نصب دوربین مداربسته بدون نیاز به سیم و کابل کشی (و نه بیسیم)!

دوربین مداربسته با استفاده از PLC پی ال سی نعیم پردازش NPICO.IR پخش عمده دوربین مداربسته و آموزش

    همانگونه که می دانید برای نصب و راه اندازی یک سیستم مدار بسته به یک بستر کابلی احتیاج است. این بستر ممکن است مانند دوربین های مداربسته آنالوگ کابل کواکسیال باشد و یا همانند دوربین های شبکه از کابل های شبکه در انواع CAT های مختلف استفاده شود.

اما تکنولوژی جدیدی (تا زمان نگارش این مطلب!) که پا به عرصه سیستم های مداربسته گذاشته است، نصب و راه اندازی دوربین مداربسته بدون نیاز به سیم کشی و کابل کشی است. به عبارت دیگر در این سیستم دیگر نه نیازی به کابل تصویر است و نه سیم فراهم کننده تغذیه برای دوربین یا دستگاه ذخیره ساز!

دوربین های تغذیه بدون نیاز به سیم کشی چگونه کار می کنند

چند سالی است که در شاخه برق مبحثی با عنوان PLC جای خود را باز کرده است. این تکنولوژی (Power line communication) در واقع به این صورت کار می کند که دیتا را بر روی سیم و کابل برقی که از آن جهت مصارف روزمره مانند روشنایی استفاده می شود، رد و بدل می کند. اخیرا با ورود این تکنولوژی به کنتورهای مصرفی برق، قرائت میزان مصرف کنتور بدون نیاز به حضور مامور قرائت کننده میسر شده و حتی کمی فراتر از این، می توان توسط این سیستم برق مشترکینی که از پرداخت مبلغ برق مصرف شده خود سرباز زده اند، کنتور آن ها را از راه دور نیز قطع کرد.

یکی از کاربرد های دیگری که تکنولوژی آن نیز به بازار رسیده است استفاده از PLC برای نصب دوربینهای مداربسته “پی ال سی” می باشد. با این روش عملا نیازی به هیچ گونه کابل کشی، سیم کشی و حتی تخصصی در نصب دوربین های مداربسته با روال کنونی نخواهد بود و مشتری خود خواهد توانست به راحتی سیستم مداربسته خود را براحتی سرپا کند! و عملا یک سیستم مدار بسته بیسیم را فراهم می آورد.

.

.


مطالب مرتبط:

.

چگونه دی وی آر (AHD DVR) 1080P را از ۱۰۸۰N تشخیص دهیم؟

مقایسه تخصصی دوربین مداربسته AHD و HDSDI و HDCVI

 تکنولوژی STARVIS در دوربین مداربسته چیست؟

 

 

 

.

..

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

 


آموزش دوربین مداربسته

فروش همکار و پخش انواع دوربینهای مداربسته

 

دوربین مداربسته پی ال سی

دوربین مدار بسته با استفاده از PLC

نصب دوربین مداربسته بیسیم

دوربین مداربسته PLC