چگونکی عیب یابی دوربین مداربسته خاموش شده (ارور یابی دوربین مداربسته)

عیب یابی در دوربین مدار بسته و DVR دی وی آر و نحوه برطرف کردن ایراد دوربین مداربسته.

برطرف کردن ارور و خطا در دوربین مداربسته

   در این مقاله آموزشی قصد داریم تا ببینیم درصورتی که یک یا چند عدد از دوربین های نصب شده، خاموش شده باشد، و عدم سیگنال (NO Signal) دی وی آر DVR بوجود آمده باشد، نحوه عیب یابی دوربین مداربسته و برطرف کردن ارور و خطای بوجود آمده در سیستم مدار بسته چگونه است؟

دلایل زیر در حالتی است که از سالم بودن عملکرد دی وی آر اطمینان داشته باشیم.

  در ابتدا بایستی ذکر کنیم که ممکن است دلیل روشن نشدن دوربین مدار بسته دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از شایع ترین این دلایل که از همه بیشتر هم رخ می دهد سوختن یا معیوب شدن پاور یا تغذیه دوربینمدار بسته است. وقتی شما به این حالت برخورد کردید در اولین مرحله بهتر است دوربین با منیع تغذیه دیگری امتحان شود که اگر آداپتور جدید و سالم در آن لحظه در اختیار ندارید می توانید از آداپتور یکی دیگر از دوربین های نصب شده در محل و با حفظ مراتب احتیاط امتحان نمایید.

دلیل بعدی قطع شدن دوربین مداربسته، نحوه سوکت زدن BNC (کانکتور دوربین مداربسته) است که برای اطمینان حتما باید از پشت دوربین و یا دستگاه دی وی آر (DVR) آن را چک کنید و در صورتی که به صورت غیر اصولی BNCها به کابل متصل شده باشند با تکان دادن فیش و کانکتورها خواهید دید که تصویر درست می شود که برای حل این می توانید با تعویض BNC ها مشکل را حل کنید. همیشه سعی کنید از بی ان سی های پرسی استفاده کنید تا کمتر دچار مشکل شوید و علاوه بر آن این کانکتور ها از عمسر بالاتری نیز برخوردار می باشند.

ایراد بعدی ممکن است بدلیل قطعی کابل دوربین تا دی وی ار باشد که براحتی می توانید از سالم بودن آن مطمئن شوید. و نهایتا در صورت عدم حل مشکل و مشاهده تصویر در مانیتور یا نمایشگر متصل به دی وی آر حتما اشکال از خود دوربین است که باید آن هم چک شود.


.

.

.

.

مطالب مرتبط:

.

نحوه حذف نویز دوربین مداربسته ۳

نحوه از بین بردن نویز دوربین مداربسته ۴

عیب یابی DVR دی وی آر

نحوه انتخاب دوربین مداربسته مناسب با توجه به کاربرد .

.

.

.

.

.

 

 


آموزش نصب دوربین مداربسته شبکه IP

فروش عمده همکار دوربین مدار بسته، درب اتوماتیک، دزدگیر اماکن و سیستم های هوشمند ساختمان BMS