نحوه نصب میکروفن در دوربین مداربسته شبکه (IP Camera)

میکروفن دوربین شبکه ( آی پی کمرا) و نصب میکروفن بر روی دوربین شبکه

نحوه نصب میکروفن به دوربین مداربسته و شبکه نعیم پردازش پخش عمده و فروش دوربین مداربسته npico.ir

     به وسیله میکروفن دوربین مداربسته می توان اصوات محیط پیرامونی محل نصب را ضبط نمود. کیفیت خروجی این میکروفن ها می تواند بسته به حساسیت متفاوت باشد و در نتیجه می تواند بر روی کیفیت صدای ضبط شده در زمان پلی بک گرفتن نیز متغیر باشد. برخی از دوربینهای مداربسته شبکه، می توانند منتقل کننده سیگنال اصوات تولید شده در محیط پیرامونی خود باشند که چنین دوربین هایی خود به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

  • دوربین مداربسته شبکه دارای میکروفن داخلی
  • دوربین مدار بسته شبکه با قابلیت اضافه کردن میکروفون

در دوربینهای مداربسته دارای میکروفن داخلی، این قطعه در درون دوربین مدار بسته تعبیه شده است. فرقی نمی کند که دوربین از نوع دوربین دام دید در شب شبکه یا بدون آن باشد، دوربین بالت دید در شب شبکه باشد یا از انواع دوربین مداربسته آی پی کیوب (Cube). در واقع در انواع مذکور، نصاب نیاز به اضافه کردن هیچ سخت افزاری ندارد و تنها با استفاده از همان کابل شبکه استفاده شده شده جهت انتقال دیتا، داده مریوط به خروجی میکروفن نیز در طرف دیگر قابل بهره برداری است. اما در نمونه های دیگری از دوربین های شبکه، می توان به صورت مجزا به آن میکروفنی را اضافه نمود که در این جا قصد داریم تا روش نصب میکروفن در دوربین های IP (تحت شبکه) را توضیح دهیم.

معمولا دوربین های شبکه دارای این قابلیت، دارای ورودی و خروجی صدا می باشند، به وسیله ی این خروجی می توان یک اسپیکر را به آن متصل نمود و با افراد حاظر در محل نیز به مکالمه پرداخت. اما برای اضافه نمودن میکروفن به دوربین مداربسته از این نوع، لازم است تا از ورودی آن ها استفاده شود. معمولا روش کار همانند استفاده از میکروفن در سیستم آنالوگ می باشد و در این جا باید میکروفن به ورودی صدا در دوربین مداربسته IP تحت شبکه اضافه شود. چنین دوربین هایی دارای پورت RCA یا AV برای اتصال میکروفن به خود می باشند و یا مجهز به یک ورودی جک ۳٫۵ میلیمتری صدا هستند که با نگاه به آن متوجه خواهید شد.

مراحل نصب میکروفن برای یک دوربین آیپی کمرا به شرح زیر می باشد:

در مرحله اول لازم است تا تغذیه میکروفن تامین شود. برای این عمل هم می توان از یک آداپتور عموما ۱۲ ولت ۱ آمپری استفاده کرد و هم می توان از یک تغذیه مرکزی که برای سایر دوربین ها برق رسانی کرده است استفاده نمود. توان مصرفی میکروفن بسیار ناچیز است پس نگرانی خاصی از این موضوع نخواهد بود. فقط دقت کنید تا میکروفن در جایی نصب شود که بتواند بهترین صدا را پس از جمع آوری منتقل نماید. برای تغذیه دهی میکروفن می توانید از همان سر آداپتور و یا یک فیش پاور نری منشعب شده از پاور مرکزی استفاده نمایید.

نحوه نصب دوربین مداربسته شبکه نعیم پردازش اموزش و فروش عمده دوربین مداربسته npico.ir

در مرحله بعد باید فیش منتقل کننده سیگنال صوت ( RCA یا AV ) را به دو سر سیم یا کابل جهت انتقال سیگنال متصل کرد و به سمت ورودی دوربین شبکه هدایت شود. برای اتصال سیم مناسب به فیش نری می توان از فیش های لحیمی، پرسی یا پیچی استفاده کرد. در این حالت حتی می توان از کانکتور BNC استفاده کرد و سپس با یک کانکتور BNC به AV آن را تبدیل نمود. توجه کنید که اگر ورودی دوربین مداربسته شبکه مجهز به جک ۳٫۵ میلیمتری صدا باشد حتما لازم است تا از یک فیش تبدیل AV به جک ۳٫۵ میلیمتری صدا استفاده شود.

.

.


مطالب مرتبط:

.

تجهیزات اصلی سیستم مداربسته شبکه (IP)

تفاوتهای دوربین مداربسته شبکه و آنالوگ (۱)

پروتکل شبکه ONVIF چیست؟

.

.

.

.

.

.

.

.


نعیم پردازش: آموزش نصب دوربین مداربسته شبکه

آموزش نصب آیپی کمرا

فروش و پخش عمده دوربین مدار بسته به همکار