکن، استفاده از خروجی رله ها را در بارهای سلفی منع کرده اند.
اما پس از تجارب بیش از ده ساله در امر نصب، آموزش و پخش بهترین سیستم های امنیتی، اینک مدل تولیدی دزدگیر اسمارت+ ، ضمن طراحی بسیار قوی توسط مهندسین باتجربه به صورت اصولی در بسیاری موارد، تمهیدات بسیار ظریفی برای فائق آمدن بر مشکل Load Bar اتخاذ و اجرا گردیده است و این مشکل به خوبی رفع شده بطوریکه تمامی ورودی و خروجی های اعلام سرقت اماکن مدل +  Smart در برابر تمامی load bar و انواع نویز ایزوله شده و حتی در قبال نوسانات بسیار شدید قطع و وصل تایمر محافظت کننده قرار گرفته است.

همچنین در شرایط سخت حتی در زمان استفاده مکرر و کنترل در موتور های ۳ فاز (مانند کولر و پمپ های کف کش و …. ) توسط برد رله طراحی شده و یا کابین و مسیر اتاقک آسانسور به عملکرد بدون نقص را دارا می باشد.

جهت خرید سیستم اعلام سرقت مدل اسمارت (Smart+) و یا دریافت نمایندگی می توانید با بخش فروش مجموعه در ارتباط باشید…


مطالب مرتبط:

.

نحوه ست کردن چشم بیسیم در دزدگیرهای اماکن

زون ۲۴ ساعته در سیستم اعلام سرقت (۲۴ H Zone دزگیر)

نحوه عملکرد چشم (بیم) خطی سیستم اعلام سرقت Beam Detector

 

 

 


نعیم پردازش: تولید و پخش عمده دزدگیر و اعلام سرقت اماکن به همکار