زون ۲۴ ساعته در سیستم اعلام سرقت (۲۴H Zone دزگیر)

زون ۲۴ ساعته در دزدگیر اماکن و نحوه اتصال و سیم بندی زون ۲۴ ساعته.

%d8%b2%d9%88%d9%86-24-%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d9%87-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85-%d8%af%d8%b2%d8%af%da%af%db%8c%d8%b1-%d9%88-%d8%a7%d8%b9%d9%84%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%b1%d9%82%d8%aa-%d8%a7%d9%85

    همان گونه که می دانیم سیستم اعلام سرقت اماکن (دزدگیر) دارای ورودی هایی است که به آن ها زون (ZONE) یا منطقه گفته می شود. یکی از این زون ها که معمولا در پنل مرکزی اعلام سرقت اماکن موجود است زون ۲۴ ساعته می باشد که بسته به مدل و برند سازنده دستگاه مرکزی یا سانترال دزدگیر می تواند تعداد مختلفی برای این زون های بیست و چهر ساعته در نظر گرفته شده باشد. اغلب دستگاه های اعلام سرقت اماکن تنها دارای یک تا دو زون ۲۴ ساعته می باشند؛ اما هستند دستگاه هایی نیز که دارای زون های فوری بیشتری می باشند (مانند مدل اسمارت پلاس). 

زون ۲۴ ساعته دزدگیر های اماکن، یکی از زون های دستگاه اعلام سرقت است که حتی در حالت نرمال هم غیر فعال نیست. به عبارت دیگر هنگامی که کاربر به محل وارد می شود و دستگاه را توسط ریموت، کیپد یا پیامک غیر فعال نماید، مابقی زون های دستگاه غیر فعال شده و در مقابل تحریک تجهیزاتی همچون چشمی (PIR)، دتکتور دود، دتکتور های گاز، مگنت ها و سایر لوازم و تجهیزات هیچ عکس العملی را از خود نشان نمی دهد. اما Zone 24 ساعته عملکردی متفاوت دارد و همیشه فعال است.

  در این حالت در صورت کانفیک، سیم بندی و تنظیمات زون ۲۴ ساعته دزدگیر ها، این زون، همان گونه که از نام آن هم مشخص است در تمام طول شبانه روز و در تمام ۲۴ ساعت همچنان در حالت فعال قرار می گیرد و متنظر دریافت پالس از هر کدام از تجهیزات متصل شده به پنل مرکزی دزدگیر اماکن قرار می گیرد که دراین حالت اگر پالس تحریک به پنل توسط هر یک از تجهیزات متصل شده ارسال گردد، دزدگیر شروع به آلارم، تلفن زدن به شماره های موجود در تلفن کننده خود، فعال کردن خروجی رله مربوطه یا هر عملی که برای آن تعریف شده باشد خواهد نمود.

 زونهای ۲۴ ساعته دزدگیرها را معمولا برای مواقع هشدار و یا  آماده باش (Standby) همیشگی مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین استفاده این ZONE، مربوط به دتکتور های دود دزدگیر و حرارت، دتکتور های گاز، شوک سنسور، مگنت های مغناطیسی جهت گاو صندوق و مواردی از این قسم است.

نحوه سیم بندی و اتصال دتکتور های دود و آتش (بیشتر از یک عدد) به پنل مرکزی اعلام سرقت را می تواتید در اینجا ببینید.

 

 


مطالب مرتبط:

.

استفاده از اعلام سرقت بجای اعلام حریق

کاربرد expander اکسپندر دزدگیر اماکن چیست؟

دستگاه مه ساز دزدگیر و اعلام سرقت

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


نعیم پردازش: پخش و فروش همکاری دزدگیر و اعلام سرقت اماکن و تجهیزات وابسته (انواع چشم دزدگیر، باتری، آژیر و …)

 

 


زون ۲۴ ساعته در دستگاه دزدگیر اماکن چیست

زون ۲۴ ساعته اعلام سرقت اماکن

زون دائم کار اعلام سرقت

زون ۲۴ ساعت در دزدگیر