گیت فروشگاهی RF چیست؟

RF گیت فروشگاهی

 

 

گیت های ار اف (RF)، با استفاده از امواج رادیویی در فرکانس کاری بین ۲ تا ۱۰ مگا هرتز فعالیت می کنند که از انواع تگ های سخت و تگ های لیبلی پشتیبانی دارند. مثلا در کتاب فروشی‌ها که امکان استفاده از تگ های سخت وجود ندارد و تگ های لیبلی بسیار راه گشا هستند. این لیبل ها پس از فروش جنس توسط دستگاه غیر فعال کننده لیبل، غیر فعال می شوند و به همراه کالا می توان آنها را از فروشگاه خارج کرد. همچنین از نصب دزدگیر فروشگاهی RF در اصناف پوشاک و بوتیک ها و سایر فروشگاه هایی از این قسم به جلوگیری از سرقت و رفع نگرانی فروشندگان کمک شایانی می کند.

گیت های فروشگاهی RF یا دزدگیر فروشگاهی به دلیل کارایی بالا و مخصوصا در محیط های کم نویز و همچنین هزینه مناسبتر نسبت به گیت های AM و دیگر انواع دزدگیر های فروشگاهی در اکثر فروشگاه های جهان مورد استفاده قرار می گیرند.

از مزیت ها و دلایل استفاده از گیت فروشگاهی RF می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • نصب آسان
  • مقرون به صرفه
  • مطابقت با محیط فروشگاه
  • پایداری نسبتا مناسب

از معایبی که برای دزدگیر لباس فروشگاهی RF ذکر شده است مشکل تداخل در امواج رادیویی آن می باشد. ممکن است در صورت وجود و نصب گیت RF بیشتر از یک دستگاه هم فرکانس در محدوده ای مشخص مشکل تداخل امواج و از کار افتادن دستگاه های مجاور و یا حتی همان گیت بوجود آید. معمولا برای حل این مشکل تولیدکنندگان دستگاه را به صورت مولتی فرکانس طراحی می کنند که در صورت تداخل امواج می توان فرکانس آن را تغییر داد تا به یک کاربری مناسب از دزدگیر فروشگاهی رسید.

این گیت ها در انواع تک آنتن و جفت آنتن با توپولوژی های مختلف و با توجه به محل نصب مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در نصب گیت فروشگاهی ممکن است بسته به نیاز از انواع دزدگیر فروشگاهی تک برد و یا گیت فروشگاهی جفت برد آن استفاده شود که عواملی چون عرض دهنه و یا مقدار نویز محیط نصب در تصمیم گیری برای استفاده از هر کدام از آن ها موثر هستند.

.

.

.


فروش و نصب دزدگیر لباس و فروش و نصب گیت فروشگاهی و فروش دزدگیر فروشگاه لیبلی و پخش عمده و فروش همکار دزدگیر وگیت  فروشگاهی