آموزش رنگی کردن تصویر در شب دوربین مداربسته از طریق منو

نحوه تبدیل تصویر دید در شب دوربین مداربسته به رنگی و اموزش رنگی کردن تصویر دوربین در شب

دید در شب رنگب و دوربین مداربسته پلاک خوان

خلق تصاویر رنگی در شب توسط سنسورهای دوربین مدار بسته، مقوله است که قدمت زیادی ندارد اما روز به روز شاهد پیشرفت دوربینهای مداربسته با قابلیت دید در شب رنگی می باشیم. اگر بخواهیم دقیق تر در این باره بحث کنیم با وجود دوربین های حاضر می توان تصاویر رنگی تولیدی دوربین مدار بسته در شب را به دو دسته تقسیم بندی نمود.

دوربین های مدار بسته ای که به نوعی، سخت افزار وظیفه تولید تصویر رنگی در شب را بر عهده دارد و نمونه های دیگر که تولید دید در شب رنگی را نرم افزاری و با استفاده از عملیات پردازش تصویر انجام می دهد. در نمونه اول یعنی تولید تصاویر رنگی دوربین توسط سخت افزار مربوطه در شب، کیفیت بسیار بالا، وضوح تصویر و شفافیت با کیفیت و نیاز به لوکس پایین تر محیط نصب دوربین کاملا محسوس است. اما با توجه به قیمت نسبتا بالی این دوربین ها و تمایل مشتریان پروژه های معمولی در استفاده از دوربین های دارای قسیمت های پایین تر، عملا در این رده بازار، کمتر جا افتاده اند.

در مقابل، دوربین های مدار بسته تولیدی جدید و با سیستم AHD در تلاشند تا همانند همیشه راهی جایگزین برای پایین آوردن قیمت تمام شده بیابند. به خوبی بیاد داریم که ماکزیمم کیفیت دوربین های آنالوگ تا همین چند سال گذشته، دوربین هایی با رزولوشن ۷۰۰ تی وی لاین بودند که در نهایت به صورت پردازشی این رزولوشن به عددی نزدیک به ۱۲۰۰ تی وی لاین دست بافت. اما با وجود وضوح تصویر بالای چنیین دوربین هایی در بستر آنالوگ (در زمان خود)، قیمت بالای آن همچون سدی بود که تمایل مشتریان پروژه های کوچکتر در استفاده از چنین دوربین هایی را علی رغم کیفیت بالاتر آن ها برطرف می نمود. اما با ورود تکنولوژی AHD که اساس کار خود را بر مبنای تولید تصاویر مگاپیکسلی با قیمت تمام شده پایین تر گذاشته بود، دوربین هایی تولید شد که هم از لحاظ کیفیت و هم قیمت در سطح قابل قبولی نسب به دیگر رقبای خود قرار دارد. خوشبختانه تولیدکنندگان سنسورهای AHD، اخیرا به حوزه تولید تصاویر رنگی در شب نیز ورود داشته اند که با این قابلیت می توان از طریق منوی دوربین در صورت پشتیبانی، تنظیماتی را در آن ایجاد نمود که به بهتر شدن تصویر در شب و حتی پلاک خوانی با دوربین های دارای قیمت های معمولی و پایین تر در شب در زمانی که نور مستقیم خودرو قرار است به درون لنز تابیده شود و برای استفاده در پروزه های غیر حرفه ای کوچکتر را فراهم می آورد. در این فیلم  آموزشی به تشریح این قابلیت پرداخته شده است که می توان با انجام این تنظیمات از طریق منوی دوربین به تصاویر بهتری در شب دست یافت.

 

 

 


مطالب مرتبط:

.

آموزش و نحوه سوکت زدن کابل شبکه

عیب یابی کاربردی دوربین مدار بسته، NVR و دی وی آر (۳)

پروگرام و فلش DVR با استفاده از پروگرامر

 

 


نعیم پردازش: اموزش تخصصی نصب دوربین های مدار بسته

فروش عمده انواع دوربین و DVR با قیمت عمده به همکار