تبدیل DVR به NVR جهت نصب دوربین شبکه

آموزش نصب دوربین مداربسته شبکه IP به DVR و نحوه اتصال همزمان دوربین های شبکه و AHD و HDCVI و HDTVI و آنالوگ به DVR و آموزش تبدیل دی وی آر به ان وی آر.

در دی وی آر های هیبریدی گزینه ای وجود دارد که می توان با تنظیم آن به نوعی آن را تبدیل به NVR جهت نصب دوربین مداربسته تحت شبکه نمود. اگر تاکنون در این باره اطلاعی نداشتید با ما باشید تا در ادامه نحوه تبدیل دی وی ار به NVR حهت نصب دوربین شبکه به آن را توضیح دهیم.

در واقع با این روش به نوعی دی وی آر را به “ان وی آر” تبدیل می کنیم. دی وی آر های AHD که با نام ۵in1 یا ۳in1 و اخیرا نیز DVR AHD 6in1 که به بازار معرفی شده اند از چنین قابلیتی پشتیبانی می کنند. با هم همراه باشید تا بب هم به بررسی نحوه نصب همزمان دوربین آنالوگ و دوربین مداربسته شبکه به DVR بپردازیم.

نصب دوربین شبکه (IP Camera) بر روی DVR

همان طور که می دانید در استفاده روال از دوربین های IP یا آی پی کمرا برای جمع آوری تصاویر و ذخیره سازی آن ها از NVR ها استفاده می شود. اما در استفاده همزمان دوربین های بستر آنالوگ با دوربینهای شبکه می توان از HVR ها نیز استفاده کرد. برای اینکار لازم است تا ابتدا با داشتن پسورد DVR وارد منوی دی وی آر شوید و سپس وارد بخش تنظیمات یا Setting دستگاه شده و گزینه Digital را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه صفحه جدیدی باز می شود که می توان مدیریت نصب دوربیهای IP و AHD به صورت همزمان را در آن تنظیم کرد.

به عبارتی می توان در این منو، با توجه به سخت افزار و قدرت پردازش هر دستگاه و پهنای باند در اختیار قرار گرفته، دی وی آر را طوری تنظیم نمود که بتوان همزمان تعدادی دوربین شبکه به همراه دوربین”ای اچ دی” را نصب کرد.

در انتها لازم می داریم که یادآوری کنیم از این روش بهتر است تنها در مواقعی استفاده نمایید که نیاز به نصب دوربین های شبکه حرفه ای ندارید و از طرفی بنا به شرایط لازم است تا به طور همزمان نصب جندین دوربین آی پی کمرا را مورد استفاده قرار دهید. دلیل این امر این است که معمولا در دستگاه های DVR با قیمت های سطح پایینتر از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری محدودتری بر روی آن ها استفاده شده است که در نتیجه در صورت اتصال تعداد بیشتری دوربین شبکه و علی الخصوص دوربین های IP با رزولوشن های بالا، دستگاه دچار کندی می شود و ممکن باعث ایجاد خطا شود. بنابراین قویا تاکید می کنیم که اگر از ابتدا قصد راه اندازی یک سیستم مداربسته تحت شبکه را دارید، در همان ابتدا یک دستگاه NVR با توجه به بودجه درنظر گرفته شده برای آن و امکانات سخت افزاری مورد انتظار خریداری و نصب نمایید و چنانچه در شرایطی قرار گرفتید که نیاز به استفاده تلفیقی از دوربین های AHD یا آنالوگ به همراه دوربین(های) تحت شبکه بود، در اینجا به سراغ دستگاهی روید که از سرعت پردازش و سخت افزار مناسبی برخوردار باشد.

لازم به ذکر است که فیلم آموزش نحوه تبدیل DVR به NVR برای نصب دوربین شبکه به آن را می توانید از اینجا مشاهده نمایید. (در حال آماده سازی)

 


مطالب مرتبط:

 

تفاوت دی وی آر (AHD DVR) 1080P از ۱۰۸۰N چیست؟

دوربین مداربسته و schedule دی وی آر DVR

دوربین مداربسته و پیغام Video loss دی وی آر NVR و DVR

عیب یابی کاربردی دوربین مدار بسته، NVR و دی وی آر (۳)

 

 

 

 


آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته

نعیم پردازش: واردات، تولید، پخش و فروش سیستم های نظارت تصویری، دوربین مداربسته، دزدگیر، جک های بازویی با بهترین کیفیت و قیمت رقابتی

پخش سراسری بار از انبارهای شیراز و تهران در سریعترین زمان