نحوه نصب میکروفون به دی وی آر DVR و NVR

آموزش نصب میکروفن دوربین مداربسته و نحوه ضبط صدا در دی وی آر و ان وی آر.اموزش نحوه نصب میکروفن دوربین مداربسته و پخش عمده دوربین مدار بسته

انواع میکروفن دوربین مداربسته:

میکروفون هایی که برای نصب در پروژه های دوربین مداربسته استفاده می شوند، دارای خصوصیات، مشخصات و به طبع آن قیمت های متفاوتی هستند. در یک نگاه کلی، میکروفن وظیفه ی گرفتن صدای محیط و تبدیل آن به سیگنالی است که برای DVR و یا ذخیره سازهای دیگری همچون NVR ارسال می کند و بدین وسیله می توان صدای محیط را علاوه بر تصویر وارد شده به دستگاه ها توسط دوربین مداربسته ذخیره کرد تا در مواقع لزوم و در زمان بازبینی، صدا و تصویر هر دو موجود باشند.

همان گونه که ذکر شد این میکروفن دوربین مدار بسته در انواع و دارای خصوصیات مختلفی هستند. به عنوان مثال، نمونه ارزان قیمت آن، تنها انتقال صوت محیط را انجام می دهد و در نمونه ی کمی بهتر از آن، ولوم میکروفون دوربین مداربسته، وظیفه ی تنظیم حساسیت صدای محیط را برای زمانی که نویز محیط کم یا زیاد است را در دسترس قرار می دهد. مثلا اگر قرار است که میکروفن در محیطی پر سر و صدا نصب گردد، بهتر است تا در کنار شخصی که انتظار ضبط صدای وی می رود نصب شده و حساسیت میکروفون به حد کمتری تنظیم گردد تا صدای شفاف تری را هنگام پلی بک کردن در خروجی بلندگو داشته باشیم.

نمونه ی حرفه ای تر این میکروفون های دوربین مدار بسته، در درون خود دارای فیلتری هستند که نسبت به فرکانس صدای انسان عکس العمل نشان داده و تنها آن را تبدیل به سیگنال صوت کرده، برای استفاده آماده می کند. این نوع از میکروفون را می توان در محیط های پر تردد و یا شلوغی که صداهای زیادی شنیده می شود مورد استفاده قرار داد که توسط ولوم آن باز هم قادر به تنظیم حساسیت آن خواهیم بود.

میکروفون های قارچی، جعبه ای، مدادی و میکروفون فیلتر دار، از نمونه های رایج میکروفون دوربین مداربسته ای هستند که عموما در بازار به فروش می رسند که در تصویر بالا نمونه هایی از آن را می بینید. محدوده ی پوشش این میکرفن ها معمولا اگرچه به صورت اسمی تا ۵۰ متر نیز ذکر می شود، اما در عمل با توجه به نوع محیط نصب، متفاوت است.

نحوه و طریقه ی نصب میکروفون دوربین مداربسته:

برای نصب میکروفون ها به ذخیره ساز ها، تنها کافیست که تغذیه ی میکروفون را تامین کنید و سپس با ایجاد یک خط ارتباطی بین آن و دی وی ار و یا ان وی ار، صوت محیط را برای ضبظ، به آن ها منقل کنید.

جهت تامبن تغذیه ی میکروفون می توان از یک آداپتور یا پاور ۱۲ ولتی استفاده نمود و برای انتقال صوت آن، حتی می توان از یک سیم ۲*۷۵ یا ۲*۰٫۵ نیز بهره برد. فقط برای این کار به خروجی و ورودی میکروفون و دی وی آر یا NVR دقت داشته باشید که معمولا از از نوع AV هستند و اتصال کانکتور AV به هر دو طرف سیم، می توانید خط ارتباطی را برقرار کنید. ذکر این نکته نیز قابل اهمیت است که تنها در شرایطی که مسافت زیاد باشد و محیط هم نویزی، باید از کابل های دارای شیلد برای این منظور استفاده گردد.

لازم به ذکر است که برای تهیه انواع میکروفون ها و سایر تجهیزات سیستم مدار بسته می توانید تماس برقرار کنید و یا به بخش فروش و پخش عمده از منوی بالا، فرم های مربوط همکاری را تکمیل نمایید.

.


مطالب مرتبط:

.

نحوه فعال کردن ضبط صدا در DVR دی وی آر

عیب یابی دوربین مداربسته و NVR ان وی آر یا DVR

.

.

 

 

 


نعیم پردازش: پخش عمده دوربین مداربسته و لیست قیمت همکار با قیمت های رقابتی و گارانتی تعویض