WDR دوربین های مداربسته (تحت شبکه IP، آنالوگ و AHD)

WDR دوربین چیست و WDR دوربین مدار بسته به چه معناسب و تفاوت DWDR با WDR در چیست

CCTV WDR & DWDR

WDR دوربین مداربسته و DWDR در دوربین شبکه نعیم پردازش آموزش و پخش و فروش مداربسته و DVR

 

کاربرد WDR یا Wide Dynamic Rande در دوربین های مداربسته برای ارائه تصویربرداری ازشرایطی است که نور آن محیط دارای تغییرات زیاد باشد و یا به عبارت دیگر دارای اختلاف زیاد سطح نوری باشد. در واقع این مکانیزم باعث بیرون کشیدن تصویری گویا و مناسب از درون یک منبع نوری قوی که می تواند در اطراف یا پس زمینه ی هدف (Target) می شود که در صورت عدم چیپ WDR روی دوربین، در خروجی چیزی جز تصویری مات و سیاه رنگ ایجاد نخواهد شد که معمولا حداقل یک بار در پروژه های خود در مواقعی که دوربینی را مثلا در داخل مغازه مشتری خود نصب کرده باشید به طوری که شرایط درب مغازه به طوری باشد که نور آفتاب روز را در خود داشته باشد، دیده اید.

     WDRها در دوربین دو نمونه هستند: WDR یا سخت افزاری است و یا نرم افزاری که به آن DWDR (Digital Wide Dynamic Range) هم گفته می شود که نوع سخت افزاری آن قطعا خیلی قوی تر و بهتر بوده و کاربری حرفه ای دارد. با توجه به قیمت دوربین مدار بسته دارای WDR سخت افزاری، کاربرد این دوربین ها را می توان در شرایطی مناسب دانست که انتظارات بیشتری از تصویر تولید شده در خروجی می باشد. در مکان هایی که تشخیص چهره اشخاص مهم است (معمولا در ورودی ها) و یا در پلاک خوانی خودرو مخصوصا در نور کم شب این دوربین ها به خوبی وظیفه خود را ایفا و تصاویری به مراتب واضح تر از دوربین های فاقد این مشخصه را در اختیار کاربر می گذارند.

در انجام مکانیسم WDR، از پردازشگرهای تصویر پیشرفته دیجیتالی استفاده می گردد به این ترتیب که دو عکس درنوردهی های مختلف از موضوع مورد نظر گرفته می شود و سپس با ترکیب آنها به یک تصویر  واحد ایده آل خواهد رسید. در دوربین های قدیمی تر و کم هزینه تر شاید بتوان عملکرد BLC دوربین را شبیه به WDR (دبلیو دی آر) دانست که هنوز هم این گزینه را در برخی از منوهای دوربین مدار بسته نیز می توان دید و یا گزینه پیشرفته آن یعنی HBLC.

دوربین مداربسته WDR برای شرایط نوری شدید ساخته شده اند. برای مثال ورودی های ساختمان، فروشگاه و یا پنجره ها یا مقابل چراغ های اتومبیل می تواند استفاده شود اما برای مکان های حساس دیگر بایستی حتما از آن بهره برد برای مثال نصب دوربین مداربسته در طلا فروشی و یا نصب دوربین مداربسته در صرافی و همچنین نصب دوربین مداربسته در بانک یا موارد مشابهی که تصویربرداری در شرایط مختلف نوری قرار است انجام پذیرد.

.

.


مطالب مرتبط:

.

نسبت سیگنال به نویز S/N دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته و تکنولوژی ۴K

دوربین مداربسته و فریم در ثانیه (FPS)

دوربین مداربسته و سنسور تصویر

قابلیت AWB در دوربین های مداربسته

 

 

WDR دوربین مداربسته

دبلیو دی آر

.

.

.

.


نعیم پردازش:دوربین مدار بسته (واردات، تولید و پخش عمده)

آموزش نصب دوربین های مداربسته تحت شبکه و IP

پخش و فروش عمده همکار دوربین مدار بسته