خنثی کننده تگ لیبلی چیست؟

خنثی کننده تگ لیبلی

 

   در تگ های نرم یا لیبل تگ ها، مانند تگ های سخت جدا کردن آن از کالا و دوباره استفاده کردن از آن در کالایی دیگر کاری غیر اصولی می باشد. این تگ ها از قیمت هایی بسیار پایین تر از تگ های صدفی یا تگ عدسی یا تگ گلفی و یا تگ پنسیل(که قابل استفاده مکرر هستند) برخوردار است و عملا جزو تگ یکبار مصرف بحساب می آید. در این صورت برای اجازه خروج قانونی کالا و عدم پخش هشدار گیت فروشگاهی، فروشنده باید پس از دریافت وجه اصطلاحا تگ را خنثی کند.

نحوه خنثی کردن تگ لیبلی 

  غیر فعال سازی و یا خنثی سازی لیبل تگ ها توسط دستگاهی بنام خنثی کننده لیبل یا Label Deactivator انجام می پذیرد که در واقع باعث سوزاندن لیبل تگ های متصل به کالاها می شود. بر این اساس تگ های لیبلی دارای مدل های متنوع و شکل های ظاهری مختلفی هستند که از قدرت و امکاناتی متفاوت بهره می برند. 

تفاوت خنثی ساز لیبل با خنثی کننده تگ سخت

تفاوتی که این دستگاه با مگنت یا جدا کننده تگ های سخت دارد در این است که تگ های سخت مانند تگ گلفی و… باید به صورت فیزیکی از کالا جدا شوند، در مورد خنثی کننده های لیبلی اما این عمل با سوزاندن لیبل با اعمال فرکانسی خاص و توسط امواج الکترومغناطیس صورت می گیرد. در برخی از مدل های خنثی کننده لیبل پس از سوزاندن لیبل تگ(Label TAG)، دستگاه با پخش یک صدای بوق و روشن شدن ال ای دی(LED) به فروشنده نتیجه مثبت بودن عمل خنثی سازی تگ را نشان می دهد. ضمنا در مدل های ارزانتر تر این دستگاه چنین هشدار دهنده ای به کار برده نشده و صرفا یک خنثی ساز تگ ساده است. خنثی کننده های لیبیلی بر خلاف مگنت ها دارای فرکانس های کاری گوناگونی هستند که به منظور استفاده در هر نوع گیت فروشگاهی RF با لیبل RF، لیبل AM گیت فروشگاهی و یا لیبل EM دزدگیر فروشگاهی کاربرد دارند. طبیعتا حتما باید خنثی کننده لیبل همان نوع گیت فروشگاهی که استفاده شده و برای آن نیز تگ مخصوص به خود استفاده می شود را نیز تهیه شود. به عبارتی دیگر همگی باید از یک نوع انتخاب گردند.

انواع خنثی کننده تگ لیبلی به شرح زیر است :

  1. گیت یا دزدگیر فروشگاهی RF(آر اف) و خنثی کننده RF (فرکانس رادیوئی)
  2. گیت یا دزدگیر فروشگاهی AM و خنثی کننده AM (فرکانس میدان مغناطیسی)
  3. گیت یا دزدگیر فروشگاهی EM و خنثی کننده EM (فرکانس الکترو مغناطیسی)