نحوه حذف نویز دوربین مداربسته ۳

نویز دوربین مداربسته3

نویز در سیستم مداربسته و مخصوصا در دوربین مداربسته آنالوگ براحتی می تواند یک پروژه را متاثر از خود کرده و باعث تخریب شفافیت و وضوح تصویر گردد. در این بین سلسله مواردی را که با هم برای حذف نویز دوربین مداربسته مرور کردیم، به عامل دیگری می رسیم که تحت عنوان منبع تغذیه و نویز دوربین مداربسته مطرح و در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

حذف نویز دوربین مدار بسته پس از انجام و پایان پروژه معمولا کار سخت و در برخی موارد نشدنی است. پس به جمله معروف “همیشه پیشگیری بهتر از درمان است” توجه خاصی کنید. بنابراین توجه کنید که همیشه سعی شود تا بهترین منبع تغذیه را جهت انجام پروژه های خود استفاده کنید و با توجه به اینکه هزینه آداپتور دوربین مداربسته و یا پاور مرکزی آمپر بالای مصرفی، نسبت به هزینه ای که برای سیستم  مداربسته پرداخت می شود ناچیز است استفاده شود و از انواع بی کیفیت آن هم که اغلب دارای تفاوت قیمتی هستند استفاده نشود. به عبارت دیگر به منبع تغذیه ای که جریان دارای خروجی ثابتی باشد را تهیه کنید تا یک ولتاژ تثبیت شده و صاف برای دوربین مداربسته های فراهم آورد و  مشکلاتی مانند پرش یا قطع و وصل تصویر، داغ شدن بیش از حد ترانس و آسیب دیدن خود پاور جلوگیری شود.

پر واضح است که این تثبیت ولتاژ بدلیل استفاده صحیح از مدارات تثبیت کننده الکترونیکی، خازن های مرغوب، پل های دیودی با کیفیت و چوک مناسب خواهد بود که البته هرچقدر سازنده از قطعات الکترونیکی اصلی تری برای ساخت تجهیزات خود استفاده کرده باشد، به مراتب قیمت آن ها نیز بالاتر خواهد رفت.

تغذیه مرکزی مداربسته نیز دارای اقسامی است. بعضی از ترانس های مرکزی، دارای خروجی مجزا هستند که اگر قطعی و یا اتصال کوتاه به هر دلیل برای سیم های بین پاور و دوربین مداربسته رخ دهد، فقط آن خروجی خاص را از مدار خود خارج کرده و بقیه خروجی ها، ولتاژ دهی به سایر دوربین ها را انجام خواهند داد. معمولا این ترانس ها از نوع دیجیتال بوده که دارای مدارات الکترونیکی هوشمندی هستند. بزخی دیگر از ترانس های مرکزی فقط دارای یک خروجی هستند که تغذیه تمام دوربین های مداربسته از این خروجی تامین می شود و این نوع ترانس ها هم دارای درجات کیفی متفاوتی می باشند.

بنابراین چه در تغذیه مرکزی و چه در تغذیه تکی دوربین مداربسته، همیشه سعی در استفاده از با کیفیت ترین پاور را داشته باشید تا اثرات مخرب نویز پس از راه اندازی سیستم پدیدار نگردد.

ضمنا در صورت نیاز به خرید تجهیزات جانبی سیستم مداربسته، خرید دوربین مداربسته، خرید دی وی آر و سایر تجهیزات وابسته، می توانید با بخش فروش نعیم پردازش تماس برقرار کنید. تمامی اجناسی که جهت فروش به همکاران عزیز و مشتریان گرامی نعیم پردازش فراهم شده است، می بایست از یک حداقل کیفیت بر خوردار باشند تا بتوانند در سبد کالایی قرار گیرند که این حداقل کیفیت همان استاندارد هایی است که در تست و آزمایش تجهیزات انتخابی صورت می پذیرد تا در صورت پاس شدن، بحث واردات صورت پذیرد.