راه حل برطرف کردن تصویر سیاه و سفید در DVR های ۳ و ۴ مگاپیکسلی

عیب یابی دوربین مداربسته AHD 3 مگاپیکسل و ۴ مگاپیکسل ای اچ دی و دی وی آر و حل مشکل سیاه و سفید بودن تصویر دوربین ۳ مگاپیکسل و ۴ مگا پیکسل AHD.

AHD CCTV & DVR 3 MP 4 MP REPAIR

حل مشکل سیاه و سفید بودن دوربین AHD 3 و 4 مگاپیکسل - نعیم پردازش آموزش دوربین مداربسته و پخش عمده همکار

 

با پیشرفت تکنولوژی در تولید و کشت ویفرها و چیپ های تصویر، سرانجام دوربین هایی با رزولوشن هایی بالاتر از دوربین های دو مگاپیکسلی در بستر دوربین های آنالوگ نیز پا به عرصه سبستم مدار بسته گذاشتند  که روز به روز نیز شاهد پیشرفت در سیستم های تصویری بر پایه آنالوگ هستیم؛ برای مثال می توان از قابلیت UTC در دوربین مداربسته نام برد.

اما یکی از مشکلاتی که پس از خرید دوربین مداربسته و نصب آن ها ممکن است پیش آید، سیاه و سفید بود تصاویر روز در دوربین های ۳ یا ۴ مگاپیکسلی AHD است و در این مطلب قصد اشاره و ارائه راه حل برای آن داریم که نگرانی خاصی ندارد و اتفاقا با دنبال کردن و رعایت یک سری موارد جزئی می توان تصاویر سیاه و سفید آن ها را به تصویر رنگی تبدیل نمود. پس اجازه می خواهیم تا بدون صرف مدت زمان بیشتری مستقیما به سراغ آن رویم.

اولین دلیلی که می توان از آن یاد کرد، تغییر سیستم رنگ دوربین است که ممکن است مابین دو سیستم PAL  و NTSC تغییر یافته باشد و درنتیجه ی ناهماهنگ بودن آن با سیستم رنگ دی وی آر مشکل سیاه و سفید نشان دادن تصویر دوربین مداربسته بوجود آمده باشد. برای بررسی این مطلب می توان یا تغییر سیستم رنگ دوربین یا DVR که از منوی آن ها قابل انجام است، به تعویض آن ها پرداخت و درنهایت نتیجه را بررسی کرد.

احتمال بعدی را می توان به این نسبت داد که حالت یا MODE دوربین عوض شده باشد، به این معنی که از حالت AHD خارج شده باشد و در یکی از مودهای CVI و یا TVI منتقل شده باشد که برای حل این موضوع نیز می توان با فشردن ده ثانیه ای دکمه منو OSD دوربین در جهت خاص خود دوربین مدار بسته را به مود AHD برده و نتیجه بررسی گردد که نحوه بررسی این مورد را می توانید در اشکال ذیل ملاحضه نمایید.

برای این منظور در ابتدا وارد قسمت منوی دوربین مدار بسته AHD شده و مراحل زیر را انجام دهید:

حل مشکل تصویر سیاه و سفید در دوربین مدار بسته ای اچ دی AHD نعیم پردازش پخش عمده همکار دوربین

خروجی حالت را انتخاب کنبد،

رفع ایراد دوربین مدار بسته AHD 3 سه مگاپیکسل و تصویر سیاه وسفید نعیم پردازش اموزش دوربین مداربسته اموزش

با انتخاب فرمت دوربین بر روی AHD دکمه جوی استیک را بفشارید،

اموزش دوربین مدار بسته نعیم پردازش تعمرات دی وی آر و حل تصویر سیاه سفید در دوربین AHD 3 و 4 مگاپیکسل

گزینه Adjust را توسط منوی دوربین انتخاب کنید،

حل مشکل تصویر سیاه و سفید در دوربین مدار بسته ای اچ دی AHD نعیم پردازش پخش عمده همکار دوربین

و در نهایت با انجام تغییرات مربوطه گزینه ذخیره سازی را انتخاب و از منو خارج شوید،

حل مشکل تصویر سیاه سفید دوربین 3 مگ نعیم پردازش AHD npico.ir

دقت نمایید که ممکن است در این حالت نیاز به تغییر زیر منوی دیگری از مجموعه منوهای Adjust باشد. برای این منظور مجددا در دوربین خود منو را باز کرده (از طریق منوی کابل یا منوی UTC در صورت ساپورت کردن دوربین و دستکاه)،

  لازم است تا پس از ورود به Adjust وارد زیر منوی Output Mode شوید،

و نهایتا آن را در حالت THD تنظیم نمایید.

 

    مورد بعدی که باعث ایجاد سیاه و سفید ظاهر شدن تصاویر دوربینهای مداربسته AHD مغمولا ۳ و ۴ مگاپیکسلی می تواند باشد، تغییر حالت خود دستگاه DVR است که با توجه به تغییر حالت دستگاه، خروجی BLACK & WHITE را برای دوربین مداربسته در اختیار قرار داد. برای برریسی و حل این موضوع کافیست وارد صفحه اول (ورودی) DVR شده و پس از ورود به دی وی آر، با راست کلیک در صفحه اصلی DVR، وارد گزینه ای به نام AHD & TVI شد که با قرار دادن چک پوینت آن در حالت خودکار (AUTO) می توان به خروجی تصویر رنگی در دی وی ار رسید که در اشکال زیر این موضوع به نمایش در آمده است. همانگونه که مشخص است این مورد برای دی وی آر های پنج کاره مورد آزمایش قرار می گیرد.

ابتدا وارد صفحه اصلی دی وی آر شده و با راست کلیک بر روی منوی DVR گزینه مشخص شده را انتخاب کنید.

photo_2017-04-24_15-04-29

پس از باز شدن پنجره جدید، گزینه خودکار انتخاب شود.

photo_2017-04-24_15-04-33

مرحله بعدی در بررسی راه حل مشکل سیاه و سفید نشان دادن تصویر دوربین و DVR در صورتی که پس از اجرای مراحل بالا به نتیجه نرسیدید، آپدیت، آپگرید یا بروزرسانی دستگاه دی وی آر می باشد که درصورتیکه نیاز به اطلاعاتی در این زمینه دارید می توانید به اینجا مراجعه نمایید.

در انتها اگر با رعایت موارد بالا مشکل برطرف نشد به احتمال خیلی بالایی مشکل از IR-CUT Filter دوربین مدار بسته می تواند باشد که احتمالا یا گیر کرده و یا بوبین آن ضعیف شده و توانایی بازی در اثر اعمال ولتاژ را از دست داده است که در این صورت لازم است تا با با ارسال دوربین به گارانتی مشکل را حل نمود.


مطالب مرتبط:

.

نحوه تعویض کابل OSD (منو دار) در دوربین مدار بسته

عوامل موثر در ایجاد نویز دوربین مداربسته

رفع مشکل فریز شدن تصویر در دوربین مدار بسته شبکه (IP Camera)

آموزش نحوه آپگرید (Upgrade) و آپدیت کردن دی وی آر و NVR ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نعیم پردازش: تولید کننده دوربین مداربسته و فروش پخش عمده دوربینهای مدار بسته به همکار

آموزش دوربین مدار بسته شبکه به صورت تخصصی