OSD Controller دوربین مداربسته یا کنترلر منوی دوربین مداربسته منو دار

 CCTV_UTC_osd_cctv_controller_utc کنترلر منو دوربین مداربسته

نحوه تنظیم منوی دوربین مداربسته چگونه است و نحوه کار با کنترلر UTC CONTROLLER چگونه می باشد؟ این ها سوالاتی است که ممکن است در ذهن اکثر نصابان دوربین مداربسته بوجود آید. دغدغه تنظیم منوی OSD بعد از نصب دوربین مداربسته برای نصابان و خریداران همواره وجود داشته و شاید بتوان عنوان نمود که این بخش یکی از مشکل ترین یا کسل کننده ترین قسمت از بخش های تنظیم و نصب دوربین مداربسته بوده است. باید توجه داشت که قابلیت های مختلف دوربین را حتما بایستس پس از نصب دوربین مدار بسته تنظیم نمود چرا که این تنظیمات نسبت به تصویر و نور محیط نصب صورت می گیرد و می تواند تفاوت های تصویری بهتری را نسبت به حالت کارخانه ای دوربین مداربسته ایجاد نماید.

قابلیت UTC OSD که در دوربین های سری جدید برخی از تولیدات مداربسته قرار داده شده است، این امکان را به مجری نصب دوربین مداربسته می دهد تا از طریق یک کابل کواکسیال و یک UTC CONTROLLER بتواند این تنظیمات را در هر نقطه ای که کابل کواکسیال متصل به دوربین باشد براحتی تغیرات خود را در آن اعمال نماید.

این منو ها قابلیت های گوناگونی چون تنظیمات رنگ، ناحیه پوشش یا اختصاصی دوربین مداربسته، زبان دوربین مداربسته، کارکرد مشخصه WDR، تنظیمات مربوط به روز و شب یا D&N، تنظیمات مربوط به بهینه سازی نویز دوربین مداربسته و تنظیماتی دیگر را فراهم می آورد.

نحوه نصب کنترلر یو تی سی را از اینجا ببینید.