نحوه کپی کردن ریموت کنترل های بلوتوثی

آموزش کد دهی و نحوه کپی کردن ریموت بلوتوثی و کپی ریموت به ریموت بلوتوثی و نحوه کپی کردن ریموت درب برقی و جک بازویی و آموزش کپی کردن ریموت دزدگیر و اعلام سرقت اماکن.

آموزش کد دهی ریموت دزدگیر و اموزش کپی کردن ریموت درب برقی و نحوه کپی بردازی ریموت کنترل

 

 

در برخی مواقع و بنا به شرایط، لزوم کپی کردن ریموت کنترل پیش می آید که بسته به کاربرد می تواند از کپی کردن ریموت کنترل درب برقی باشد تا کپی ریموتهای دزدگیر و اعلام سرقت اماکن. کپی کردن ریموت کنترلها با توجه به فرکانس، سخت افزار و نوع کاربرد شرایط مختلفی دارند. در این مطلب قصد داریم تا نحوه کپی کردن ریموتهای بلوتوثی که برای ارتباط با دستگاه مادر خود از فرکانس بلوتوث استفاده می کنند را آموزش دهیم. لازم به ذکر است که این عمل برای دزدگیرهای اماکن، فرای اضافه کردن ریموت کنترل به پنل مرکزی دزدگیر می باشد.

برای انجام کپی ریموت به ریموت در کنترل بلوتوثی مراحل زیر را دنبال کنید:

  • دکمه قفل باصدا (۱) و دکمه باز ( ۲ ) را به طور همزمان به مدت ۲ ثانیه فشرده نگه دارید.
  • در این حالت LED ریموت کنترل، سه بار چشمک می زند.
  • پس از آن در حالی که دکمه باز ( ۲ ) همچنان فشرده نگه داشته است، دکمه قفل با صدا ( ۱) رها شود.
  • دکمه قفل با صدا ( ۱ ) را سه مرتبه متوالی فشار داده تا در این حالت LED شروع به چشمک زدن سریع کند. در این حالت، ریموت آماده کد دهی و کپی کردن می شود.

 

نکته: به منظور کپی کردن دکمه ها در ریموت کنترل دوم به روش زیر عمل می کنیم:

درصورتی که ریموت کنترل دومی که نیاز به کپی کردن کد روی آن است را بخواهیم همانند ریموت کنترل اول جهت عملکرد یکسان دکمه ها برنامه ریزی کنیم، لازم است تا مراحل زیر طی شود:

  • ابتدا دکمه مورد نظر از کنترل اصلی را فشرده و پس از آن دکمه ریموت کپی را در حالت فشرده نگه دارید، این عمل را تا وقتی که چراغ LED ریموت کنترل به صورت چشمک زن سریع درآید و ثابت بماند حفظ کنید. این حالت نشان دهنده آن است که عمل کد دهی باموفقیت انجام شده است.
  • جهت انجام دیگر تنظیمات برای دیگر دکمه های ریموت به روش فوق عمل کنید.
  • برای تایید واتمام کارکپی برداری ریموت کنترل، دکمه قفل بیصدا ( ۳ ) و جستجو (۴) را بصورت همزمان فشرده نگاه داشته شود تا چراغ LED سریع چشمک زده و در حالت ثابت باقی بماند. بدین ترتیب، عملیات کپی برداری ریموت کنترل بلوتوثی یا کد دهی پایان پذیرفته و شما می توانید براحتی از ریموت جدید استفاده کنید.
  • ذکر این نکنته نیز لازم است که برخی از ریموت های بلوتوثی همچون Universal و Active توسط جامپر داخلی آماده کدگیری می شوند و پس از کد دهی با برداشتن جامپر شماره ۳ از حالت کد گیری خارج شده و در مد ارسال سیگنال قرار می گیرند که در زمان کددهس اسن نمونه از ریموت ها باید به آن توجه نمود.

.

.

.

 


مطالب مرتبط:

.

نحوه اتصال و سیم بندی سنسور دود و حرارت به پنل دزدگیر و اعلام سرقت

استفاده از اعلام سرقت به عنوان اعلام حریق

آموزش نصب دزدگیر (اعلام سرقت) اماکن و مساله Load Bar

.

.

.


نعیم پردازش: آموزش دوربین مدار بسته و دزدگیر اماکن و آموزش نصب درب های برقی اتوماتیک